Alabalık hakkında

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında Turquoise42 tarafından paylaşıldı.

1. Turquoise42

Turquoise42 Erol

En İyi Avı:
    2 Kg Aynalı Sazan
    Gittiğimiz barajda sazan ve gökkuşağı alabalığı mevcut, alabalık avına daha önce hiç gitmemiştik bizide aldı bir merak tabiki. Şimdi değerli üstadlardan bir kaç soru.

1- Balığın at çeke (kaşık ve böceğe gelmediğini alışkın olmadığını söylüyorlar) böyle birşey varmıdır.

2- Yeşil top dedikleri bi malzeme kullanıyorlar av için ( Sanırım simli hamur veya köpük ama içeriğini bilmiyorum hazır alıp kullanıyorlarmış ve yeşil renk olması gerekiyor diğer renklere gelmiyor diyorlar. Bilgisi olan varmı bu yemlerden)

3- Yemleme ve yem tavsiyeleriniz :)

Şimdiden teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

2. En doğrusunu civar halkın avcıları bilir. Fakat at-çek konusunda sen yine de ısrarcı ol. Netice alıp, izleyen diğer avcıları şaşırtabilirsin.

3. balıkçı44

balıkçı44 erkan

En İyi Avı:
    sazan 8 kg alabalık 3.50 kg
    bencede aynı şekil at çeke devam et simli hamur içeriginden dolayı degil simlerinden dolayı balıgın ilgisini çekiyor bu balık sonuçta avcı bir balık at çek denemelerin mutlaka sonuç verecektir bide ayrı bir yem tavsiyesi karedes kullan derim

4. nazaman

nazaman Engin

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter
    En İyi Avı:
    Alabalık
    balığın at-çeke alışkın olmaması gibi bir durum olmazki.Bizim burda gölet var.sazan ve alabalık var.benden başka at-çek yapanı hiç görmedim.herkes klasik dip oltası ve şamandıra ile balık almaya çalışıyor.Ben at-çek yaparken melün melün bakıyorlar bana.acaba bu ne yapıyor diye.kimse bilmiyorki at-çeki.ben at-çek ile rahatlıkla balık alıyorum.bu işin balığın alışkanlığıyla felan alakası yok.zaten balık avlamak demek onu cezbedip kandırmak demek yoksa tutulmaz:)

5. Turquoise42

Turquoise42 Erol

En İyi Avı:
    2 Kg Aynalı Sazan

Peki at çek için 10-40 gr atarlı kamışım var önereceğiniz malzemeler nelerdir bir kaç örnek alabilirmiyim ?

Son olarak şamandıralı takımlarım içinde bir kaç örnek yem tavsiyesinde bulunursanız sevinirim :)

6. Turquoise42

Turquoise42 Erol

En İyi Avı:
    2 Kg Aynalı Sazan
  7. beklemeli avda yemin kokusu da önemlidir. bu yemlerin kokusunun balıkların alışageldiği koku olacağını sanmam.

Meps aglia veya cleo kaşıkla at-çek yapabilirsin. Fakat kamışın pek uygun değil. Belki Acme kastmaster kaşık veya muadil remikson kaşıklar daha uygun olabilir.