25,11,2006 emirgan

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ist balıkcısı tarafından paylaşıldı.

1. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    arkadaşlar bu gün sabah 06 emirgan'daydım (çınar altının ön tarafı) .amac cinekoptu ama malesef pek bir şey yapmadı. 2 tane çinekop o kadar fakat saat 07 de istavrit başladı.saat 10 'a kadar kalabildim. yaklaşık 3,5-4 kg istavrit aldım. kullandığım takım 12 numara siyah iğneye bağlanmış 0,10 kalınlık köstek. beden kalınlığı 0,12. 50 gr kurşun ile ileriye doğru abanmadan kamışın esnekliği ile atım kurşun açığa düştüğü zaman daha iri balık alabiliyorsunuz. ama lütfen kıracalar oltaya geldiğinde onları inciltmeden suya iade edelim.zaten balığı açıkta aldıktan sonra kıyıda çok oyalanmaya gerek yok direk sarıma gerçerseniz kıraçlarla vakit kaybetmezsiniz. inanın hiç değilse 1,5 kilo kıracayı suya iade ettim oda kıyıda oyalanmadan sarmama rağmen. o yüzden biraz duyarlı olalım.fotoğraf şu an imkan olmadığı için yollayamadım.herkese bereketli avlar dilerim

2. aysberg55

aysberg55

öncelikle av için tebrikler, ardından duyarlılığın için tebrikler...

3. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Duyarlı davrandığın için teşekkürler Halit.. Tuttukların için ise afiyet olsun.. Her zaman bol şanslar..::)

4. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Halit kardesim av için tebrikler duyarlılığın içinse teşekkürler keşke herkes böyle yapsa

5. Wolverine

Wolverine Berke

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 420
    Favori Makine:
    Shimano Beastmaster 7000 XTA
    En İyi Avı:
    Henüz avlamadığım
    Halit kardeşim tebrikler ve duyarlılığın için de ayrıca tebrikler. Umarım tüm arkadaşlar kıraçalara aynı şeklide davranırlar. Zira onlar geleceğin anneleri babaları dimi yani :D (Zira mı? Zira ne ki?)

6. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    halit abi helal olsun o yolladığın balıklar büyüyünce başta sana ve sonrasında da bize gelmesi dileği ile tebrikler abicim:)

7. sakura

sakura

Favori Kamış:
    Çeşitli boylarda kamış ve olta malzemeleri,Birde bazı yerlerde ellerim.
    En İyi Avı:
    2,5 kiloluk bir sazanı ellerimlere yakaladım:)
    önce duyarlılığın için tebrik sonrada balıklar için.İnan beni en çok böyle küçük balıkları tutupda zevk alanlar üzüyor.