Eğitici At-Çek Videoları??

Konu, 'Videolar' kısmında leonardo2 tarafından paylaşıldı.

1. leonardo2

leonardo2 isa özdere

Favori Kamış:
    LİNEAEFFE BAİA GRANDE 420 cm
    Favori Makine:
    OKUMA LONGBOW LBII-665
    En İyi Avı:
    700-1000gr tatlı su kefali
    Merhaba,
    Bir at çek takımı aldım.barajda ve akarsu da kullanacağım.Daha çok kaşık ve meps kullannıcam. Bu gün baraja gittim biraz uğraştım fakat sanırım beceremedim.Ne balık vurdu ne de balık kovaladı:p üstatların bildikleri eğitici videolar paylaşırsa sevinirim.
    Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.
    Teşekkürler.

2. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    Hemşerim merhaba :) ben refahiyeliyim ne tarafta avlanıyorsunuz siz? youtuba göz attınızmı acep? www.uzmantv.com da atçek videoları vardı sanırım oraya da bir bakarsınız..

3. leonardo2

leonardo2 isa özdere

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    OKUMA LONGBOW LBII-665
    En İyi Avı:
    Evet artık hemşeri sayılırız:) 6 yıldır Erzincanda öğretmenim:)
    merkezde ki baraj da ve fıratta avlanıcam.youtube baktım ama tam istedigim videoları bulamadım.uzman tv aklıma gelmemişti bir kontrol edeyim hemen.

4. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    Ooo hocam siz benden de yerlisi olmuşsunuz :) kimlikte memleket Erzincan yazıyor ama yetmez orayı yaşamak lazım cidden.. bugun haberlerde yamaç paraşütü yarışması vardı çok elverişli bir yer gerçekden..

5. Reha Yamak

Reha Yamak karşıyaka

6. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
  7. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sakın olaki videodaki sevimli adamın yaptığı şekilde misinayı işaret parmağınıza takmayınız.

Külliyen yanlış bir uygulamadır.Esasen videodada görüldüğü üzre bu şekilde parmağınıza alırken boşluk olduğu görülmekte.Sanırım bu adam bu işe yeni başlamış.

Makaranın kamışa bağlandığı sap kısmından iki parmağınız üstte,arada makara sapı,sair iki parmağınızda altta olmak üzere kamışı kavrayınız.

Sonrasında sarma telinin yuvasını işaret parmağınız la misinayı parmağınızın ucuna takmak için aynı hizaya getiriniz,teli açarak misinayı asla boşluk vermeden işaret parmağınızın ucuna(boğumuna değil)takınız,kamışı geriye kulak hizasında alıp kuvvet alarak 45 derece açıyı tutturmaya gayret ederek savurunuz.Savururken bu açıya gelirkende işaret parmağınızı açarak misinanın ileriye doğru ucundaki yemle fırlamasını sağlayınız.

Çekerken adamın pozisyonu doğrudur,kamış ucunu suya yakın bir şekilde tutark sarınız.

Sahteye aksiyon vermek isterseniz işaret parmağınızı kullanıp kamışa baskı verip akabinde gevşeterek bu şekilde devam ederek çekiniz.

Sevgiler.

Not;İstersen Erzincan yaylasının neresi bu tür ava müsaittir detaylı anlatırım.

8. leonardo2

leonardo2 isa özdere

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    OKUMA LONGBOW LBII-665
    En İyi Avı:
    Sayın üstadım,video olmasa bile ,Gayet açıklayıcı bir yaz olmuş.Yaptığım hatalar gözümün önüne geldi şimdi.
    Erzincan yaylasının müsait avlak yerlerini detaylı anlatmanız çok işime ve de işimizi yarayacaktır.Zahmet olacak ama yazınıza,o yerlerde kaç numara ve renkte mepps/kaşık kullanmamız gerektiğini de eklerseniz çok daha iyi olur.
    Dört gözle bekliyorum.

9. leonardo2

leonardo2 isa özdere

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    OKUMA LONGBOW LBII-665
    En İyi Avı:
  10. leonardo2

leonardo2 isa özdere

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    OKUMA LONGBOW LBII-665
    En İyi Avı:
    Eşim Erzincanlı,artık bende Erzincanlı sayılırım :)
    Erzincan bir çok doğa sporu için müsait: yamaç paraşütü,dağ tırmanışı,kayak,dağ yürüyüşü,bisiklet,rafting...
    Tabi birde balık.Öğrenmeye çalışıyorum nerede ne balık var ve nasıl yakalanır diye.kolay olmayacağa benziyor:)

11. bolulu14

bolulu14 çetin

Favori Kamış:
    Remixon Venüs 2.70 spin
    Favori Makine:
    Remixon Bluesky
    En İyi Avı:
    5 cm istavrit :)
    Kadir abi iyi güzel link vermişin bunları ben denedim belki beceremiyor diye bilirsin ama ben şöle düşünüyorum tam olarak

Bu görüntülerdekiler pahalı sahte kullanıyorlar
    yani kaliteli aksiyonu daha düzgün
    ekipmanları çok çok iyi en azından burdaki çogu kişiden iyi diye düşünüyorum
    bot kullanıyolarlar kıyıdan atanda var tabii bu bence çok önemli
    çünkü istedigi yere atış imkanı saglıyor son olarak sonar da var bu zaten balık olup olmadıgını gösteriyor bilmem yanlış mı düşünüyorum idk idk

bu sebeplerde tabii ki + yönde etki ediyor

bence biraz daha amatör olarak avlanan videolar yayınlanırsa daha bir tatminkar olacak diye düşünüyorum çenemde düştü sanki hihi hihi

SAYGILARLA......

12. brikol

brikol Barış Korkmaz

Favori Kamış:
    EUROFISH ANGEL SPIN 270
    Favori Makine:
    EUROFISH MAGNETIC 30
    En İyi Avı:
    Kofana 51 cm
    Merhaba birşey soracağım. Buradan gördüklerimizle açek olayını geçen gün ilk kez denedik. Atış yaparken ortalama 10 atışta bir misina 8 - 10 metre civarında toplu olarak düğüm oluyor. Takıma fırdöndüde bağladık. Ama yine düğüm oldu. Dolandığı yerden koparmak zorunda kaldım. Sonunda misina bitti:) Bunu nasıl çözebilirim?

13. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    orda yüzlerce video var..sadece teknedekilerimi izledinhihi bizdeki farklı olan tek şey ney biliyormusun:) kafa yapımızhihi meraları bohçacaların talan etmesi..ağ atmalar..limit altı yakalamalar..limiti 40cm diye 40 cm turnaları alı koymalar..işte bu yüzden bizde koca koca balıklar yok artık...

pahalı sahte ile alakası yok turna avının..;) o senin kendi yorumum..o adamlarda pahalı sahte kullanmıyorlarhihi avını özelliklerini,nerde yaşayıp..nerelerde devriye gezdiğini..hangi saatlerde, hangi noktalarda karşılarsın.sahtelere 2ci bir aksiyonu nasıl verdiririm...bunları öğrenmen lazım..armut piş ağzıma düş olmaz:D çalışmazsan başaramazsın..ivedilik ile çalışacaksın..

netür bir kamış makina misina kombisyonuna sahipsin? misina kaçlık,,makinan kaçlık.
    marka adlarınıda yazıver :)

14. brikol

brikol Barış Korkmaz

Favori Kamış:
    EUROFISH ANGEL SPIN 270
    Favori Makine:
    EUROFISH MAGNETIC 30
    En İyi Avı:
    Kofana 51 cm
    kamış makina albastar kamış uzunluğu 2.80 misina 0.28lik makinanın kaçlık olduğunu bilmiyorum küçük bir makina üstünde 40 yazıyor.