PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kiyidan Minekop Avi

özgün ceylan
04-12-2006, 11:53
kıyıdan minekop avlama Yer izmir sahilevleri ve 6 evler
genelde Mart/Nisan/mayıs aylarında tam sezonu ancak Kasım/aralık/ocak aylarında havanın sert ve soğuk ayrıca denizin dalgalı olması halinde tek tükde
olsa minekop yapmakdadır.Ancak mevsimindekinden büyük olmakdadır.Şu ana kadar 20 ye yakın çeşitli kilolarda en azı 2 kilo en ağırı 7.5 kilo olarak yakaladım.Yem olarak Sülünes kullanmaktayım.İğne 1138 mustand 5/0 beden
üçlü dip köstekli 75 gr kurşun (beden 0.45) genelde 2nci iğneye basmaktadır.
kıyıya yaklaştığında bedeni ile birlikte kafa atmakta takım iyi olmadında koparıp gitmektedir.bu nedenle sabırlı olmak gerekir mümkün mertepe kalama vererek 10 /15 dakika balığı yorduktan sonra kepçe yardımı ile kıyıya almak gerekir aksi halde kıyıda çok hırçın olduğundan bedeni koparma riski vardır.bu aylarda dahada büyüklerine rastlamak mümkündür.Bu nedenle bedeni 3 lü T fırdöndü ile yapmaktayım ve iğlere bütün sülünes takmaktayım.Tüm balık sevdalılarına rastgele:) hoşçakalın
[/IMG] (][IMG)
[/IMG] (][IMG)

bulsep
04-12-2006, 12:00
sevgili özgün,

bu konu ilgimi çekti. en kısa zamanda dilerseniz birlikte bir tatbikat yapalım.. bilgileri görsel olarak ta paylaşalım.. 2-7 kg.. ?? müthiş.. :)

okurken adrenalin yükseldi..

özgün ceylan
04-12-2006, 12:04
sevgili bülent bey yanlız konuya resim ekleyemedim birde resmini görmen lazım

olcay
04-12-2006, 12:15
Özgün Hocam,
Asagidaki resim gibi olanlari da gelir mi? :)

Izmir icin iyi bir av olsa gerek. Tebrik ederim...

bulsep
04-12-2006, 12:33
Olcay hocam bu nerden çıktı yaaa.. :)
kimdir nedir nerdedir bir açıklama yapsaydın.. bekliyorum..

özgün ceylan
04-12-2006, 12:35
valla nasip diyerek oltamızı atıyoruz "ATTIM AĞZINA GİTSİN BOĞAZINA" diyoruz nasip gelmeyecek diye bir şey yok

OnurERDOGAN
04-12-2006, 12:50
tebrikler.. avını merak ettigim balıklardan biriydi minekop paylaşımınız için ayrıca teşekkürler rastgele.

Mehmet PEKMEZCİ
04-12-2006, 12:52
Özgün abi temmuz ayında esen ikinci lodosta Güzelbahçe'de de bu zat-ı muhteremlerin yavrularını yakalamak mümkün oluyordu. Maalesef o ikinci lodos üç senedir esmiyor.

olcay
04-12-2006, 12:54
Olcay hocam bu nerden çıktı yaaa.. :)
kimdir nedir nerdedir bir açıklama yapsaydın.. bekliyorum..

Merhaba Bulent Abi,

Asagidaki haberde buldum resimi. Cok ilginc... Darisi basimiza...

özgün ceylan
04-12-2006, 13:01
Özgün abi temmuz ayında esen ikinci lodosta Güzelbahçe'de de bu zat-ı muhteremlerin yavrularını yakalamak mümkün oluyordu. Maalesef o ikinci lodos üç senedir esmiyor.
Mehmet kardeşim inan bu sene minekop çok verimli idi bazen ben günde 3 adet çektiğim oldu kaçırdıklarım cabası ama dedin ya nasip diyeceksin yanlız sadece sülünese basıyor bunu denemeni isterim sabah 06-08 arası öğlenden sonra 3 ile 5 arası yapıyor rastgele:)

mcelikkaya
04-12-2006, 14:03
tebrikler, daha iyilerini de dilerim

özgün ceylan
04-12-2006, 14:06
çok teşekkür ederim size de rastgelsin iyi avlar dileğiyle izmirden sevgiler:)

ahmet10
04-12-2006, 14:10
Özgün bey tebrikler. Böyle av fotoları gördükçe hep kendi tutacağım o büyük balığın hayaline dalıyorum. Beni yine güzel hayallere sevk ettiğiniz için teşekkürler.

özgün ceylan
04-12-2006, 14:14
Özgün bey tebrikler. Böyle av fotoları gördükçe hep kendi tutacağım o büyük balığın hayaline dalıyorum. Beni yine güzel hayallere sevk ettiğiniz için teşekkürler.
sevgili ahmet kardeşim senin dediğin gibi sabır kıyıdan balık avlılığının tüm temeli burada toplanıyor yani Sabır'da bir de nasibin açık olur inşallah izmirden sevgilerimle rastgele:)

Birahas
04-12-2006, 14:19
Geçen yıl daha iyi olduğunu duydumdu...
Bu sene için kıyıdan fazla alan olduğunu duymadım.
Geçen yıl Kara Murat, Ogün abi ve Ümit abinin aldıkları güzeldi. Lakin, sahilevleri artık eskisi gibi verimli değil. Geçtiğimiz yıllarda ne balıklar vardı. Artık özlüyoruz o günleri.

özgün ceylan
04-12-2006, 14:26
Geçen yıl daha iyi olduğunu duydumdu...
Bu sene için kıyıdan fazla alan olduğunu duymadım.
Geçen yıl Kara Murat, Ogün abi ve Ümit abinin aldıkları güzeldi. Lakin, sahilevleri artık eskisi gibi verimli değil. Geçtiğimiz yıllarda ne balıklar vardı. Artık özlüyoruz o günleri.
Geçen sene Ogün fazla gelemedi o yüzden fazla birşey yapamadı biliyorsun O gün kalamara takılmaya başladı inşallah busne dediğin gibi eski tat yok nerde o güzelim mırmırlar 5 hafta önce 6 adet çupra aldım yengeçle bir tanesi 1.200 geliyordu hepside aynı boydaydı insan o günleri özlüyor rastgele:)

özgün ceylan
04-12-2006, 16:43
tebrikler, daha iyilerini de dilerim
samsunda minekopUn boyutları nasıl siz Eşkinamı diyorsunuz

simendifer
04-12-2006, 18:04
Aşağıdaki linke tıklayın arkadaşlar, önemlidir !!!!

lombardo
04-12-2006, 22:39
harika avlar
hocam mustadın 1138 numaralı iğnesini bulamadım. bende de 3138 var. acaba yanlışlıkla 3138 numaralı iğne olabilirmi

.
eee arkadaşlar hafta sonu izmirdeyiz o zamannn

özgün ceylan
05-12-2006, 09:28
harika avlar
hocam mustadın 1138 numaralı iğnesini bulamadım. bende de 3138 var. acaba yanlışlıkla 3138 numaralı iğne olabilirmi

.
eee arkadaşlar hafta sonu izmirdeyiz o zamannn
Balık malzemesi satan yerlere sorarsan 1138 mustad 5/0 beyaz iğne olucak bulamazsan bana adresini ver ben sana budan gönderirim iyi avlar dileğiyle.
İzmirden sevgilerimle:)