PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ANKET Kasım Ayı En İyi Avı ( Tatlı Su )

aktiv_com
03-11-2006, 02:15
Hiç balık yakalama ümidi olmadan ava çıkmıştık çok rüzgar ve hava soğuktu yemlemek için bot bile yoktu Öyle oltaları attık ama hiç oltaya balık vurmadı öğleden sonra yem değiştirmek için oltaları çekerken sıra o oltaya gelmişti kaldırdık oltayı dibe takılmış hafif ten zorladıktan sonra dikkatli bir baktık ki misina sağ kayıyor anladık oltanın ucun da balık vardı çekmeye başladık o.30 luk misine ile yaklaşık 25 dakikada balığı dışarı aldık balık solungacın dan takılmış o günkü avımız tek balıktı 8.5 kg. (fotoğrafı evde çekebildik yanımızda makinamız yoktu)
[/IMG] (][IMG)
Hepinize Rastgele

onurnl
08-11-2006, 20:23
[/IMG] (][IMG)

herkeze rastgele ,olu balik ile tutulmustur;) :)ve suya geri iade edilmistir

GurhanANKARA
13-11-2006, 23:44
Kayseri team çalışmasıdır.Hikayesi tatlı su balık avı forumunda mevcuttur..

onurnl
14-11-2006, 23:56
[/IMG] (][IMG)

arkadaslar buda ikinci resmim 50cm civari sudak yesil renk ,maksimum 1.5 dibe dalarli rapala ile tuttum.bana gore benim en iyi avim bu oldu.82 cm turnamdan bile bukadar zevk ve mutluluk duymamistim.herkeze selam ve rastgele;) :) ;) :)

onurnl
16-11-2006, 19:50
[/IMG] (][IMG)

74cm lik sudagim;) :)

GurhanANKARA
20-11-2006, 20:55
Ekip işidir..
Avın hikayesi -- Fotoğraflar tatlı su bölümündedir....

Bigcarp
21-11-2006, 22:08
Öncelikle tüm arkadaslara selamlar..
Aslinda yazarak nasil anlatilir pek beceremem ama o heyecani yasamak gerek sanirim ;)
Sazan avciliginin standart ön hazirligini tamamladiktan sonra yani birkac gün pes pese ayni yeri yemledikten sonra aksam üzeri saat 16.30 civari oltalar sudaydi bundan sonrasi ise balikciligin en önemli kismi yani sabirla beklemekti..
Saat gece yarisina dogru 23.30 civari iki kisa düdük sesi bip..bip.. ve hemen ardindan düz ve tiz bir ses biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip evet bekledigimiz dostumuz gelmisti otlayi elime aldigimda ilk isim frenini biraz kapatmak oldu fakat aldigim karsilik birazin pek yeterli olmadigi yönünde idi hizi pek kesilmemisti hala daha cekmeye devam ediyordu balik ile aramdaki mesafe tahminen 100 m. veya biraz üzerindeydi yapmam gereken ise ilk önce onu durdurmamdi freni daha fazla kapamak isime gelmiyordu cünkü pesinden gelecek ikinci sert bir karsilik onun kazanmasini saglardi bu yüzden elim ile kisa periyotlar halinda motoru tutup birakarak bunuda sagladim artik biraz olsun yorulmustu artik bundan sonrasi verecegi kisa karsiliklardi taki iyice bana yaklasana kadar isin en zor kismi ise son 10m. olacakti cünkü mesafenin kisalmasi misinenin esneme özelliginin bittigi anlamindaydi bundan sonrasi oltanin calisma özelligine kalacakti onada ben güveniyordum o aksam yanima aldigim oltalar full aktion idi ve yarim daire olacak kadar kivrilma özelligine sahipti aynende bekledigim gibi oldu balik karaya yaklastigini hissettikten sonra gövdesinin iriligini agirligi ile birlestirip savasmaya basladi bir 15 dakika sonra güc iyice tükendi ve mutlu son fileye girmisti dikkatli bir sekilde disariya cikarttiktan sonra hasar vermeden baska bir fileye koyup agzini sikica bagladiktan sonra tekrardan suya fotograf cekimi icin sabahi beklemesi gerekiyordu daha sonradan tekrardan serbestti taki tekrardan karsilasana kadar;)
Sabaha kadar birkactane ufak 8 ile 10 kg. arasi foto icin kücük olduklarindan hemen saldim ve sabah 06,30 civari ikincisi oda cok fazla büyük degil ama fotograf cekmeye degerdi neticesinde heyecenli bir hafta sonu olmustu ..
Baliklarin agirligi :
Büyük olan 22.7 kg. ikincisi 15.4 kg.

Hepiniz hoscakalin Rastgele.....
(]
(][IMG)
(]
(][IMG)
(]
(][IMG)

BARIŞ
04-12-2006, 17:27
evet arkadaşlar kasım ayınıda geride bırakmış bulunmaktayız bütün üyeleri ankete oy vermeye bekliyoruz tabi yorumlarınızıda ekliye bilirsiniz saygılar

smyrna
04-12-2006, 18:02
Yarışmacı arkadaşlar hikayelerini neden buraya da yazmadılar, anlayamadım .Benim için hikayede ayrı bir değer taşıyor ve avı da çok başarılı bulduğum için oyumu Tahsin arkadaşımıza kullanıyorum .Hepinizin emeğine sağlık :)

Spider
04-12-2006, 20:30
valla ne diyim
hepsi bu kez birbirinden guzel

kayseri takımı oyle guzel bir somon pisirmisti ki ..
bigcarp.. herhalde hayalimizdeki sazanı yakalamış..
ilk sazan resmi de bir harika..
onur zaten dokturmus
ama son zamanlarda yayın favorim oldugundan
o guzel yayınlara oyumu verdim..

onurnl
04-12-2006, 20:40
valla ne diyim
hepsi bu kez birbirinden guzel

kayseri takımı oyle guzel bir somon pisirmisti ki ..
bigcarp.. herhalde hayalimizdeki sazanı yakalamış..
ilk sazan resmi de bir harika..
onur zaten dokturmus
ama son zamanlarda yayın favorim oldugundan
o guzel yayınlara oyumu verdim..

tesekkur ederim hakkimda yazdigin icin.Baris arkadasin avi cok guzel vede super ama taih kasim ayina ait degil.benim bildigim kasim ayina ait avlar icin .cunku daha once bende foto koymustum o ayda yakalanmadi diye mod arkadaslardan biri silmisti.yaniliyorsam duzeltin;)

Spider
05-12-2006, 09:09
tesekkur ederim hakkimda yazdigin icin.Baris arkadasin avi cok guzel vede super ama taih kasim ayina ait degil.benim bildigim kasim ayina ait avlar icin .cunku daha once bende foto koymustum o ayda yakalanmadi diye mod arkadaslardan biri silmisti.yaniliyorsam duzeltin;)

hmm bu ciddi bir konu

barış !?!?!?! modlara torpil mi dönüyor bakim :D :D :D

bmutlu
05-12-2006, 10:23
tatlı su avcılıgından anlamasamda gunhan kardeşimin alabalıkları gercekten cok gusel gorunuyor tebrikler benim oyum gunhana

turgay160
05-12-2006, 17:17
Avların hepside mükemmel..... ayırt etmek çok zor oldu.
Arkadaşların hepsinide kutlarım devamını dilerim.;)
Oyum Bigcarp abimizin sazanına....

BARIŞ
05-12-2006, 17:35
onur devlet başkanlığı seçimi yapmıyoruz ....
o tarihinde çok farkında değilim bu kadar dikkat etseydim koymazdım neyse problem yok silinmiştir burada kesinlikle yeni bir üye veya mederatör diye bir ayırım yok herkes eşit düzeyde...;)

onurnl
05-12-2006, 18:09
onur devlet başkanlığı seçimi yapmıyoruz ....
o tarihinde çok farkında değilim bu kadar dikkat etseydim koymazdım neyse problem yok silinmiştir burada kesinlikle yeni bir üye veya mederatör diye bir ayırım yok herkes eşit düzeyde...;)
devlet baskanligi secimi yapilmiyor haklisin.sadece dikkatimi cekti ve yazdim.daha once bende aynisini yapmistim mod arkadaslardan biri beni uyararak silmisti .tuttugun baliklara diyecek birsey yok cok iyi av.alinmadigini umarim,bu tarih olayini yazdigim icin.
herkeze Hollanda dan selamlar

GurhanANKARA
06-12-2006, 23:01
Bizim alalar turnalar güzel fakat Tahsin abinin sazan gerçekten muhteşem... :) Açık ara lider olacağını tahmin ediyorum..

lustral
07-12-2006, 12:15
oyum kesinlikle bigcarp'ın sazanına helal olsun

kral balıkçı
07-12-2006, 23:05
onur ustam sana hiç oy yok niye bakim benden sana bi oy tebrikler abicim güzel avlarının devamını dilerim:)

onurnl
08-12-2006, 20:52
onur ustam sana hiç oy yok niye bakim benden sana bi oy tebrikler abicim güzel avlarının devamını dilerim:)
Mustafa oy icin teskkur ederim.benim fotograflari begenen cok arkadas var ama oy veren yok.tum arkadaslar genelde sazan fotograflarini daha guzel buluyorlar.buyuk ihtimal bu son katilisim yarismaya(iri bir balik denk gelmez ise).bir gun sazan tutarsam birde o fotografla deniyim;)
herkeze selam ve rastgele

hasretim03
11-12-2006, 10:31
Ben oyumu aktiv com dan yana kullandım. Nedeni ise Türkiyede böyle balıkları tutmak diğer ülkelere göre daha zor.

carphunters
11-12-2006, 10:42
avladıkları avların resimimlerini bizimle paylaşan bütün arkadaşları tebrik ediyorum ve avların devamını diliyorum gönül bütün resimlere oy göndermek ister fakat bir oy hakkım var onu da baba dan yana kullandık

yıldırımbey
11-12-2006, 10:50
bence bigcarp

güneyli
11-12-2006, 10:57
Bu seçimde çok zorlandım,hepsi birbirinden güzel avların..Gönlüm Kayseri ekibinin avından tarafa ama oyum Tahsin Abi'ye..Anasayfamızda olmalı bu resim:) Tüm adayları kutluyorum..;)

GurhanANKARA
11-12-2006, 19:08
Bu seçimde çok zorlandım,hepsi birbirinden güzel avların..Gönlüm Kayseri ekibinin avından tarafa ama oyum Tahsin Abi'ye..Anasayfamızda olmalı bu resim:) Tüm adayları kutluyorum..;)

Biz gönüllerin şampiyonuyuz zaten dermişim :))))

tuncerx
11-12-2006, 22:11
kasım ayı arkadaşlar icin bereketli gecmiş hepsinide tebrik ediyorum benim oyum tahsin abiye.;)

tuncerx
11-12-2006, 22:27
Mustafa oy icin teskkur ederim.benim fotograflari begenen cok arkadas var ama oy veren yok.tum arkadaslar genelde sazan fotograflarini daha guzel buluyorlar.buyuk ihtimal bu son katilisim yarismaya(iri bir balik denk gelmez ise).bir gun sazan tutarsam birde o fotografla deniyim;)
herkeze selam ve rastgele
senide kasım ayının olmasanda sempatik ve cana yakınlığınla gönlümüzün birincisi seciyorum lütfen resim göndermeye devam et hatamız varsa af ola..:o

kral balıkçı
12-12-2006, 00:47
senide kasım ayının olmasanda sempatik ve cana yakınlığınla gönlümüzün birincisi seciyorum lütfen resim göndermeye devam et hatamız varsa af ola..:o

bak onur abicim tuncer abi ne güzel söylemiş sen yolla bize bol bol balık fotoğrafı da şenlenelim hadi rastgelsin;) :)

ozan
15-12-2006, 15:01
onurun balıklarda harika favori tatlı su avımdır ama oy bicarb'a gitti

emrecan
15-12-2006, 16:08
bigcarp amcamın sazanlarına dayanamadım malesef.........:D:D:D:D ama diğer arkasdaslarımıda tebrik ederim....:D

battal1964
18-12-2006, 00:23
Ustam gine dükdürmüschsün gine bazen beni bile cok ediyorsun ya yapma böyle biliyorsun hasdayim saten hemen giderim valla bol sanslar seneye ne kadar yakalayacaksin bakali maroton yarisinda haydi rastgele :) :D :D :D
tabiki oyum sana:eek:

ZANDER
18-12-2006, 09:04
Sudak hastasi oldugumdan oyun Onur a gitti, yoksa bir art niyet yok :) Sazanlar harika Eline saglik hocam.

balikci
31-12-2006, 07:37
Kasım ayının tatlı su balık avı yarışmasında toplam 60 oy alarak bigcarp adlı üyemiz bu ayın kazananı olmuş ve fotoğrafı sitemizin ana sayfasında listelenmeye hak kazanmıştır.

Yarışmaya katılan tüm balıkçı dostlarımızı tebrik ederim. :)

bybt1972
31-12-2006, 15:40
[/IMG] (][IMG)

Nasıl ve ne yazsam bilmiyorum...
Oltaya geldiğinde çekmek için bayağı efor harcadık. Aksilik kepçemizde küçüktü ve alamıyorduk. Bende çareyi suya girip bıçaklıyarak aldım. İlk başta elimi ısırdı ve 2 hafta neredeyse ağrısı geçmedi. Bazen düşünüyorumda şimdi olsa suya girip o balığı alırım mı acaba diye. Ama eminim ki , o an gelince galiba girerim suya ve de alırım abi :)

bybt1972
31-12-2006, 15:50
[/IMG] (][IMG)

savaşyılmaz
02-01-2007, 17:02
selam guzel balık bolşans bır yarışmamı var haberdar edersen sevınırım burada yenıyımm sakaryadan savaş