aliağa

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında lustral tarafından paylaşıldı.

1. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    iki gündür aliağa ya balığa gidiyorum çeşitli yerleri denedim ama sonuç sıfır sülüneze bile vurmuyorlar ilk defa itsem hadi balık yok burda diyeceğim ama isparoz bile yok ne iş anlamadım her çeşit tekniği denedim sülünez taktım yengeç taktım ahtopot bacağından yem yapmıştım onu taktım yok havalardanmı acaba foça ya gidecektim ama motorla gittiğim için yağmur yağarsa yol uzak diye gitmedim keşke gitseydim sadece ben değil etrafımdakilerde bişey alamadılar :( :confused: :confused:

2. yalcinicli

yalcinicli

Osman kardes, Aliaga' nin neresinde avlandin?

Hic gitmemis olsam da, buyuk limana gitiysen avci birileri liman icine ziyarete gelmis ve diger elemanlarin uzaklasmasina neden olmus olabilir.

Yilan baligi ya da 50 cm. lik bir kopek baligi, onlar icin inanilmaz korkunc turler. Cok defa deneyimledim. Ortada hic bir sey kalmiyor. Ama iki gun ust uste baligin olmayisi garip.
    Butun bir sardalye ile birakma deneseymisin keske.

Saygilar, sevgiler...

3. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Bu hafta pek çok arkadaş kıyıdan balık tutamamaktan şikayetçi. Hatta bu gün Karşıyaka sahilinde yasak balık avlıyanlar bile kalmamış. Sirkülere mi uydular bilemedim..:):)
    Bence bu hafta boş dönmenizin sebebi artık kıyı balığının mevsiminin geçiyor olması. Ne yapalım.. Bekleyeceğiz bahara kadar..
    İzmir ile İstanbul'un balıkları arasındaki fark burada işte. Orada her zaman var, bizde mevsiminde..:):)

4. yalcinicli

yalcinicli

Cihangir agabey, henuz soguk gormedik ki, derine cekilsinler.
    Henuz erken diye dusunyorum ama yine de bilinmez.
    Agızları sıkı, konusanına rastlamadık ki, soralım durum nedir diye.:p

5. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Bakalım..Belki bu hafta sonu sorarız..:D :D

6. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    yalçın abi cihangir abi her türlü denedim sardalya taktım sülünez taktım ahtapot bacağı taktım yok yok

7. AKIN74

AKIN74

Sevgili Osman haklı gibisin ama bu geçtiğimiz pazar Şemikler lisesinden ve Aliğağa'dan öğretmen arkadaşlarım, Aliağa Liman içinden çıkmışlar, dipten balık alsalarda istedikleri randumanı alamayınca levrek takımı yapıp, 4 adet çokta iri olmasa güzel sayılabilecek levrek almışlar...Seninde levreği bir denemeni isterim...Şimdiden bol şanslar...:)

8. yalcinicli

yalcinicli

Liman icinden mi almislar Akin?

9. AKIN74

AKIN74

Evet Yalçın Abi Limanın içinden almışlar, Cüneyt hocam küçük isparozu yem yaparken, diğer arkadaşı kurşunsuz takıma iri mamun takarak almış...

10. yalcinicli

yalcinicli

Hmmm, orasi bereketlidir diye hep duyumusumdur Akin. Demek ki Osman kardesin sansi yaver gitmemis.
    Eli bos donmusluklerimin sayisi, dolu donduklerimin kat be kat fazlasidir Osman.
    Saglik olsun, bir dahakine diyelim :rolleyes:

11. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    inşallah abi