piramit midye

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında BaLıKSıZ oLMaZ tarafından paylaşıldı.

1. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Orfoz 1200 gr, Levrek 1020 gr, Lüfer 560 gr
    Suyun kenarın da kayalara yapışık vaziyette duran kabuklu canlıdan çok güzel yem olduğunu fark ettim. Ve sargozumu da çupramıda aldım o yemle. Üstelik sert bir yapıya sahip ve ufak bir balık yemi çalamıyor. Hatta iğneye balık takıldığında bile yem hemen hemen hiç bozulmuyor. Yıllardır sahilde avlanan bir adam bunu kullanıyordu. Bense taze boru kurdu. Sayıca birazcık fazla balık aldım adamdan ama onun aldığı çupra ve sargozlar benimkilerden hayli iriydi. Sonraki gün bende kullandım. Önce kurt takıyorum atıyorum sonra onu takıyorum atıyorum ama vuruşlar aynı. Yalnızca kurdu çalan balık bunu çalamıyor. O yüzden avı daha verimli hale getiriyor. Yem değiştirmekle zaman harcamıyorsunuz. İsteyen arkadaşlar bedava bu yemi elde edebilirler. Sahildeki kayaların üstünden bıçakla kazıyıp sonra içindeki eti dikiş atarak iğneye takıyoruz. Sonra iğnenin üzerindeki yemi(tabiki yavas yavas dövmek suretiyle yem çüneden kaydırılmayacak veya düşürülmeyecek) bıçağın sapıyla hafif döverek terbiye ediyoruz ki yumuşasın. Sonra sallayın denize. Rastgele...

2. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    bende bu kabukluları acaba yem olurmu diye düşünmüştüm fakat hiç denemedim. Dediğiniz gibi bulması ve çıkarması normal midyeye göre daha zahmetsiz. Ufak bir çakı yardımı ile kolayca çıkıyor. Etli ve etide sert olduğundan yemlik için çok uygun geldi bana da. Sizin tavsiyeniz üzerine ilk fırsatta yem olarak deneyeceğim.

3. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Madyadan mi bahsediyoruz?

4. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Bir resmi yokmu...? görerek tanımış olurduk... :)

5. ovunc41

ovunc41 övünç karlıdağ

Favori Kamış:
    Trabucco İridium Distance 4.20 3p,Ryobi Komatsu 3.75 50-150 ,Spro GTPRO 2.40 15-40 3 parçalı spin
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000 FA,Shimano Ultegra XSC 5500,Shimano Catana 4000,Ryobi Ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    kiloluk eşkina,1.1 kg mırmır,lüfer vs..
    madyadır o yem tarif ona benziyor

6. zeroplus

zeroplus umut tuna

yok bence madya değil bi ara bende toplamıştım ama yem olarak kullanmak nasip olmadı.madyadan daha küçük daha yumuşak kayaların üstüne yapışık halde her kayada var bulunması zor bişey değil yani.

7. 29519

29519

Çin şapkası veya şapka diye bilinir ve evet denildiği gibi sargoz ve çipura avlarında gayet güzel iş yapar.

8. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Bir ara bende denemiştim o yemi tek vuruş dahi olmamıştı tabi ozaman sular soğuktu. Şu ara tekrar bir denemek lazım.

9. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Latince ismini bilmem ama Su ürünleri fak. Japon şemsiyesi diye adlandırılıyor. Yem olarak kullanılabilirliğini bende test ettim. Balık hayır demiyor. Avlağınızda varsa mutlaka deneyin.

10. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Evet çinlilerin taktığı şapkaya benziyor. Birazdan başka yem almadan avlağa gideceğim ilk defa. Yalnızca onu kullanacağım bakalım ne olacak.

11. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Onur yem olmayınca oda iş görür ama madya çok tesirli bir yemdir ve balıklar hayır demez.:) rast gele, hoşça kal.:) :) :)

12. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Dün sabahda irice bi sargoz yanındada 16-17 cmlik sargozlar aldım.

13. tarvas

tarvas TALHA ARVAS

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM 9 2.40 (10-40 GR), SİLSTAR 4.20 SURF
    Favori Makine:
    OKUMA RTX 40S, RYOBİ EXCUSİMA 8000Vİ VE 4000Vİ
    En İyi Avı:
    LEVREK 1 KİLO, ZARGANA, 40 CM TURNA
    Bende görmüştüm bu şapkalardan demek ki işe yarıyormuş o zaman deneyip görelim...