kefal avlamayı iyi bilen baksın yardım etsin

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında oozzi tarafından paylaşıldı.

1. oozzi

oozzi

Favori Kamış:
    kamış olta
    En İyi Avı:
    çipura 1,5kilo
    :confused: arkadaşlar kendimkefal tutacam nasıl yemeneyemine gelecek uzman arkadaslardan resimli cevap ekmeyi nasıl takmalıyım?

2. 3182

3182

oncelikli olarak imza ayarlarini yapabilirsin. Isim dogum yili yer mevki gibi bilgiler vs.

Gelelim kefale. Buyuk kefal tutmanin benim bildigim bir tek yolu var. Kibris oltasi. sarap mantari gibi bir mantarin uzerine ekmegin kabugu ice hamur kismi disa gelecek sekilde sar. sirali dizili 10-14 igneyi o ekmegin uzerine sar. igneleri duzelt son ignenin sapini mantara sapla ki acilmasin. kefallerin oldugu yere at.
    Simdi balik bol oldugu icin kefal tutmuyorum ama yazin balik olmadigi donemlerde legen buyuklugunde kefalleri bu yontemle yakaladim.

3. arda

arda

Favori Kamış:
    el oltası/kamış 2.10 alba
    En İyi Avı:
    3kg çipura
    Hoşgeldin

Arkadaşım öncelikle hoşgeldin. Profiline girip imza ayarlarını yapabilirsen sitedeki ustalarımız sana yardımcı olacaklardır. İmza ayarları mesajımın altında yazdığı şekildedir. Ad-soyad, doğum tarihi, şehir bilgisi v.s. Ayrıca arama bölümüne kefal yazarak ordan da bilgilere ulaşabilirsin.

4. halisabi

halisabi

Favori Kamış:
    Olta,kamış,bıçak...ilkyardım malz. ve biraz da umut :)
    En İyi Avı:
    Camgöz. (Tartmadım)
    Buraya selamsız girilmez !

Kefal ve diğer balıkları nasıl tutacağınızı, nasıl olta gerektiğini, hangi yemleri kullanacağınızı... ve buna benzer yüzlerce sorunun cevabını buradaki arkadaşlardan alabilirsiniz.

Ancak; soru sormadan önce, mesela, bir "merhaba" deseniz, ve herkesin yaptığı gibi kendinizi tanıtsanız nasıl olur? Neredensiniz, kaç yaşındasınız, adınız nedir...? bunları bilmeden size nasıl hitap edeceğiz?

Lütfen sol üst köşedeki "Profiliniz" yazan linki tıklayıp gerekli bilgileri ve her mesajınız altında gözükmesi gereken "İmza ayarları" nızı tamamlayın.

Teşekkürler.

Son düzenleme: 15 Kasım 2006
  5. sayın oozzi üstadım,
    Şu ana kadar formda toplam 4 mesaj yazmışsın..ısrarla da imza ayarları konusunda bir gelişme ne yazık ki sağlayamamışsın.. bu şartlarda hangi konuda ne yardım istersen iste sanırım sonuç alamayacaksın..ayrıca imla kurallarına elden geldiğince biraz daha özen göstermen gerekir.. sevgiler seninle olsun ,rastgelsin..

6. Sevgili Bülent
    Bunun yanı sırasa bizlerden bilgiyi arkadaşımız özellikl resimli ve anlatımlı istemiş. En çok buna içerliyorum
    Her şeyi hazır istiyorlar. Araştırma geliştirme alışkanlığı yok. Ondan sonrada 2-3 ay uğranmaz siteye. Bizler burda sanki amme hizmeti veriyoruz.
    Ardından da eleştiri gelir bizlere birde.

7. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    armut piş agzıma düşşşşşş

8. Hay eline sağlık kardeşim tam dediğin gibi

9. kefal konusunu şartlar yerine getirilene kadar kapatalım dostlar.. boşuna bu topiğin reytingi artmasın:))

10. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    şey armudun sıkılmışı yokmu :D :D :D

11. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ömer abicim taze bitti:D :D

12. afet

afet

:) bence daha vahim olanı, bu tür giriş yapan yeni üyeler ti'ye alınıyor (başta ben :D ) sonra birçok arkadaş birbirimize ters düşüyoruz özür dileyelim, yok ya dilemeyelim, ;) usulüne uygun hizmet bekleyene amme hizmeti verilir. :D

13. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ali abi kafam durdu yazdıgını benim dekoder çözemedi abi kusura bakma bir mealini yollarsan sevinirim:eek: :eek: :eek:

14. oozzi
    Junior Member

Mesajlar: 4 ben mskl onun sifresini karısık koyduydum unuttum bunu açtım :p

topiklerden birinde bu not var sanırım şifresini kaybetmiş küçük (12 yaş) bir kardeşimiz.. yinede iyi niyetle düşünüp öle davranalım bize yakışan da bu..:)))

15. Bence de arkadaşlar konuyu fazla uzatmalayım
    Sonra 4/5 şiddetinde esecekler ardından lodos, dalgalar kayaları dağlayacak üst baş sersefil balık tutmanın da zevki kalmayacak..

16. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ben her zaman büyüklerimi dinlerim abi daha yazmayacagım

17. Ahmet senin şu konuyu toparlamana hayranım arkadaşım..

18. Eyvallah abi
    Bu saatte çinekop takımı hazırlarken elime tekir bulaşmış.
    Olsun artık demi o kadar.:) :)

19. :) olmazsa olmaz...
    rastgele:)

20. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Daha önce hiç balık tuttun mu ?

Tutmadıysan Fly'dan başla derim :D:D:D:D