Ev yapımı yem 2

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında Escadril tarafından paylaşıldı.

1. Escadril

Escadril cem

En İyi Avı:
    Akya 3.270 gr
    Araştırmaya devam :) 2 adet daha yem yapma ögrendim.2 side güzel ama benim tercihim 1 cisi diğeri biraz kolaya kaçıyor.yemleme kısmına denemeden buldugum yemi koymam.
    1- Piyasada satılan çimçim ile yapılıyormus bu fakat alternetifi var ben çimçim ile denemedim dogrusu pişamn da delim.
    Sardalya 6 tane
    Bir tutam tuz
    4 diş sarımsak
    Karışım basit atın miksere karışşın güzelce sonra güzel kapalı bir kaba koyup buzdolabında beklemeye alıyoruz 2 gün çok igrenç kokusu var.Ama işe yarıyor.
    kullanımı slikon yem maket yem neye sürerseniz sürün kokusuna balıklar geliyorlar ben 2 ci karışıma sürüp denedim 1 yemle 5 balık aldım ne tutun derseniz çipuranın ufagı lidaki ama saldım 3 ünü 2 sini salamadım yalan yok çipura gibi geldi.:)
    2- Sista silikonu alıyoruz düz bir zemine sıkıyoruz ve balıkçılarda satılan çiftlik yemini tuz gibi eziyoruz bu yöntem biraz haince gelebilir ama yemsiz durumlarda cok süper olur.Tavsiyem bunu kullanmanızdan yana deil fakat bilin arabada bir silikon dursun sista ama akvaryum silikonu olmalı

Şimdilik bu kadar arştırdıklarımı bulup deneyip sizlere aktaracagım..reeling

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    arkadaşım güzel paylaşım ama ben o sista silikon dediğin şeyi anlayamadım.resmi filan varsa sevinirim.

3. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    DAM ON-LINEAR tele spin 30
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Metin kardeş merhaba.Cem kardeşimizin anlatmak istediği , sista marka akvaryum silikonu olması lâzım.Mutlu , huzurlu , bereketli , başarılarla ve extra trofe balıklarla dolu , sağlıklı bir hayat dilerim.Herşey gönlünüzce olsun inşaallah.Şimdiden hayırlı seneler dilerim.Bursa'dan kucak dolusu selâmlar.ERCAN 1977 BURSA

4. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    DAM ON-LINEAR tele spin 30
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Cem kardeş merhaba.Güzel bir çalışma hazırlamışsınız.Paylaşılan bilgiler dalında olmuş meyva gibi tatlı ve faydalıdır.Mutlu , huzurlu , bereketli , başarılarla ve extra trofe balıklarla dolu , sağlıklı bir hayat dilerim.Herşey gönlünüzce olsun inşaallah.Şimdiden hayırlı seneler dilerim.Bursa'dan kucak dolusu selâmlar.ERCAN 1977 BURSA

5. Escadril

Escadril cem

En İyi Avı:
    Akya 3.270 gr
    Metin bey merhaba resim aşagıda gözükmektedir.

Uploaded with ImageShack.us

6. evreseli

evreseli ayhan

Favori Kamış:
    Okuma V sistem 2.40 / Okuma Cedros 4.20 surf
    Favori Makine:
    Shimano sonora 2500fb / Daiwa emblem pro 6000
    Cem bey

2. yemin yapılışını biraz daha açabilirmisiniz .Çiftlik yemini ezdikten sonra silikonun üzerine mi buluyoruz ?

7. Escadril

Escadril cem

En İyi Avı:
    Akya 3.270 gr
    Yemi hafif iri paraçalar kalacak sekilde eziyoruz.
    silikonunun üzerine ister ister komple yaydırın seritler halinde kesip kullanın istersenizde top seklinde silikon biraz bekledikten sonra yemin içerisinde gezdirip silikonun sertleşmesini bekleyin .
    Karar sizin

8. cihato

cihato Cihat

Çiftlik yemi nasıl bir şey? Nerede bulabiliriz

9. Escadril

Escadril cem

En İyi Avı:
    Akya 3.270 gr
    Çiftlik yemini balık yemi satan yerlerde bulabilirsiniz.Elimde ufakları var.Boy boy yemcilerde bulunmaktadır.
    Yemin kokusu sülinez kokusuna benzer

10. innamuraska

innamuraska

Favori Kamış:
    ZIPKIN
    En İyi Avı:
    Henüz vuramadıklarımız...
    Silikonlu yemler ile balık avlanırsa iyi ama balık yemi alır giderse o balığı öldürmez mi

11. forgottenlines

forgottenlines Gökhan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 420cm
    Çok güzel ve samimi bir paylaşım olmuş.
    Dostluk kazansın, her kes trofe çeksin.