19 Kasım 2006 Trilye raporu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında amatörötesi tarafından paylaşıldı.

1. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler

Biri bana kıyıdan birşey avlayamayacağımı, tekne vs. olmadığı için de Nisan Mayıs'a kadar evde oturmam gerektiği söylesin artık.

Pazar günkü av konusunda detaya girmeyeceğim, resim gerekeni anlatıyordur sanırım.

Son düzenleme: 20 Kasım 2006
  2. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Gunaydin Kerem,

Sen kiyidan avlamazsan baskalari avlar merak etme. Bana kalirsa balik avlamak için ille de tekneye ihtiyac yok. Ben sahsen tekne ile balik avi yapmadim desem yeridir. Tabii birazcik acildigin zaman yakalama sansin artar. Ama kenarda beklerken de ummadigin seyler yakalayabilirsin.

Havanin soguklugundan dolayi Nisan, Mayis beklemeliyim diyorsan ayri bir mevzu. Yoksa kisin da kiyidan iyi balik yakalanabilir. Gerci avlak bolgen hakkinda bilgim yok ama bu benim dusuncem.

Rastgele, sabir sabir...

3. TORTİK

TORTİK

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    KAYDA DEĞER YOK
    Günaydın kerem bey
    bizde cumartesi günü üç arkadaş burgazdan olta attık kaya balıklarıdan başka hiç birşey alamadık denemediğimiz olta kalmadı tekne fikri bendede seninki gibi gelişmeye başladı haftaya gene deniyeceğiz.

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Dün eskihisardaydık.. Avare avare bir şey tutamadan, uğraşıyorduk.. İki tane dalgıç geldiler. Atladılar suya.. Bizim takım atmadığımız (balık yok diye) sığlıktan kitre dedikleri, benekli, hafiften eşiknaya, hafiften lapine benzer bir şey vurdular. Ardından da koca bir eşkina.. Her biri birer kilo en azından.. 3-4 ünüde kaçırmışlar.. Sahilden en fazla 20m öteye açılıyorlar..

Bu balıklardan bugüne kadar bizim orada oltaya vurmuş olduğu yok. Hatta belki var olduğundan haberimiz bile yok. Ama onlar orada, suyun içinde.. Eğer, yeterli sabrı, yemi, takımı vs. kullanırsak, tutmamak için hiç bir sebep yok sanıyorum.. Söylentiye göre, ocak ortası, şubat ortası hariç, balık her zaman bir şekilde kıyılarda oluyormuş.. Ama türü, boyu vs. değişiyor, o ayrı..

5. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

abi en güzel cevap böle bişi dilemek galiba senin için

:):):):):)

6. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Amin.

biraz düşününce insan küsmeye, kızmaya, can sıkmaya değer birşey olmadığını anlıyor. Sonuçta keyif için balık tutmaya gidiyorum yani becerebilirsem ilk fırsatta keyfini çıkaracağım.
    Düşündüm;
    ben eve balıksız döndüm keyif götüremedim, ya eve balıksız dönüpte bu yüzden ekmek götüremeseydim. Bu işten para kazananları kasdediyorum.

şükretmek için çok sebep var. Tam gaz devam arkadaşlar.:) :)
    balık ister olsun ister olmasın, yeter ki oltalar suda olsun.

7. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Kerem aynı düşünceleri paylaşıyorum.Ben de pazar günü aynı şekilde döndüm,yalnız bifarkla.Benim gitmem gereken nişan merasimi olduğundan 11 de kalktım ve o saatte ancak balık vurmaya başlamıştı.:( Kısmet değilmiş.Tek tesellim yanımdaki arkadaşın tuttuğu 1,5 kiloluk kefali kepçeyle kenara ben aldım.

8. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Enteresan

Bu talihsiz avda enteresan bir olay başıma geldi.

Bildiğiniz toplu zargana oltası düşünün, ne yaparsın? atarsın usul usul çekersin, zarganayı peşine takar avlarsın. buraya kadar tamam. ama tam üç kez topu kıyıya çektiğimde yem olmadığını gördüm bu da normal ama yemle beraber kanca da yoktu.
    ilk kez mi kanca bağlıyorum? hayır,
    misinan? her zaman kullandığım 0,20
    fırdöndü ıvır zıvır ?hepsi daha önce avlandığım gibi,
    bir vuruş falan aldın mı? hayır topu attım herhangi bir vuruş almadım ve top hareket etmedi.

Nedir beyler, zargana oltasında nasıl olur da beden kancasız döner geri?

9. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Hımmm..
    Oltayı kesebilecek balıklar benim bildiğim:lüfer(ve türevleri),domuz,balon..Bunlarda yüzeye çıkmaz sanırım..?acaba ne olabilir ..

Bunun sonunda ne çıkacak merak ediyorum doğrusu..
    Denizlerimizde bilinmeyen canlılarmı var nedir..Birisi ağır ağır gelir de son anda kaçar diğeri sabit bişekilde duran oltadan iğneyi alıp kaçar...

10. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    yemle beraber kancada yoksa çinekop kesiyor olabilir.

11. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    İşte olaydan çıkarılacak en güzel ders bu bence.
    Ekmek parası için uğraşmadığımıza şükretmek ve ekmek parası için uğraşan insanları da bilir bilmez hain, adi, cani, vs gibi yakışıksız sıfatlarla damgalamamak.
    Ben ekmek parası için balık tutmaya çalışıp da eli boş dönmenin ne demek olduğunu çok iyi bilirim.:eek:
    Herkese rastgelsin

12. afet

afet

:) Kerem azmine ve sabrına diyecek yok , seninle tanıştığımız gün rekoru senin kıracağını düşünüyordum, ama artık eminim, sende bu azim oldukça, çok daha iyi paylaşımlara imzanı atacak ve bunun mükafatını alacaksın, sabrından ve rüyalarından vazgeçme, bu arada resim'de anlatım'da süper ellerine sağlık.;) sevgiyle kal kardeş, en kısa zamanda organize olmak dileğiyle.

13. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bunlar deneyim gerektiren işler abi, bak mesela yukarıdaki yanıtlara göre o gün benim oltayı kesen Çinekop olabilirmiş, yanımda sen olsaydın "Kerem, kes bakalım ordan bi istavrit yaprak, çıkar çinekop oltasını, bak şöyle takacaksın şöyle de atacaksın" derdin, görürdük çinekop muymuş, lüfermiymiş, yoksa atarken pantolona mı takılmış kanca:D

geçen hafta deniz süperdi, hava desen muhteşem, rüzgarın "r" si yok. tabi trilyede kayık kiralamadıkları için bizde arkadaşla beraber deniz havası alıp geldik. Kısa günün karı bu oldu sadece: deniz kıyısında kahvaltı

Herkese iyi avlar. Sağolun varolun arkadaşlar.

Son düzenleme: 21 Kasım 2006
  14. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    kerem kardes,
    hala kiyidan bi tek balik tutamamis biri olarak seni gayet iyi anliyorum ve su acidan bakmani oneriyorum;

hala kiyiya her gittigimde gelecek ilk baligimin heyecaninin yasiyorum. baliksiz dondugum her av da heyecanimi ve merakimi arttiriyor, bir sonraki sefere daha heyecanla gidiyorum. zugurt tesellisi de tam olarak budur iste...:D

bi de bak kacinci kez soyluyorum, senin resimdeki avlakta is yok. yer degistir. mesela bi de karsi kiyidan salla oltayi. (bu da geyigin dibi, soz bi daha bu konuda bisey soylemiycem sana ama resmi cok sevdim napiim:))

15. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    iyi de o resmi kasıtlı olarak koydum ben zaten, devam hocam o resimde çok malzeme var daha :D