yakalamayla ilgibir soru :) lütfen bakınız!!

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında oozzi tarafından paylaşıldı.

1. oozzi

oozzi

Favori Kamış:
    kamış olta
    En İyi Avı:
    çipura 1,5kilo
    abi herkez tekkancaya yemi gizlio ondansonra balıklar geldiğinde balık yerken hafifçe çekiolar nasılavlıolar net cvp verirseniz hayır duvamı alırsınız... :D

2. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    ozancım o tasmalamak oluyor balık yeme vurdugunda tasmalarızki igne iyicene balıgın cenesine girsin tasmalamazsan balık yemi kapar kaçar

3. oozzi

oozzi

Favori Kamış:
    kamış olta
    En İyi Avı:
    çipura 1,5kilo
    Birazcik Daha Açik Alabilirmiyim Erdem Abi :^^

4. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    oltana yemleri veya yemi taktın suya attın balık geldiginde yemi yoklar bu esnada kamışın ucu aşagı dogru egilir bu anda oltanı yukarı dogru tasmalamazsan % 90 balık yemi alıp tüyer tasmalarsan balıgı kaçırma ihtimalin nerdeyse yok

5. oozzi

oozzi

Favori Kamış:
    kamış olta
    En İyi Avı:
    çipura 1,5kilo
    yani tam balık yemi yiyecemdiye acc halde geliyor tk tık yapar yapmaz cekecem balık yakalanacak

6. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    aynen öyle

7. oozzi

oozzi

Favori Kamış:
    kamış olta
    En İyi Avı:
    çipura 1,5kilo
    :D :D :D :D tyvm :D

8. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    genelde olta bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kilo-Turna 4 Kilo

Ozancım sanırım ben senin sorununu anladım. Şunu hiç bir zaman unutma eğer balık görmesin diye yemi saklama kaygısı içerisine girer ve iğnenin her tarafını yemle sararsan , yani iğnenin en keskin yerini ucunu yeme komple gömersen balık vurduğunda ve sen tasmaladığında iğne balığın damağına tam oturmadığı için balığın kaçma ihtimali yüksek olacaktır.Heleki bide sert bi yem kullanıyorsan bu neredeyse kaçınılmaz. Sanırım senin sorunun bu.Evet yemi saklamak gerekiyor bazı durumlarda özellikle avlanması zor zeki balıklarda. Ama sen bide benim dediğimi dene bakalım yemi güzelce tak iğneyi ucu dışında komple sar yemi sonuç farklı olabilir. Mesela eskiden sazan avında mısırı iğeye takarken ucunu komple saklardım. Balık gelir mısırı ağzına alır ve ben bunu hissederdim tasmalardım. Ama bir türlü yakalanmazdı balık.Sebebimi çok açık balığın damağına girecek yeri iğnenin ucunu kapatırdım çünkü.Artık mısırı iğneden geçiriyorum ve ucu komple açık iğnenin.Sonuç HArika...

HAdi BAkalım RAstgele sana

9. oozzi

oozzi

Favori Kamış:
    kamış olta
    En İyi Avı:
    çipura 1,5kilo
    tşkler çok süper vallaha

10. ozan

ozan Ozan

sevgili ozan şu sıralar için sana bir öneride bulunmak istedim marmariste teknelerin bağlandığı yerden ekmek at su üstüne misinayı boş bırak ekmek açılsın yavaş yavaş ve izle (ziraat bankasının karşısı) güzel balık olurdu orda bu mevsimde

11. akrep

akrep

herkeze slm

arkadaşlar benim birr sorum olcak bilen varsa cevap verirseniz sevinirimm rapalayla ne zaman balık tutmaya çalışsam her zaman rapala benim kurşunun bulundugu misinaya dolaşıyor hep dolaşıyor üstelik segirtmeyede taktım yine dolaşıyor neden acaba ?

12. :D :D :D ilahi namık hocam :) :)

13. zarganax

zarganax

Favori Kamış:
    D.a.m. Kamış Banax Motor
    En İyi Avı:
    2 Kg Kırlangıç

:D :D :D

Abi, allah aşkına böyle ani cevaplar vermeyin yarıldım burda. Alimallah göndereceksiniz beni öteki tarafa, :D :D

14. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Ben de sana kendi yem takma yöntemimi anlatayım. Dikiş diker gibi yeme iğneyi batırıyorum. En son batırıştan, yemin iyice oturduğuna emin olduktan sonra hafifçe batacak şekilde iğnenin ucuna parmağımı sürtüyorum. Canımı yakmayacak ama iğneninde sertliğini hissedecek kadar. Böylece hem iğnemin ucu gözükmüyor. İğne parlamadığı için balık ürkmüyor (eski balıkçılar derdi ki: İğnenin ucu gözükürse balık ürker). Hem de diğer arkadaşların dediği gibi tasma yaptığımda iğne balığın çenesine tam oturuyor.

15. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Rapala ağır bir malzeme ama kurşundan hafif olduğu için kurşun tam düşerken tasma atarsan veya elinle hafifçe misinayı tutarsan kurşunun önüne geçecektir. Bundan başka rüzgarın yönü de önemli. Denizden gelen rüzgarlarda bu tarz takımlar büyük problemler çıkarıyor. En güzeli rüzgarı arkaya alarak oltayı sallamak. Sıyırtma gibi takımlarda bu bence çok önemli. Her ne kadar sıyırtma kurşunu telli de olsa beden misinası uzun olduğu için karışıyor. O nedenle rüzgara sırtını vermek işini oldukça kolaylaştıracaktır.

NOT: İmza ayarlarını görmediğim için yaşıtım birine cevap verir gibi cevap verdim. Saygısızlığım varsa affola...

16. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer (Bana göre 1kg, arkadaşıma göre 400gr) :-))
    tasma ve...

evet buyemde o tasmayı muhakkak atmak lâzım. ve daha sonra da oltaya boşluk vermemek lazım.Çünki kurşun dibe inerken rapala da onun arkasından çoğu kez dik bir şekilde iner ve rapalanın muhlemelen kancaları yada misinası dolaşır. herhalde galiba sanırsam:) :)