Sarayburnu ve kalkan??

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. Bugün öğleyin "geç kaldım" diye söylene söylene oltasını takım çantasını arabasına koyan karşı komşum, az önce yüzü gülerek geldi, kovasında sirkülere aykırı da olsa 16 palamut, yaklaşık 3 kilo çinekop vardı. Kıracaları aynen denize yollamış ve en büyük bomba: 3.6 KG KALKAN... Lüfer takımına gelmiş. Abimiz öyle kellifelli biridir ve özü sözü bir biridir, ama ben ilk kez sarayburnunda kalkan almış biri görüyorum...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Kasım 2006
  2. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    abi palamutlar kaşık rapala işi mi yoksa yemlimi

kalkan demişsin herhalde gezintiye çıkan bi balık olsa gerek senin komşunun oltasına vurmuş maşallah allah devamını erdirsin:)

3. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    gerçi sen boyutlar küçük yazmışsın onlar çapari işidir oda bizi bozar
    :(

4. Üstadım, palamutlar da çinekoplar da büyük, ben sirkülere aykırı dediysem boydan değil adet olarak sirkülere aykırıydı ;)
    Yoksa palamutların da maşallahı vardı. Hatta çinoların bazılarına sarıkanat demek daha doğru olur;)
    Yalnız yıllardır kalkan avlarım, ama sarayburnunda kalkan ilk kez duydum (ben hiç sarayburnunda hem de kıyıdan kalkan denememiştim, demek ki denenecek artık :) )

5. OnurERDOGAN

OnurERDOGAN

Favori Kamış:
    surf & spining takim
    En İyi Avı:
    palamut , lufer , kirlangic
    kiyidan kalkana nasil bi olta kullanmak gerekir ?

6. üstadlar en doğru cevabı verecektir ama ben Silivri'de bildiğiniz mantarlı lüfer oltasıyla ya da oldukça uzağa atmak kaydıyla Rahmetli Ali Pasiner'in kitabından öğrendiğim dip takımıyla kalkan alıyorum. Sarayburnundan alan abimiz de bildiğiniz lüfer takımıyla (mantarlı hazır takım) kalkanı almış. Yalnız burada yemin balığın gerçekten yakınına düşmesi gerekiyor çünkü kalkan yatan balıktır ve bu yüzden de çok ciddi sabır gerektirir

7. sümer34

sümer34

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    turna 6,5 kg,aynalı sazan 14 kg
    baba çinekop tamam palamut tamam kıraçalarda tamam ama kalkana gelince aklım kesmedi senin komşu galiba kumkapıya balık haline uğramış kırlangıç desen eyvallah ama ilk defa 20 senedir senden duyuyorum kalkan işi beni biraz bozdu kusura bakma olurmu saygılar

8. yok üstadım estağfurullah, diyorum ya ben de şaşırdım... Kalkan dediğin balık benden sorulur ama bu sefer yolunu mu kaybetmiş nedir?? :))
    Diyorum ya başkası söylese hayatta inanmam da bu abimiz söyleyince bana sadece şaşırmak düştü. Neyse siz de şaşırdınız da yalnız hissetmedim kendimi bu sayede :)

9. OnurERDOGAN

OnurERDOGAN

Favori Kamış:
    surf & spining takim
    En İyi Avı:
    palamut , lufer , kirlangic
  10. eh görünen o ki bir kalkan takımı yapıp sarayburnunda balık tutmaya gideceğim :)
    Takım dipte dururken ben de diğer avları yoklarım ;)
    İşin şaşırtıcı tarafı, kalkan akıntıdan nefret eden bir balıktır ğstadım, ben ona hayret ediyorum. Bir de kalkan kum/çamor/&çakıl dipleri sever, sarayburnu fazla kayalıktır kalkan için... Hayret ki ne hayret...