POWER PRO Braided and super maxim fishing line test

Konu, 'Videolar' kısmında Kadir Levrek Peşinde tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    video da kullanılan 25mm super maxım kullanılmıştır bilginize..2ci elhihi ..örgüyü zaten biliyorsunuz sıfır ürün..

şahsi görüşüm bir örgü bu kadar çabuk kopmamalı...40tl 45tl fiyatı olan örgü heç kopmamalı..pes ettirecek düzeyde olmalı...

video nun sonunu izleyin:D

toplam süre 12:36 dır..her 2 misinada 3er aşamadan geçmiştir..

http://www.youtube.com/watch?v=MiLb1AImIgI&list=UUz2dQi4MlIrCMQNdZSAZB4g&index=1&feature=plcp

ben biraz daha yatayım geç yattım yine erken uyandımhihi

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Ne bekliyordun ki?

Power pro'da shimano oldu, başka türlüsü olabilir miydi ki?

Cafcaflı kutu, içi çürük, tipik shimano stratejisi.

3. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    Kadir videoyu sonuna kadar her saniyesini izledim.

Benim kullandığım örgüler;

Savagear 0,19mm
    Rapala 0,20mm
    Powerpro Super slick 8 0,15mm

Hiç biri bu kadar zayıf ve güçsüz değil. Bence aldığın üründe bir problem var. O kadar kalitesiz olamaz. Bu arada powerpronun sahte versiyonlarını ebay'de görmek mümkün. Elinle koparttığın an ilk o geldi aklıma.

4. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    Amerika'dan sipariş ettiğim örgü seninkinin aynısı fakat;

Power pro 10lb 0,006" olarak geçiyor Amerika'da.

10lb = 4,535 kg
    0,006 inç = 0,1524mm

Bence elinle uyguladığın kuvvet bu çeker değirini geçiyor ve patlıyor örgü. Yani anlayacağın Türkiye'de etiket üzerinde fena halde oynuyorlar. 8kg çekerli yazıyor 0,15mm'de. Aslında 4,535kg.

5. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    arkadaşlar abiler..misinanın özel bir ambalajı var..diğer misinalardan farklı..kutu içinde kutu..kapalı kutuhihi o şekil güneşe koysanız yine görmez güneşi..ki zaten av bayisine güneş hiç vurmuyor:D yani güneşlik bir sorun yok..

ürün bayatmı neyse artık..çabuk kopuyor..makasla sanki kablo kesiyorum küt kesiyor..(et makası):)

insanlar örgüyü ne için alıyor monolara göre daha sağlam diye tercih ediyor:)
    işte bunun gibi hatalı ürünlerde elimizde patlıyorhihi bayii ye götürüp atacağım önüne..tavsiye ettiğin misina bu işte diye..:)

en çok ne zoruma gitti biliyormusunuz:D

3gün önce 39tl ye aldığım bu örgü..şimdi fırça sapında sarılı..o çok koydu vallah:D

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Bayinin değil abi, daha üst makamın önüne at. :D Diğer konudaki önerimi oku, bakalım aklına yatacak mı?

Çok pahalı bir fırça olmuş :D:D:D

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Tipik shimano taktiği.

O super 8 slcik, baya iyi bir model. Aam neyid, ne oldu?

Eskiden sadece Power Pro vardı. Tek bir modeldi. Şöylesi böylesi yoktu ve cidden güzel misinaydı.

Şimdi Shimano aldı. Alınca yaptığı şey şu oldu. Daha adi bir mamül üretip, onu Power Pro olarak satarken, hallice bir model daha üretip onu da power pro super hede diye satıyor. Yeni model pahalı. Eskisi ucuz.

Ama Power Pro markası imajıyla giden, alıyor o eski modeli ve zokayı yutuyor. O paraya alacağın Sufix, ondan daha iyi zira, çok çok daha iyi.

Aynı şey, makinelerinde filanda görülüyor. Üst seriler süper mi süper. Ama ucuz modellere baktın mı, o parayı edecek makinesi yok.

Bunların taktiği, güzel kaliteli mamüllerle vitrin yapıp, pahalı ama kalitesiz modellerle piyasada olmak. Buna karşı uyanık olmak gerekiyor.

8. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    diğer yazılarınızı sonra okurum şuan çok işim var:)

bayiiye vardım attım önüne..öyle olmaz mışmış..gibi laflar..o düğüm attı koparamadı..benden daha sağlıklı iri yapılı biri:) ben 70 kiloyum o 100 kilo net var..
    ben aldım elime çat :D ithalatçısına verelim baksınlar dedi..bende benim videoyuda izlesinler dedim..çıktım bayiden..bana şöyle tavsiye ediyor böyle tavsiye ediyor..getirip önüne atınca..beni destekliyeceği yerde firmadan taraf oluyor..ne oldu şimdi...beni kaybetti..ben her sezon bir sürü ürün alıyorum..:rolleyes:

başka bir bayide capitan marka ucuz 12 lik örgü vardı onu orda test ettim.power proya göre daha çok kuvvet vererek koparttım..7 kiloçekeri vardı....şu 3 kuruşluk örgüü bile ondan sağlam çıktı ya..vallah helal olsun:)

sonra dedim uğraşma örgü ile..sağlam örgü bulunca derdin bitecekmi yokidk

ben aksiyonlu adamımhihi sahtelerim gerektiği vakit hip hop bile yapar..o tempo ile ben çok kamış yüzüğü halkası bozarım dedim..vaz geçtim.. malum o canavar denk gelirse diye super maxım 30 luğunu aldım:) 35 lik 40 lık misina ile tutanları gördüm hemide levrek:D biz gerçekden bazen çok abartıyoruz olayıhihi
    ben kedilerimi yemlemeye gidiyorummrsparkle

9. GencoGnc

GencoGnc Genco

Kadir muhtemelen ip sahte.
    0.15 liğiyle tuttum avatarımdaki levreği,2 kere de sahteyi kayaya taktığımda elime bez sarıp çektim,iğne açıldı ip kopmadı.

Bu ürünün kutusunu ve içindeki plastik bobinini gerçeğe yakın imal ederlerse (Çinliler Ferrarinin bile sahtesini yapıyorlar) 100 metresi 1 sentlik makara dikiş ipliğini bile sarar satarlar.

Gelelim diğer konuya; 0.25 lik super maximi kıran hayvan 0.30 u da kıracaktır. Bence daha önce dediğim gibi eğer işi inada bindirdiyse en az 0.35 hatta 0.40 alacaktın. Zaten ışık azalıyor,su bulanıklaşıyor,hayvanın gözüne perde iniyor.
    Saracaktın 200 mt 0.40,batar şeffaf ağır şamandıra veya 20.gr kıstırmayla savuracaktın sahteyi.

Neyse ben olsam şöyle yapardım diye atmak kolay,gel Genco kendin yakala dersen şu an acil bir işim çıktı sonra görüşürüz hihi

10. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    ipin sahte olduğunu düşünmüyorum:) yorumlarınızdan şu noktaya vardım...bu seride bir bozukluk var..durum bundan ibaret..hihi

4 5 balıkçı ile ayak üstü sohbette konuştuk..bu aralar akya çokmuş..normal avda bereketli geçmiş..son bir haftadır böyle imiş..ama şuan deniz yine yattı eski düzenini alınca verim düştü..sahteyi çok uzağa savurmama gerek yok.balığı ben ekseri kıyıda alırım..bölge buna yatkın..:) ve son çalışmalarımda hep dipte atlattırdım..ben klasik atçekden zevk almıyorum...ya su üstüne atlattıracağım yada dipte silikon hoplatırken..bu 2 zevk beni yeterince doyuruyor..hihi

11. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    İp sahte filan değil, sadece şimano, hepsi o.

12. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    o kadar da deyil abihihi

adı çıkmız dokuza deyimi varya..oo shimano..daiwa vs vs lan bu marka iyi sağlam olur gibi düşüncelerimiz oluyor:D oysa araştırılsa piyasada hesaplı ünlü markalar kadar dayanıklı kaliteli ürünler var..

13. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Olmaz mı kadir, tonla....

Ancak cidden üst seviye bir şeyler, çizgi ötesi bir şeyler istiyorsan, o zaman bu markalara yönelmek bir anlam ifade ediyor.

Yani Whiplash alırsan, cidden fark eden bir misinan olur. Spiderwire Ultracast alırsan bir fark bulursun. Ama zaten fiyatları söylüyor, bende fark var diye.

14. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Spiderwire vardı bende aynı adamdan almıştım..onu koparamamıştım..bu örgüye pahalı derken hesaplı bakıyordum..yine Spiderwire gözüme çarptı..sonra jeton düştü..bunun kaplaması çabuk soyuluyordu makina ve kamış arası gidip geldiğinde..bu sebebden vazgeçtim Spiderwire almakdan..ama sağlamdı ve bunun yarı fiyatına:)

15. 41955

41955

Öncelikle merhabalar.Vereceğim cevap kesinlikle bir muhalefet veya karşıt görüş değildir..Sadece bilmeyen dostlar varsa bu konu hakkında bilgi sunmaktır..
    Sizin bahsetmiş olduğunuz değerler farkı sanıldığı gibi oynama yada üçkağıtçılık işi değildir....Amerika ve avrupa değer birimleri bilindiği gibi farklıdır...Ama gel gelelim kalınlık ve çeker konusuna...Bilindiği gibi yada bilmeyen dostlar varsa belirteyim Amerika'da tüketiciyi koruyan çok katı yasalar vardır...Bu sebeple satıcılar her zaman ürettikleri ürünleri etiket üzerinde yazan değerden birazdaha fazla değerde üreterek ambalajlar...Bu sepeple oradaki 9 kg yazan 0.15 ler normal ölçümlerde 0.19 a takamül edebilmektedirler buda 13 kg eder ama yine etikette 0.15 9 kg (20 lb)yazar....Ama avrupada böyle bir sorun yoktur adam çekeri neyse kutuyada o değeri yazmaktadır...
    Yani sanıldığının aksine bir oynama dengesizlik üç kağıtçılık yoktur...Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz...

Gelelim Kadir Bey in olayına..Talihsizlik diyelim ilk önce...Ama kullandığı ürün büyük ihtimalle sahte de olabilir..Piyasada bulunan bir çok sahtenin nasıl sahteleri kopyaları varsa misinalarında kopyaları var..Özelliklede Power Pro...Bu da ukalalık etmek istemem ama dünyada en çok ne satılırsa onun kopyasına yönelir akıllı sahtekarlar...Sahte power Pro lara denk delen birkaç arkadaşımla da bu konuyu inceleyip tartıştık..Hemen karalamaya gittiler...Ama birgün gözlerinin önünde taşa takılan sahtemi kurtarmak için zorladığımda iğneyi eğip te kurtulan sahteyi görünce harbi sağlammış demekten kendilerini alamadılar..Misina 0.15 9 kg çekerli green moss tur...

Elbet bizler gerek huy olarak gerek amatör olarak hep en mükemmeli isteriz.e sonuçta hüsrana uğrayınca tu kaka deriz:)

Fazla uzatmadan..Kadir beyin talihsizliği diyelim.Satıcılarda bilemez yada bilinçlidir belkide orası mechul..
    Not : İp büyük ihtimal sahte ve satıcıda büyük ihtimal işin farkında olabilir günahınıda almayalım..Bu işin ithalatçısı yanlış hatırlamıyorsam okyanusmarine dir..okyanusmarine getirtip buradaki satıcılara dağıtmaktadır.Böyle bir durumun olması muhtemel değildir..Böyle bir ithalatçıda sorgusuz sualsiz misina değişimini yapar kanaatindeyim...

İyigünler dilerim...

16. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    ben 2ci kez örgüyü rafa kaldırdım arkadaşlar abiler:) mono ile gidebildiği yere kadar gitsin..salacağım misinayı o cengaver denk gelirse:)