Sarayburnu son durum

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında 3182 tarafından paylaşıldı.

1. 3182

3182

Lüfer kaşığa geliyormu hala zabahları sarayburnunda?

Yarın sabah allah kısmet ederse gün doğmadan sarayburnunda şansımı deneyeceğim .

2. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Kadem selamlar

Sabah sarayburnuna gittim 5,5 da...9 cm rapala ve 3 numara kaşık denemelerim maaalesef sonucsuz kaldı. Dün güzel balık (palamut-lüfer-cinekop) cıkmıs ama bugün hava lodos olunca iş tersine döndü.

Saat 8 e doğru ayrıldım oradan henüz kimse balık alamamıstı

3. 3182

3182

eyvallah sağolasın.
    Yarın kısmet artık deniyeceğim şansımı.

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Yarın (10 Kasım) hava dönüyor. Karadenizde lodos ve gün batısı esen rüzgar, yarın akşama doğru karayel'e doğru dönecek, gece ise iyice azacak. Bu rüzgarlarla Cuma günü yer yer yağışla birlikte, marmarada karayel cumartesi'ye doğru poyraz/yıldız'a dönecek.. Cuma günü, yani yarın yer yer yağışta olacak..

Bu durumda, bugün ve yarın balık pek olmaz. Bu havada, bırakmazlar balığı, her iki yanı keser gırgırlar.. Kalanlarda, uyuz uyuz gezinir karadenizde.. Sanırım Cumartesi günü güzel olur.. Akşama kadar...

Genede, imkanı olan için, evde TV başında pineklemekten, oltanın başında dikilmek daha evladır, sanıyorum.. Hele bir de termos ve içi dolu çay varsa, başka problem yoktur netekim..

5. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    ee güzel haber cumartesi şansımızı bi daha denemekde fayda var ;)

Teşekkürler Serdar Bey

6. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    420 3 parça dam black panter //390 linefea tuornement surf
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    teşekkürler serdar bey

ümit denemekten zarar gelmez değil mi :)

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Umarım tahminim doğru çıkar. Ama ben ne meteorolog, nede hidrobiyolog'um. Ayın durumu, su sıcaklığı filanda etkili olur. Kumköy'de, boğazın girişinde 16 derece, marmara'da 15 derece. Sinop'ta 19 derece.. Bu demek oluyor ki, karadeniz hala sıcak.. Bu, oradaki bilhassa palamutu boğaza inmeye zorlamıyor, istavrit ve hamsi gibi balıkların karadenizde barınmasına imkan sağlıyor. Bu durumda, boğaza uğrayacak balıkların önünü tekneler kolayca da kesebiliyor..

Benim tahminim, kabaca bu faktörlere dayanıyor. Poyraz ile birlikte boğaz açıklarındaki palamut kıyıya yürür. Bu da çinekop ve lüferi boğaza doğru gitmeye zorlar. Çünkü, bunlar kıyıları sever, palamutun (ve avlarının) ardında yunuslar, orkinoslar vs. de olacaktır. Bunlar lüfer içinden iyi tehditlerdir..

Dediğim gibi, benimki bir tahmin. Hatta belkide, temenni... En azından kendime gaz veriyorum.. Ama umarım "Hoca saldın bizi kaz yularına" demessiniz, bir şey çıkmayınca. En azından bende cumartesi günü sarayburnunda akşama kadar ağaç olacağım.. Yani sizi salıp, kendim sıcak kanepede oturmayacağım... İşte o yüzden, gönül rahatlığıyla tahminlerimi yazıyorum..

Ama REİS ustamızın da öğrettiği gibi: "En doğrusunu balık bilir"..

8. Khakan

Khakan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    İstavrit-İzmarit
    Ne o beyler cumartesi program mı yapılıyor

9. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Bir grup programı olmasa da, benim şahsen bir programım var, yukarıdaki gibi. Önce yem alınacak, sağlam bir parke bakılacak. Sonra sarayburnuna demirlenecek. Akşama kadar belki bir şey tutulacak. Tutulamazsa da, canımız sağolsun denilecek... Belki bir kaç eş dosta, sizlere denk gelinecek. Onların kafası ütülenecek. İşte böyle bir plan..

Ama bir grup planı şekillenirse, bu planı değiştirebiliriz elbette..

10. Khakan

Khakan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    İstavrit-İzmarit
    walla nerdeyse 2 haftadır evde pineklemekten gına geldi
    gerçi (hanımla, çocuk bundan çok memnun ama)
    kısmet olursa bi balıkhane ye gitmeyi düşünüyorum, ordan dönüşte uğrayabilirim sizler nerede olcaksınız

11. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    bende ordaydım usta hemde sabahın 6 sın da gittim akşama kadar rapala ,kaşık envai çeşit varyete yaptım tık yok allahtan galataya uğradım akşam deli çinekop vardı 8 tane aldım yemlik bitti dödüm 9 da

12. 3182

3182

sagolasin topragim.
    Ben yarin biraz kasik deniycem simdi capari bagladim , capari denicem yemli icin vaktim yok 8:30 a kadar takilabilirim. Bismillah deyip aticaz artik kismet.
    Araba park etmeye yer buluruz isalla bi cep var donuste genelde dolu oluyo isalla bostur.
    :)

13. Neşat çinekop çaparisi iş yapıyormu galatada nedir durum,yemlimi atılıyor .?

14. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şu takımla tutuyo herkes bende onla tuttum kıraçalardan ufak fleto yapip taktım ben çok güzel iş gördü kıraçayı bütün takanda var

15. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    bizim sanssızlığımız lodosa denk gelmiş olmamız heralde;) bu ara bakındım etrafa ama trabzonspor formalı birisini görsem direk balikavı diyecektim o bile olmadı :(

16. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    abi bende 10 gibi boydan boya turladım sarı eşofmanlı 1,98 lik bir balıkçıya rastalayamadım denk gelmedik anlaşilan ama rahat ol elbet bulurum seni bi gün ;)