palet yem

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında burak07burak tarafından paylaşıldı.

1. burak07burak

burak07burak burak

Sitede ki abilerim ve kardeşlerime faydam olsun diye bi yem çeşidide ben anlammak istedim bildiğim kadarıyla. yem takma derdinden sıkılanlar için uygun olduğunu düşündüğüm boyuna göre iğne takıldığında verim alınan bir yem. Bu yemi kullanırken ihtiyacınız olacak şeyler bir sapan oltanızı atacağınız bölgeye bu yemden atmanız şart dere ve göllerde avlananlar bu yemleme işlemini bilirler :) balıklar alıştığında mamun çim çim borukurdu gibi canlı yemlerdende daha çok verimli olduğunu gördüğüm bir yem. bu yemi kullanıp avladığım balıklar arasında levrek, çupra , ısparoz,kefal ,sarpa gibi kısacası her balık türü var sormak istedikleriniz olursa bbildiğim kadar cevaplarım iyi günler :)

2. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Anlatsaydin bari Burak :) Benim de merak edip bir turlu deneyemedigim bir yontem. Once sen anlat ama :)

3. burak07burak

burak07burak burak

yemi iğneye takmadan önce ıslatıyosunuz mutlaka çünkü kırılıp dağılabiliyor. Yem köpek maması tarzı olduğu için balığı çeken şey yemin kokusu palet yem sabır işidir ama kesin bir yemdir. açılan palet yemi pet şişlerde saklayın ki kokusu ve avcılığı kaybolmasın. kullanacağımız yeme göre iğne seçimi önemli çünkü yem denizde olduğu süre içinde su alıp şişer ve iğne içine gömülür. sepetle balık avcılığındada kullanılan bir yemdir.Yemi iğneye taktıktan sonra penseyle sıkıştıranlar var amatörlük açısından pek tavsiye etmiyorum :)

4. kewmall03

kewmall03 Kemal

En İyi Avı:
    Turna;1,5
    Harbiden burak anlatsaydin iyiydi:D

5. burak07burak

burak07burak burak

altta yazdığım kısmı silinmiş yanlışlıkla :D tekrardan yazdım kkusura bakmayın :)

6. Sebastian

Sebastian Murat Yıldız

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    2.750 gram yazılı orkinos 3 kilo şeytan gridasi sayısız zargana turna sinavrit ve niceleri
    anlataydın göreydik eyidi su yemi kafese kullanırdık bizde :(

7. burak07burak

burak07burak burak

balık sepetlerindede kullanımı şu şekilde palet yemi ezerek toz haline getiriyosunuz un ve su ekleyerek yoğuruyosunuz sepetin tabanına yayarak yapıştırıp 2 saat kuruttuktan sonra güneş batmadan önce sepeti deniz içinde kayalık olan yere koyup üstüünü yosunla kapatıyosunuz giriş açıkkalacak şekilde sabah güneş doğduktan 1 saat sonrada gidip alıyorsunuz bi kullanım şeklide şöyle yine aynı hamuru kadın çorabı içine koyuyoruz ve iyice sepetin tabanına bağlıyoruz ve denize bırakıyoruz

8. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Bu palet yem nasıl birşey acaba, tavuklara verilen palet yemmi yoksa, çiftlik balığı yetiştiricilerinin kullandığı bir yemmi..!? yada başka bir şeymi..? daha açık bir bilgi verebilirsen güzel olur, meselâ, ismi, markası nedir..? nerelerden temin edebiliriz gibi...!? teşekkürler... :)

9. burak07burak

burak07burak burak

merak ettiğiniz soruları yazarsanız gördükçe cevaplarım biz genelde bodrum güvercinlikte avlanıyoruzs ve orda çok yaygın bi yem. ordaki marka ise kılıç firmasının ürettiği balık çiftlikleri için olanlarında palet yemin numaraları vardır genelde 1den 9 a kadar biz 6 numara ile avlanırız. 6 numara palet yem için wmc siyah 8 numara iğneye takılır siyah iğne kullanırsanız yemde have rengi olduğu için belli olmaz. İzmitte bulabilirmisiz bilmiyorum bulamazsanız ben bodruma gittiğimde ordan alır kargolarım size

10. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Cevap için çok teşekkürler, bir araştıralım bakalım... :)

11. enginköp

enginköp engin köprülü

Çok fazla heveslenmeyin arkadaşlar :)

Neden derseniz... Bende daha önde palet yemi kullanmış ve harika avlar yapmış biriyi,m fakaaaattttt...

işin püf noktası şu bu yemi kullandığınız bölgede sıklıkla balık çiftliği olması ve balıkların bu yeme alışık olması lazım... yoksa istediğiniz kadar deneseniz de verim alamazsınız !!!

Çeşme gerence de yılanlı koy derler... bilen bilir eski uğur balık çiftliklerinin orada bu yem ile çok verimli avlar yapardık... taa ki balık çiftlikleri açığa alınana kadar !!!
    Ne zaman çiftlikler açığa alındı o zaman balık bu yeme bakmaz oldu ya da diğer tabirle balıkta çiftliklerle beraber açığa gitti ;)
    Çünkü balık çiftliğin yemlenme saatlerinde deli gibi av veriyordu sonra birden kesiyordu... kafesten dışarı çıkan yemleri yiyerek alışmıştı balık bu yeme...
    Sonraları çok denedik ama verim alamadık hiç...

Arkadaşın yazdığı güvercinlik bölgesi de zaten çiftlikler yönünden zengin bi yer... orada verim alırlar ama ç.iftlik olmayan yerde çok zor verim almak...

Ama yine de denemekten zarar gelmez derseniz karar sizin:)

12. burak07burak

burak07burak burak

beklemeli avlar için uygun olduğunu düşündüğüm bir yem sapanla yemleme yaptıktan sonra her türlüü balık alırsınız ben bitek güvercinlikte kullanmadım bu yemi bi çok yerde kullandım at çek yaparken oltamı atar zili takarım o orda bekler :) Düşüncelerinizi yazdığınız için teşekkür ederim :)