Maltepeden Çinekop - 02/12/2006

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında murat303 tarafından paylaşıldı.

1. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Maltepen çinekop başladı arkadaşlar umarım kesilmez.Cumartesi 16 adet yakaladım. Sarıkanata yakındı boyları. Foto imkanım olmadığından gönderemiyorum. Herkese bol avlar dilerim.

2. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    güzel haber, umarım devamı gelir.

3. zayta

zayta selman

Favori Kamış:
    lineaeffe spider surf 420cm,OKUMA v system 2.40
    Favori Makine:
    Ryobi naxo surf makine,shimano nexave 4000 fc
    En İyi Avı:
    1 adet lüfer 670 gr,karagöz
    hayırlı olsun

dostum hayırlı olsun hangi oltayla hangi yemle ve de zaman ve maltepenin nersinden yakaladığını bizimle paylaşırmısın?,

selman yılmaz k.yalı 1972

4. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Oleyyyyy maltepe yolu gözüktü :D:D

5. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Maltepe Migros karşılarına denk geliyor, Ama bütün sahilde olması lazım Marmaraya girmiş balık sonuçta. Normal klasik mantarlı hırsız iğneli takım, ve taze kraça vardı yem olarak, onu bütün taktım, ama yaprak yemlede alan oldu.Akşam hava karardıktan sonra başladı saat 11:00 'a kadar kalabildim.Zira yem bitmişti.Balık hala devam ediyordu ben giderken.Bir okadarda yem harcadım ve kaçırdım. İyi denk geldi, hiç beklemiyordum. Umarım devamı gelir. Herkese bol ve zevkli avlar dilerim.

6. hunter33

hunter33 mustafa

Favori Kamış:
    olta kamış-nadıren zıpgın
    En İyi Avı:
    palamut-lüfer-eşkına 3,250.kg.istanbul,dan balık organızasyonları ıcın haberleselım
    bak bu uzun zamandır duydugum cok ıyı bır ahber...
    uzun zaman oldu oralarda cınekop sarıkanat almayalı umarım devam eder en yakın bır aksam oradayım kısmetse.yemı fıleto yapıp oltaya takıp oltanın ucuna dıkkat kesılmeyelı epey oldu :))bunu kacırmamalıyız.saygılar

7. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    3.60m balzer saphire+ryobi 4000 makine
    En İyi Avı:
    hala avdayım:)
    dostum günaydın,bu süreyyapaşa migros un arkasından mı yoksa cevizli tarafındaki migros mu?kıracayı tuttun mu?satın mı aldın?

8. zayta

zayta selman

Favori Kamış:
    lineaeffe spider surf 420cm,OKUMA v system 2.40
    Favori Makine:
    Ryobi naxo surf makine,shimano nexave 4000 fc
    En İyi Avı:
    1 adet lüfer 670 gr,karagöz
    tşk

çok teşekkür ederim iyi avlar.

selman yılmaz 1972

9. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Süreyyapaşa migros civarı, ama cevizliye kadar atanlar vardı. Tuttularmı göremedim akşam arabayla eve dönerken şöyle bir baktım sahilden kalabalıktı.Kraçayı Boğazda arkadaş tutmuş öğleden sonra, canlı canlı getirdi. Satın almak istesende canlısını bulamazsın galiba balıkçılarda. Yemin önemi çok büyüktü.Benim kadar çok tutan pek olmadı. Sanırım yemin tazeliğinden kaynaklanıyordu.( :D veya benim ustalığımdan :D ) .Gerçekten uzun zamandır fosforlu bir kamışın ucuna bakıpta vurmayı özlüyormuş insan. Bence çapariden daha zevkli bir yöntem.

10. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    kapatılan lağımın üstünden mi atıyorsun?yada ne tarafından belki tanırım sizi.bende haftasonları oraya gidiyorum.çok süper bir haber bu valla.hırsız takımda 2 mi 3 iğne mi kullanıyorsunuz?valla kıraca olsaydı taze bu akşam atardım bende:(

11. burcin

burcin

Favori Kamış:
    :) açıkça deşifre edildi imzada
    nan bizde hafta sonu karaköye gittik salak gibi evin önünde balık başlamış yaptığımız harekete bak inşaalah cevizlide de çıkar ama ilk sorti maltepe olacak galiba..

heber için çok teşekkürler...

12. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Valla ben o tarafta heryere takılıyorum, sabit bir yerim yok. Genelliklede Dragos a giderim. O akşam arkadaşla oraya takıldık. Kapatılan lağımın kartal tarafına doğru attım o akşam. Yeni yapılan Deniz otobüsleri iskelesi ile lağımın ortalarında bir yerdeydim. Bir ara resmimi siteye yerleştirebilirsem tanışırız.Nasıl yapacağımıda anlatabilirseniz çok memnun olurum.Ayrıca sizinde resminiz varsa belki sizi tanıyabilirim. ( Eğer yoksa her akşam yakamıza kırmızı karanfil takarak avlanalım belki oradan tanışabiliriz. :D :D :D ) .Biraz yeniyim sitede ve fazla bir inceleme imkanım olmadı. Aslında başka bir forum sitesine daha üyeyim, orasıda fene diil ama buradaki samimiyet ve konular daha çok hoşuma gitti.Umarım devam eder bende elimden geldiği kadar bilgi vermeye ve edinmeye gayret gösteririm.

13. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.yeteri kadar açıklayıcı.o resim olayını bende bilmiyorum dostum ya:( ama bir ara öğrenir,sanada söylerim.şimdi bütün millet maltepe sahile hücum eder.haftasonu iskeledeydim mezgit çıkıyor bu ara full dolu valla,çino yu da duyduya şimdi millet,tamam artık:)