PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antalya 01.12.2006 Lara Sahili

N@mık
02-12-2006, 11:17
Biz Antalya'lıların bildiği bir kaç yem vardır.Kefal için ekmek, kıyı için tavuk, göğüsü, karides teke(yanıç), derin su için kalamar ve sübye.

Kıyıdan karides yumuşak olduğu için pek tercih edilmez..Tavuk göğüsü ve yanıç her tür balıkta iş yapar..Tabi orada balık varsa tavuk gövüsü ne hiç biri hayır demez..

Doğrumu...?Daha düne kadar evet..!Ama şimdi HAYIIIRRRRR..!

Avdaşım Excalibur ile haftada 2-3 akşam gidip muhabbet edip balık avlardık..
Gene yemimiz tavuk göğüsü ve teke idi..Trançada alırdık Lidaki de Sargos da..Geneli mırmır olmak üzere akşamda 5-6ad. muhabbetlik balıkla dönerdik ve son 2 haftadır da yanlızca muhabbetle geri dönüyoduk..Havalar soğuduğu için balığın derine çekildiği ve artık kıyı sezonunu kapatmaya karar almış ve kendimize eğlencelik başka bir metod arayışlarındaydık.

Sonra Mehmet'in aklına Mamun ,Borukurdu ve Sülünes geldi..Ben aslında hiç oralı değildim nasılsa balık varsa yiyor, yoksa istersen bonfile at faydası yok diye düşünüyordum.. Bizim balıklar alışmış Tavuk Shinitsele, yemez öyle kokan hijyenik olmayan şeyleri dedim..:D

Sonra İzmir'li bir Dostumuzdan rica ettik, kırmayıp bizi gönderdi sağolsun..

Sonuç...:D

Yok böyle bir şey yaaa.. :eek:
Meğer bizim kıyılarımız balık kaynıyormuşta bizim haberimiz yokmuş. Zavallılar, zaten denizdeki doğal yemleri olmayan Teke ve Tavuk gövüsüne son ihtimal geliyorlarmış. Onlarda da ancak bizim tuttuğumuz kadar maceraperest balık varmış..

Balıklar Çıldırdı..Ben oltada böyle bir tepki görmedim. Sanki yemi alababalık havuzuna atıyoruz..Saniyesinde alıyorlar yemi...Bu arada yerel yem taktığımız oltalar her zamanki gibi mütevaziliğiyle öyle bekliyorlar.

Tabi bizdeki bol tekeden alışkanlık, yem takarken fazla müsrif davranıp artan parçaları denize atıyorduk.Sonra çoook pişman olduk tabi yem bitince..Artık ayıkladığımız yemlerin çöpünü 3 kez kontrol ediyoruz orada bir kurd bulup ben bağırıyorum "Mehmet bir mırmır daha yakaladık":D

Mehmetin oltaya balık vuruyor ben "Hemen çek Mehmet yemi yemeden balığın ağızından çıkartalım":D

Hatta bir ara balıkları ayıklayıp içinde bütün Mamun, Sülünes veya Borukurdu varsa almayı bile düşünmüştüm..:D

Neyse sonuç olarak verimli bir av ama benim gibi avda muhabbet sevrelere tavsiye etmem. Balık vuruşunda avadaşınız bir gelirken bir giderken bir de av arasında 3-5 sn. görebiliyorsunuz..
İşin tadı kaçıyor yani..

...DOSTUMUZA CANDAN TEŞEKKÜRLER..

excalibur
02-12-2006, 11:17
Gittik , tuttuk , geldik :D

MGB
02-12-2006, 11:21
Hey maşallah be kardeşim,

İşte bu yaaa.... ANTALYA TEAM budur işte.

Sizlerle gurur duyuyorum. ama siz bunu fazlasıyla hakettiniz. Gecelerin soğunu boşa yemediniz.
İşte sabrın sonu selamet....

Çok güzel her ikinizi de can-ı gönülden tebrik ederim.

Süpersiniz süper.....

MGB
02-12-2006, 11:29
İzmirlilerrrrr.....

Demek olayınız buymuş.

Antalya' da yem var da biz mi tutmuyoruz.... :D :D :D

wahoo
02-12-2006, 11:39
Namık abi gerçekten güzel av yapmışsınız,tebrikler .Allah devamını getirsin.

MGB
02-12-2006, 11:43
Mehmet bu arada, görüşmeyeli sen kilo mu verdin? :) :)

excalibur
02-12-2006, 11:46
Yok Gökhan ,
objektifle oynadım biraz hehe :D

bulsep
02-12-2006, 11:47
İzmirlilerrrrr.....

Demek olayınız buymuş.

Antalya' da yem var da biz mi tutmuyoruz.... :D :D :D

tebrikler antalya.. cumaya sıkıştırmışsınız bereketi. artık sırrımızı da öğrendiniz.. kim tutar sizi bundan sonra.. pazartesiye site şenlikli olacak gibi. rastgelsin.

bay-e
02-12-2006, 11:48
tebrikler güzel balıklar

mcelikkaya
02-12-2006, 11:49
çok güzeller
bir dahaki sefere muhabbet de edebilmenizi dilerim

Emin Yıldırım
02-12-2006, 11:49
Namık Arkadaşım tuttuğun balıklar için eline,anlatımın için diline sağlık.
Demek ki bundan sonra balık yok deyip kestirip atmayıp,yerine yeni tatlar arayacağız

Tuna Hunter
02-12-2006, 11:53
Tebrikler.... güzel av olmus!
Insallah daha büyüklerini yakalarsiniz :D ;)

Keske sunlari ayin 14'e kadar kafese koyup canli sekilde muhafaza edebilseydiniz.... ;)

bulsep
02-12-2006, 11:57
Borukurdu var mı borukurdu...?:D :D :D

sorma namıkcım, hafta sonu hepsi karaborsaya düşüyor.. olsa dükkan sizin..:)

hamdi
02-12-2006, 12:07
ellerinize sağlık ya güzel balıklar ..:)

izmirlilerin sırrı boru kurduymuş onu öğrendik desenize...:)

wahoo
02-12-2006, 12:10
abi inşallah başka sefere
oldukça rahatsızım
grip filan var

Muratın Takası
02-12-2006, 12:14
Tebrikler eğlenceli av olmus, demekki daima yanımızda bir kaç çeşit yem bulundurmalıyız :), afiyet olsun.

CIneKoP
02-12-2006, 12:15
Süper bir av olmus tebrikler ;)

Antalyada yem varda biz mi tutmuyoruz sözüne bayıldım:D:D

wahoo
02-12-2006, 12:18
sağl abi size şimdiden rast gele demekle yetinicem.
birde şunu sormak istiyorum.boru kurdu bizim bölgede olmazmı.
yani üretimi filan yapılamazmı?

wahoo
02-12-2006, 12:26
inşallah abi bende şuanda onu araştırıyorum.

AKIN74
02-12-2006, 13:50
Namık ve Mehmet gerçekten hem bereketli, hem de güzel bir av olmuş...:)
Bu arada bizim İzmir'lilerin olayını çözmüşsünüz en sonunda tebrik ederim...:D
Mırmırlarda kuzu gibi yatıyorlar hani, aklıma gelmişken sorayım dedim, boru kurdu mu daha iyi verim verdi, yoksa mamunlar mı arkadaşlar ?

excalibur
02-12-2006, 13:53
teşekkürler Akın :)
mamunlar erimişti yolda. pek verimli olmadı.
boru kurdunu havada kapıyorlardı. daha oltanın boşluğunu alırken vuruyordu balık.

CHEF__
02-12-2006, 13:57
Yetiştime, toplama, genetik oynama gibi tüm ihtimalleri sıkı bir şekilde araştırıyoruz...:D

Sonuçlar olumlu çıkarasa tekeciler çarşısında görüşürüz zaten..:D :D :D
Müjdemi isterim arkadaşlar dün akşam sizin balık şovunuzu izledikten sonra bu gün yapmış olduğum görüşmeler sonucunda birkaç koli sülünezin siparişini vermiş bulunmaktayım şimdi beni tek düşündüren dondurulmuş sülünez iş yaparmı?:confused:

excalibur
02-12-2006, 13:59
Deneriz İdris hocam :)

AKIN74
02-12-2006, 14:06
Haklısınız Arkadaşlar, boru kurdunun fosfor etkisi ve kan kokusu, uzun süre dayanmasına bağlı olarak gece avcılığında oldukça verimli oluyor...;)
Mamun'u daha uzun süre tutabilmenin bir kaç yolu var, eğer uygulanabilirde canlı ve diri muhafaza edilebilirse mamundan da oldukça verim alınabileceğini düşünüyorum...En azından iri mamunla sürpriz avlar da olabilir...:)
Tekrar ellerinize kollarınıza sağlık...;)

John Dory
02-12-2006, 14:11
Yazının başını okuduğumda şaşırdım zaten. Benim bildiğim tavuk göğsü bu kadar da iyi bir yem değildi diye düşünüyordum ki... Yazının devamı düşüncelerimi doğruladı :D Neyse o gün de birşey öğrenmiş olmuşsunuz, tavuk göğsü yüzünden boş döndüğünüz avlara hayıflanmak yerine ileriki maçlara bakmak lazım. :D İlk karşılaşma da oldukça başarılı olmuş bakıyorum. Gerisi gelir inşallah.

excalibur
02-12-2006, 14:13
Yazının başını okuduğumda şaşırdım zaten. Benim bildiğim tavuk göğsü bu kadar da iyi bir yem değildi diye düşünüyordum ki... Yazının devamı düşüncelerimi doğruladı :D Neyse o gün de birşey öğrenmiş olmuşsunuz, tavuk göğsü yüzünden boş döndüğünüz avlara hayıflanmak yerine ileriki maçlara bakmak lazım. :D İlk karşılaşma da oldukça başarılı olmuş bakıyorum. Gerisi gelir inşallah.

Emre selam;
Bir egeli olarak ben zaten biliyordum da ;)
gelgelelim antalya'da bu yemleri bulmaya imkan yok. anlayacağın imkansızlıklar nedeniyle böyle oluyordu.
ama artık dayanamadım. dedim yem getirtelim bu iş böyle olmayacak :D

güneyli
02-12-2006, 14:17
Tebrikler arkadaşlar..Sayenizde negüzel şeyler öğreniyoruz...:)
Mersin'de boru kurdu satıyolardı sanırım ama nerde bulacaz şimdi..En kısa zamanda deneyecem inşallah..

excalibur
02-12-2006, 14:19
Tebrikler arkadaşlar..Sayenizde negüzel şeyler öğreniyoruz...:)
Mersin'de boru kurdu satıyolardı sanırım ama nerde bulacaz şimdi..En kısa zamanda deneyecem inşallah..

İrfan sağolasın;

satılıyorsa kesin bulursun mersin'de. e bulmuşken kargo yaparsın bize de dimi canım kadem dostum :D :D :D

sarpa
02-12-2006, 14:21
Arkadaşlar ben kıskançlıktan çatlayacam yahu, mersin de bu boru kurdu, mamun, sülünes denen şeylerden yokmu. Allah rızası için yerini bilen söylesin, bu sayfalara ugrayan mersinli yokmuuuuuuuu

John Dory
02-12-2006, 14:21
Elimizde ondan kalmadı.
Hamsi göndereyim, balık gelmezse ızgara yapar yersin:D :D
Gerisi gelir..?

Sende mi gönderiyorsun:D :D :D :D

güneyli
02-12-2006, 14:25
İrfan sağolasın;

satılıyorsa kesin bulursun mersin'de. e bulmuşken kargo yaparsın bize de dimi canım kadem dostum :D :D :D

Hay hay dostum lafımı olur..
Birde bu yem fiyatları hangi alemde?İzmirli arkadaşlar bu konuda bi liste yayınlarlarsa sevinirim..
Gerçi fiyat neyse gene de alıyorum ben buradan;Geçen gün Mersin'den Fluoro carbon misina aldım sam marka 50 metresi 9 ytl..Forumda okumuştum izmir taraflarında aynı ürün 4.5-5 ytl idi.Resmen göre göre pahalıya almak durumunda kaldım.Umarım yem içinde aynı şeyi yaşamam..Zoruna gidiyo insanın:confused: :confused:

güneyli
02-12-2006, 14:30
Arkadaşlar ben kıskançlıktan çatlayacam yahu, mersin de bu boru kurdu, mamun, sülünes denen şeylerden yokmu. Allah rızası için yerini bilen söylesin, bu sayfalara ugrayan mersinli yokmuuuuuuuu

,
Oooo Osman abicim nasılsın..merhabalar
Abi sen ne zaman geldin foruma.?
tanışmışmıydık?Alla alla nasılda gözümden kaçmış..Hoşgeldin abi..
Hiç görmedim ama duymuştum,bazı arkadaşlar mersinden getirtiyormuş boru kurdu..Tevfik Sırrının yan tarafında ki caddede malzemecilerde vardır belki....
Sen bakıversen ;Abi varsa bizlerede söylersin..Malum ben Silifke'deyimn 85 km yani;)

excalibur
02-12-2006, 14:30
İrfan,
Antalya'da da farklı değil durum. 3 e 5 e katlayıp allah ne verdiyse deyip
tövbe tövbe....

güneyli
02-12-2006, 14:45
,
Oooo Osman abicim nasılsın..merhabalar
Abi sen ne zaman geldin foruma.?
tanışmışmıydık?Alla alla nasılda gözümden kaçmış..Hoşgeldin abi..
Hiç görmedim ama duymuştum,bazı arkadaşlar mersinden getirtiyormuş boru kurdu..Tevfik Sırrının yan tarafında ki caddede malzemecilerde vardır belki....
Sen bakıversen ;Abi varsa bizlerede söylersin..Malum ben Silifke'deyimn 85 km yani;)

Hımm..baktımda sizin tanışma konunuzda yok Osman Abi..O yüzden farkedilmediniz herhalde:confused:
İstersenin bi tanışalım..Tabiiki tanışma kısmında,burayı yeterince işgal ettik zaten ..Kusura bakmayın Antalya'lılar;)

sarpa
02-12-2006, 14:51
arkadaşlar kusura bakmayın, tanışma bölümü denilen tarafa nasıl gidecegim, yol tarif ediverin,herkese selamlar

güneyli
02-12-2006, 14:53
arkadaşlar kusura bakmayın, tanışma bölümü denilen tarafa nasıl gidecegim, yol tarif ediverin,herkese selamlar

buradan abi
altta yeni konun yazan yerden açabilirsin tanışma konunu..;)

güneyli
02-12-2006, 14:55
Hocam merkez camiyi bildin mi...?:D :D

Namık Abicim bu ne hız yahu sizin özel bir bilgisayar yazılımı felan olduğunuzu düşünmeye başladım artık...:D :D :D

Entomorph
02-12-2006, 14:57
Namıkcığım mırmırların hepsini yediniz mi:confused:
Çok güzel görünüyorlar:D

Bi de bizim sitenin bahçesini kazsam boru kurdu çıkamazmı acaba:confused:
Ben bi kazma bulup gelem:D

wahoo
02-12-2006, 15:03
namık abi izmirden yemci bir kardeş boru kurtu cargoyla gönderebileceğini söylüyo.
bunlar paket halindeymiş.bir pakette 10 adet varmış.

wahoo
02-12-2006, 15:06
Anlaşildi Tamam.

güneyli
02-12-2006, 15:07
namık abi izmirden yemci bir kardeş boru kurtu cargoyla gönderebileceğini söylüyo.
bunlar paket halindeymiş.bir pakette 10 adet varmış.

Fiyat ne?Yok mu fiyat bilgisi??:confused:
Şöyle liste halinde olsa ne güzel olurdu..

wahoo
02-12-2006, 15:08
şuanda fiyatı görüşüyorum
haber vericemm

REİS
02-12-2006, 15:13
Gittik , tuttuk , geldik :D

İyi de ben balıkları göremedim:p

Resmini çekmeden hepsini yediniz mi,
yoksa bizi mi yiyorsunuz?:p:p:p

Pardon , şimdi gördüm.
Demek oradaki yemleri beğenmiyorlar.:mad:

Dur, ben biraz AĞ alıp geleyim oraya, göstereyim günlerini.;)

Entomorph
02-12-2006, 15:35
Lağım boruları var midem kaldırmaz:D :D :D

REİS
02-12-2006, 15:40
..%50-%50 :D :D

Adil.:) :) :) :) :)

Entomorph
02-12-2006, 15:44
Hayır sen yanlış anladın yerken boğazından kolay geçtimi, kılçıklımıydı diye sordum:D

Entomorph
02-12-2006, 15:48
Mercanlar deepfreezede ilk buluşmamızda takas yapcaz.:)

Iskarmoz
02-12-2006, 15:49
Antalya'lıların Dikkatine...:
Yoğun talep üzerine ve elde olmayan nedenlerle Boru Kurdu ve Mamun fiyatlarına zam gelmiştir...
1 paket B.Kurdu..... 1 kg Mırmır
1 patlak Mamun.........3 kg Mırmır dan satılacaktır..
Siparişlerde dikkate alınmasını.......:):):)
Not.: Sipariş alınır... Müracaat...: Iskarmoz...:):)

REİS
02-12-2006, 15:50
Namık

Lara'nın neresinde tuttunuz güzelleri.?

TRT Kampına yakın mı?

tommasi
02-12-2006, 15:51
bende geçen gökovaya gittiğimde bi tane abiyle muhabbet etmiştik..Boru kurduyla fethiyede levrek almış 2kg ...Buna her türlü balık geliyomu acaba?^3 gün öncede gökovada bırakma yapmıştım sabahleyin ne vurduysa artık koparmış misinayı...^^Excalibur ^^^ abi sabahlayin levrek limanın orada koşturuyor balıkları hemde acayip az buçuk anlasam yakalıyacaktımda ama olmadı beceremiyom şu levrek işini...ALışmışız biz havuz üstünden yakalamaya...Yeteneklerimizi köreltmiş galiba bu havuz işi :D:D

Iskarmoz
02-12-2006, 15:53
Tamam Anlaştık Abi...;)
Sen paketin ebadını söyle, bende Mırmırın boyunu....:D :D :D

Sen Mırmırın boyunu küçültte bak.. 37/2 yi yersin kafana...:D :D :D

hatayi33
02-12-2006, 15:57
Tuttuklarınız için elinize, tutmanıza sebep olduğu için izmirli arkadaşlarınıza ve de anlatımınız için dilinize sağlık. Afiyetler olsun devamı da olsun.

REİS
02-12-2006, 15:58
Hayırdır siz beni ekip, kendinizmi ağ atacaksın.:eek: Tarif falan istiyosunuz çaktırmadan...:D :D

Çok uyanıksın, hemen yakalıyorsun ama biraz geç kalarak.:p
Belki de ihtiyarın hızına yetişemiyorsun.:rolleyes:
Yazın da olur mu mırmırlar, kampa geleyim, balıkların hatırını sorayım.
Senin payın pay.Söz.:)

güneyli
02-12-2006, 16:04
Tuttuklarınız için elinize, tutmanıza sebep olduğu için izmirli arkadaşlarınıza ve de anlatımınız için dilinize sağlık. Afiyetler olsun devamı da olsun.

Nebi Abi özel mesaj attım görmedin herhalde...İşte bu konuda geçiyor boru kurdu olayı..
Bir bilgi Abi...Lütfen..
Açım bilgiye..
Balıklarda aç doyuralım onları boru kurduyla..

afet
02-12-2006, 16:19
:) N@mık güzel av tebrikler, adı üstünde mırmır bu boru değil, yarınki organizasyon için'de Antalya takımı şimdiden rastgele, ayrıca İstanbul , İzmir, Bursa takımları ve tüm balıkavı-net ailesine iyi pazar avları. ;)

Iskarmoz
02-12-2006, 16:26
Şu işe bakın.. Ben de yarın Çeşme'de diğer yemlerin yanına, Güney sahillerimizde tavuk ile güzel av yapılıyor diye, bir yığın tavuk göğsü hazırlamıştım...:):)
Ama bir de mercanda tutarsa var ya...
O zaman ekolojik dengelerin bozulduğuna kesin hükmedeceğim..:):):)

excalibur
02-12-2006, 18:30
bende geçen gökovaya gittiğimde bi tane abiyle muhabbet etmiştik..Boru kurduyla fethiyede levrek almış 2kg ...Buna her türlü balık geliyomu acaba?^3 gün öncede gökovada bırakma yapmıştım sabahleyin ne vurduysa artık koparmış misinayı...^^Excalibur ^^^ abi sabahlayin levrek limanın orada koşturuyor balıkları hemde acayip az buçuk anlasam yakalıyacaktımda ama olmadı beceremiyom şu levrek işini...ALışmışız biz havuz üstünden yakalamaya...Yeteneklerimizi köreltmiş galiba bu havuz işi :D:D

Kurban bayramında memlekete gelirsem eğer , beraber gideriz levreğe.
siteye sen eklersin resimleri ;)

arkhe
02-12-2006, 22:42
tebrikler beyler :)

gokseldbuga
02-12-2006, 23:43
ahh biraderlerim , biz nazlı balıklarımız yesin diye en canlı mamunları bulabilmek için heba olalım , onu da yemesinler!!! siz orda attığınızı çekin , cok imrendim çook.Umarım Izmirdeki denizler gibi oraları da kurutmazlar...
Eskiden balıklıovadan , çeşmeden, urladan ne balıklar çekerdik, nerde şimdi, eşek isparozu görmeyeli yıllar oldu , bugun çeşmeden bir lidaki çektik , kara , koyu renkli oysa 2 hafta once Didim -Akbukten cektiğimiz 9 lidaki gumuş rengi pırıl pırıldı, tadalrına doyum olmadı.

tommasi
03-12-2006, 00:10
Kurban bayramında memlekete gelirsem eğer , beraber gideriz levreğe.
siteye sen eklersin resimleri ;)
heheee inşallah abi ağzından bal damlıyo :)

oguzhan
03-12-2006, 16:23
Tebrikler Antalya team:D

AKIN74
03-12-2006, 16:25
Bak bunu duyduğum iyi oldu nasıl muhafaza edilir..? Örnek bir koli yapıp gönderirmisin...:D :D :D :D

Kardeş sen Mamun iste ben muhafazalı bir şekilde ne kadar istiyorsan paketleyip göndereyim...:D
Ambalajlı kutumu geri isterim ama dolu olsun bi zahmet...:D

Mehmet PEKMEZCİ
04-12-2006, 08:55
daha ne duruyon eğer taze ise hemen göndersin 1 kamyon...:D :D :D

Namık noldu sana. Baktın iş yapıyor gözün kararmış. Ne var ne yoksa tutucan. Bizim boru kurdu mamun adamı böyle yapar işte. Sen şimdi bana büyük saygı duyuyorsundur. "Böyle bir imkanı var boru kurdu mamun gani, deniz burnunun dibinde ama balığa çıkmıyor valla helal olsun adama diyorsundur:D"Teşekkür ederim kardeş bu güzel düşüncelerin için:D :D

Mırmırların boylarını beğenmedim. Bizim boru kurtuna mamuna yakışmaz o boyda mırmır. Salsaydınız keşke:D :D :D

Arkadaşlar hepsi bi yana balık avladığınız için kutlarım sizi:) . Şu güzel havalarda oltayı elime almak gelmiyor ya içimden doğrusu nedenini bende çok merak ediyorum.

excalibur
04-12-2006, 09:00
sen bizim mırmırları beğenmüyür müsün ?

:D :D

Mehmet PEKMEZCİ
04-12-2006, 09:04
:D :D
Yok canım ne demek çok güzeller maşallah.:rolleyes:

excalibur
04-12-2006, 09:08
Kulaklarını çınlattık o gece hocam :)

Mırmırı çekiyoruz , yok yok Pekmezci'nin tuttuğu daha büyüktü diyoruz , sonra devam ava :D

Mehmet PEKMEZCİ
04-12-2006, 09:27
Valla öyle mırmır bi daha zor denk gelir bana. İnşallah daha büyüğü size denk gelir.Ki gelecektir de. Balığa çıkıyorsunuz en azından. Valla Mehmet işin doğrusu mutlaka takoz mırmır vardır. Ama çok sabır ister. Balık kestiğinde özellikle çok dikkat etmek lazım. Yakalanır emer yemi anlamazsın yakalandığını. Kamışın ucuna çok dikkat etmek gerekir özellikle iri mırmıda. Sanki rüzgardan oynuyormuş gibi olur. Geç kalırsan kusar yemi. O yüzden kısa pala ve maksimum 3 numara iğneyi tavsiye ederim. Aldığında yutsun midesine kadar. Bakın ay dolunay hava lodosa dönüyor burda. Muhtemelen sizin o tarafta kuzayli esecektir. Esmese bile suyun çok berrak göründüğü gecelerde mırmır avını tavsiye ederim. Hele kıyıdan denizin üzerine doğru esen ama dalga kaldırmayan bir rüzgar varsa ay varsa demeyin mırmırın keyfine. Bende tutmuş anlatıyorum iki saat. Adamlar aşmış zaten yakalıyorlar balıkları :)

karademir
04-12-2006, 09:34
İzmir'li "Mamun ,Borukurdu ve Sülünes geldi", saldır, mırmır böyle diyebilir mi?
Herzaman yemlendiği şeylerden neye benzetti acaba,
gariban taşralı solucanın durumu nedir? bu izmirli güzeller yanında ?
İzmire selam ahh ahh

Mehmet PEKMEZCİ
04-12-2006, 09:46
Daha önceki sayfaları okudum da mamunların atarken düştüğü konusu geçiyordu. Ben düşmemesinin yolunu biliyorum. Ne kadar içi geçikte olsa atarken düşmez bu teknikle. Şimdiiii acaba karşılığında ne istesem bu bilginin onu bulmak lazım:D :D . Akın sakın söyleme bak bozuşuruz sonra ona göre:D

excalibur
04-12-2006, 09:51
Düşmek değil de çok eridikleri için tazesi kadar verimli değildi .
İğneyi kuyruğundan girdikten sonra, ucunu mamunun baş kısmındaki kemikli yerden çıkartınca düşmüyor.

Mehmet PEKMEZCİ
04-12-2006, 10:01
İğneyi kuyruğundan girdikten sonra, ucunu mamunun baş kısmındaki kemikli yerden çıkartınca düşmüyor.

Buraya kadar tamam. Ama çok abanırsan uzağa atmak için mamun düşer. Senin tarifine bir küçük ilave daha lazım. O zaman kattiyen düşmez. Bu arada küçük bir dip not arkadaşlar. Mamun tuzlu suya girince ölür. Yaşamaz fazla. Yani esasında mamun iğneye takılabilecek durumda ise iş yapar her halükarda. Evet taze canlı mamun daha güzel olur bu doğru fakat mamunlar ölmüş diye hayıflanmaya gerek yok. Burdan o tarafa canlı olarak ulştırak da epey zorbunu kabul etmek lazım. Fakat kargoya canlı olarak verilir, kutunun nemi muhafaz edilir ise hatta strafor kutu seçilip içerisine biraz buzkonulup serinliğinin daha uzun sürmesi sağlanabilirse en azında oraya ulaştığında yem yapılabilecek durumda olur mamunlar her nekadar taklayı atmış olsalarda. Ama siz koliyi açtığınızda üzerini açık bırakır ve her mamun alışınızda kutuyu kapatmazsanız çok daha çabuk işe yaramaz hale gelirler. Bir gazete kağıdını yada keten bir çuval parçasını deniz suyuyla ıslatır mamunların üzerini bununla kapatır ve üzerlerini açık bırakmazsanız daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Mamun takma tarifi için ücret belli oldu. 5 yıldızlı bir otelde bir hafta tatil. :D :D :D

Sanırım sopayı hakettim. :)

excalibur
04-12-2006, 10:04
Mehmet hocam , haketmedin de az kaldı :D :D
e bir söyleyiver artık :)

Mehmet PEKMEZCİ
04-12-2006, 10:16
Ücret konusunda anlaştığımızı var sayıyorum o zaman:D

Mamunun kuyruktan sokuyorsun iğneyi. Sonrada karnından çıkarıyorsun Mamunun kuyruk iğnenin palasında kalıyor. Genelde takılış yöntemi bu şekilde. Fakat sen devam edeceksin. Kuyruk misinaya da geçecek. İğnenin palası mamunun kuyruğunun içinde olacak. Burda dikkat edilecek husus şu; İğneyi bağladığınızda fazlalık misina iğnenin palasına paralel olmalı. Yoksa mamun takılır daha fazla misinaya geçiremezsiniz. Bunu aklınızda bulundurun yeter. İğnenin ucu tamamen çıkacak mamunun içinden. İlk başta yapması zor gelebilir ama bir kaç denemede olayı çözersiniz. Şimdi ufak balık için yapacak bişey yok. Hani iğnenin ucu gözüküyor falan diyen çıkabilir. Ama hedef iri balıksa mamunu ağzına alıp asıldığında iğne öyle bir girecekki yani iğne dudaklarının ucunda değil ağzının derinliklerinde olacak. İri bir balık bu şekilde hazırlanmış bir mamunu asıldığında hiç şansı yok. İri balık nerde onu da siz bulacaksınız:)

ahmet10
04-12-2006, 10:24
Ücret konusunda anlaştığımızı var sayıyorum o zaman:D

Mamunun kuyruktan sokuyorsun iğneyi. Sonrada karnından çıkarıyorsun Mamunun kuyruk iğnenin palasında kalıyor. Genelde takılış yöntemi bu şekilde. Fakat sen devam edeceksin. Kuyruk misinaya da geçecek. İğnenin palası mamunun kuyruğunun içinde olacak. Burda dikkat edilecek husus şu; İğneyi bağladığınızda fazlalık misina iğnenin palasına paralel olmalı. Yoksa mamun takılır daha fazla misinaya geçiremezsiniz. Bunu aklınızda bulundurun yeter. İğnenin ucu tamamen çıkacak mamunun içinden. İlk başta yapması zor gelebilir ama bir kaç denemede olayı çözersiniz. Şimdi ufak balık için yapacak bişey yok. Hani iğnenin ucu gözüküyor falan diyen çıkabilir. Ama hedef iri balıksa mamunu ağzına alıp asıldığında iğne öyle bir girecekki yani iğne dudaklarının ucunda değil ağzının derinliklerinde olacak. İri bir balık bu şekilde hazırlanmış bir mamunu asıldığında hiç şansı yok. İri balık nerde onu da siz bulacaksınız:)
Mamun takılışı ile ilgili bilgi için teşekkürler. İlk fırsatta deneyeceğim.

excalibur
04-12-2006, 10:25
Yani mamunu 1-1,5cm kadar daha ittir içeri demek için bunca eziyeti ettin ya hocam ne diyeyim bilmiyorum :D

Şaka bir yana sağolasın varolasın . :)

Benim genelde küçük iğne kullanmak ya da iğne ucu saklamak gibi dertlerim yoktur. :D
Netekim o mırmırlar için takım hazırlarken mustad 496 3 numarasını kullandık. Antalya'da 3 numarasından büyüğü yok.
2 , 1 istedim ama satılmıyor getirmiyoruz diyor malzemeci.

Mehmet PEKMEZCİ
04-12-2006, 10:42
Bir şey değil Mehmet. Bir haftalık 5 yıldızlı tatil için bu kadar uğraştırmak gerekiyor işte:D :D

Aslında şöyle yapın böyle yapın demeyi sevmiyorum pek. Herkez için uygun bir yöntem var kendine göre. Ya da böylesi daha doğru demekde istemem. Fakat mamun çok bereketli biryem. Boru kurduyla karşılaştırıldığında bir paket kurtta on tane varken ve bunların yarısı boş çıkarken bir bardak mamunla daha fazla avlanma şansın oluyor. Mamunun en büyük derdi atarken düşmesi. Bahsettiğim şeyi ben de Mutlu'dan öğrendim. Avlandığım bölgelerde uzağa atmak faydalı oluyor. Biraz sert atınca mamun düşüyor. Fakat bu teknik kesin çözüm oldu. Defalarca atıp çekip baktım mamunlar duruyor üzerinde. Yani işe yarıyor.

Mamun mu boru kurdu mu dersen mamun derim. Ama bu tamamen mamunun bereketli bi yem olması ve av sonunda ellerde fazla kalıntı bırakmamasıyla ilgili birşey. Yoksa bana göre faydalı olması açısından ikisininde birbirinden farkı yok derim.

Bişey daha tavsiye edeyim size gerçi bunu Namık'la konuştuk mu bilmiyorum. Özellikle gündüz avlarınızda bildiğimiz solucanı da deneyebilirsiniz. Bence tavuk göğsünden daha faydalı olacaktır. Burdaki lidakiler ve mırmırlar pek bir seviyorlar aklınızda bulunsun.

ist balıkcısı
04-12-2006, 17:07
günün sorusu boru kurdu kurutulmuşmuydu ?:D

ist balıkcısı
04-12-2006, 17:26
yokk öyle politik cevaplar acık acık söyle . allah bilir denizde ıslaktır.

ist balıkcısı
04-12-2006, 17:31
valla abi bende bu yaz isteyeceğim birilerinden bizim buralarda hazirandan sonra güzel mırmır yapıyor. bulacağız gönüllü bir izmirli artık .olmadı bineceğim arabaya gece ,sabah izmirdeyim sonra dönüp doğru mırmırların yanına.

simendifer
04-12-2006, 18:14
Aşağıdaki linke tıklayın arkadaşlar, önemlidir !!!!

Spider
04-12-2006, 20:37
Namık hoca

pardon

N@mık usta.. ellerine sağlık :D

izmir'de yaşayan ve en yakın arkadaşım
beni ilk balığa götürdüğünde boru kurdu almıştık
neden bu kadar çok balık tutulduğunu şimdi anladım galiba :D

ben de ne yetenekliyim demiştim ya :D

lojistik45
04-12-2006, 20:54
Tebrikler, yorumda güzel,avınızda.:)

kennyg
04-12-2006, 23:06
sağl abi size şimdiden rast gele demekle yetinicem.
birde şunu sormak istiyorum.boru kurdu bizim bölgede olmazmı.
yani üretimi filan yapılamazmı?

Abim ben denemeyi düşünüyorum,Karpuzkaldıran açıklarında yerler kaçtan gidiyor? Hani çiftlik borukurdu , kültür mamun felan...:confused: Tutar mı acaba,denizin yerini alır mı? Birde iflas etmeyelim durduk yerde,bi fizibilite yapıverin bakiim zahmet olmazsa abiniz için.:D :D

wahoo
05-12-2006, 16:16
Abim ben denemeyi düşünüyorum,Karpuzkaldıran açıklarında yerler kaçtan gidiyor? Hani çiftlik borukurdu , kültür mamun felan...:confused: Tutar mı acaba,denizin yerini alır mı? Birde iflas etmeyelim durduk yerde,bi fizibilite yapıverin bakiim zahmet olmazsa abiniz için.:D :D
abi o taraflardan pek tavsiye etmem yaa.:D :D :D
başka yerlerden bakalım.

iboonline
17-12-2006, 18:45
VAAYYYYYYnamık abiye bakın hele dizmiş vallah

reancarne
19-12-2006, 10:49
namık abi helal olsun ne güzel av olmuş... :) artık balık nesli orada da tükendi sayalım artık ..:D

ZANDER
19-12-2006, 11:04
Havandanda gecilmiyor haaaaaaa :D Bilsek bir cuval yollardik boru kurdu :) Saka bir yana kapmaya baslamissin bu isi eferin seeee :o

Birahas
19-12-2006, 11:14
Offf yaa süperdi valla akşam mırmırların tadı damağımda kaldı..
Ellerinize sağlık kardeşler gerçekten uzun bir süredir böyle güzel mırmır yememiştim. Tutandan da gönderenden de allah razı olsun...

ogun
19-12-2006, 12:49
Biz Antalya'lıların bildiği bir kaç yem vardır.Kefal için ekmek, kıyı için tavuk, göğüsü, karides teke(yanıç), derin su için kalamar ve sübye.

Kıyıdan karides yumuşak olduğu için pek tercih edilmez..Tavuk göğüsü ve yanıç her tür balıkta iş yapar..Tabi orada balık varsa tavuk gövüsü ne hiç biri hayır demez..

Doğrumu...?Daha düne kadar evet..!Ama şimdi HAYIIIRRRRR..!

Avdaşım Excalibur ile haftada 2-3 akşam gidip muhabbet edip balık avlardık..
Gene yemimiz tavuk göğüsü ve teke idi..Trançada alırdık Lidaki de Sargos da..Geneli mırmır olmak üzere akşamda 5-6ad. muhabbetlik balıkla dönerdik ve son 2 haftadır da yanlızca muhabbetle geri dönüyoduk..Havalar soğuduğu için balığın derine çekildiği ve artık kıyı sezonunu kapatmaya karar almış ve kendimize eğlencelik başka bir metod arayışlarındaydık.

Sonra Mehmet'in aklına Mamun ,Borukurdu ve Sülünes geldi..Ben aslında hiç oralı değildim nasılsa balık varsa yiyor, yoksa istersen bonfile at faydası yok diye düşünüyordum.. Bizim balıklar alışmış Tavuk Shinitsele, yemez öyle kokan hijyenik olmayan şeyleri dedim..:D

Sonra İzmir'li bir Dostumuzdan rica ettik, kırmayıp bizi gönderdi sağolsun..

Sonuç...:D

Yok böyle bir şey yaaa.. :eek:
Meğer bizim kıyılarımız balık kaynıyormuşta bizim haberimiz yokmuş. Zavallılar, zaten denizdeki doğal yemleri olmayan Teke ve Tavuk gövüsüne son ihtimal geliyorlarmış. Onlarda da ancak bizim tuttuğumuz kadar maceraperest balık varmış..

Balıklar Çıldırdı..Ben oltada böyle bir tepki görmedim. Sanki yemi alababalık havuzuna atıyoruz..Saniyesinde alıyorlar yemi...Bu arada yerel yem taktığımız oltalar her zamanki gibi mütevaziliğiyle öyle bekliyorlar.

Tabi bizdeki bol tekeden alışkanlık, yem takarken fazla müsrif davranıp artan parçaları denize atıyorduk.Sonra çoook pişman olduk tabi yem bitince..Artık ayıkladığımız yemlerin çöpünü 3 kez kontrol ediyoruz orada bir kurd bulup ben bağırıyorum "Mehmet bir mırmır daha yakaladık":D

Mehmetin oltaya balık vuruyor ben "Hemen çek Mehmet yemi yemeden balığın ağızından çıkartalım":D

Hatta bir ara balıkları ayıklayıp içinde bütün Mamun, Sülünes veya Borukurdu varsa almayı bile düşünmüştüm..:D

Neyse sonuç olarak verimli bir av ama benim gibi avda muhabbet sevrelere tavsiye etmem. Balık vuruşunda avadaşınız bir gelirken bir giderken bir de av arasında 3-5 sn. görebiliyorsunuz..
İşin tadı kaçıyor yani..

...DOSTUMUZA CANDAN TEŞEKKÜRLER..

abi eline koluna saglık bereketli olmus masallah valla

ist balıkcısı
19-12-2006, 13:01
Offf yaa süperdi valla akşam mırmırların tadı damağımda kaldı..
Ellerinize sağlık kardeşler gerçekten uzun bir süredir böyle güzel mırmır yememiştim. Tutandan da gönderenden de allah razı olsun...

hop hop bir dakika abiler ne oluyor. şehirler arası balık nakliyatı yapılmış galiba. arkadaş bende diyorumki bana antalyadan gelen kargo zarfları neden balık kokuyor. şimdi anlaşıldı sebebi.

bu arada afiyet olsun ahmet abi . ben zaten mırmır yemem namık bilir.:D

Birahas
19-12-2006, 13:43
hop hop bir dakika abiler ne oluyor. şehirler arası balık nakliyatı yapılmış galiba. arkadaş bende diyorumki bana antalyadan gelen kargo zarfları neden balık kokuyor. şimdi anlaşıldı sebebi.

bu arada afiyet olsun ahmet abi . ben zaten mırmır yemem namık bilir.:D
Olmayan mırmırı nasıl yersin ki :D :D :D :D

ist balıkcısı
19-12-2006, 13:45
Olmayan mırmırı nasıl yersin ki :D :D :D :D

doğru sen yedin biz ancak mır mır diye yalanırız değil mi abi:D

ist balıkcısı
19-12-2006, 13:47
alacağınız olsun bunun yaz ayıda var. bu gidişle bir de fotoğraf makinesi alacağım artık . siz o zaman görürsünüz mırmırları . şöyle bir kızartıp fotolarını çekince ekmeği ekrana bandırıp yiyeceksiniz alacağınız olsun sizin.:D

ist balıkcısı
19-12-2006, 13:53
Halit Tamammmm.;) Panik yok...:eek: Gönder oradan sen yem bize biz seni buradan mırmır manyağu yapalım..;) ve hatta paketi görünce tam manyak olacaksın sabahın 4,5 unda :D :D :D

ne diyorsun abi sen sabahın 4,5 'un da valla uyanırım uyanmasına da o kargoyu getiren vatandaşı bir daha zor tanırlar. sabahları ben biraz agresif olurum da :D

bu arada yemi göndereyim ee sonra gelip birde ben tutayım balıkları oldu olacak

excalibur
19-12-2006, 14:23
ne diyorsun abi sen sabahın 4,5 'un da valla uyanırım uyanmasına da o kargoyu getiren vatandaşı bir daha zor tanırlar. sabahları ben biraz agresif olurum da :D

bu arada yemi göndereyim ee sonra gelip birde ben tutayım balıkları oldu olacak

olmaz ki canım, herşeyi bizden beklemeyin ama :D

ist balıkcısı
19-12-2006, 14:29
olmaz ki canım, herşeyi bizden beklemeyin ama :D

yok abi sizden bir şey beklemiyoruz.siz balıkları kargoya verin ben buradan karşılarım. :D

excalibur
19-12-2006, 14:33
yok abi sizden bir şey beklemiyoruz.siz balıkları kargoya verin ben buradan karşılarım. :D

şaka bir yana biz bayadır çıkmadık mırmır avına. iyi oldu hatırlattığın :D :D

Birahas
19-12-2006, 14:34
Halit kardeşim....
Hani büyüklerimizin bir lafı vardır.
" Bir kapıya bir dilenci yeter " diye
Hadi kardeşim ufak ufak uza bakayım...Ekmeğimizle oynama :D :D :D

ist balıkcısı
19-12-2006, 14:38
Halit kardeşim....
Hani büyüklerimizin bir lafı vardır.
" Bir kapıya bir dilenci yeter " diye
Hadi kardeşim ufak ufak uza bakayım...Ekmeğimizle oynama :D :D :D

olurmu abi sen gel sultan ahmeti gör her kapıda en az yirmi dilenci.ben 19 kişi daha bulayım geleceğim.ayrıca bunlar şirket olmuş bir de tehtid ediyorlar.
tamam abi gideriz. ama unutmaki hazirandan sonra benim mırmırlar gözükmeye başlar.o zaman kargo adresini alırım senin.:D

Birahas
19-12-2006, 14:41
olurmu abi sen gel sultan ahmeti gör her kapıda en az yirmi dilenci.ben 19 kişi daha bulayım geleceğim.ayrıca bunlar şirket olmuş bir de tehtid ediyorlar.
tamam abi gideriz. ama unutmaki hazirandan sonra benim mırmırlar gözükmeye başlar.o zaman kargo adresini alırım senin.:D

Tamamn abi bir arar hatırlat adresmi vereyim...:D :D

ist balıkcısı
19-12-2006, 14:43
Sen misin topkapıya kadar gelip 200 mt ilerden olta sallamayan.;) Yaaaa:D :D :D

usta hiç sorma yaa . o büyük eşşeklikti . ama bir daha ki sefere söz. hanımı dinlemiyeceğim daha doğrusu o yemin ettirmeden önce sana söz vereyim de bahanem hazır olsun.