kasna yemi mebs

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında hukumdar41 tarafından paylaşıldı.

1. hukumdar41

hukumdar41 HİKMET

Favori Kamış:
    sıradan kamış
    Favori Makine:
    naylon olta
    En İyi Avı:
    1 kg lık sazan
    değerli abiler kardeşler ben yarın 2 numara yeşil ve siyah benekli mebs ile kansa avı yapacağım acaba iş yaparmı ikici sorum dere A noktasından geliyor B noktasına aktığını düşünün ben oltayı a dan b yemi yok sa tersinden mi atacağim artı sorum acaba başka hangi sahte yemler iş yapar kansa avında mümkünse renk ve numara şimdiden teşekkürler

2. Atilla Ö.

Atilla Ö. Atilla

En İyi Avı:
    Kırmızı Benekli Alabalık
    Merhaba ben her zaman aşağıdan yukarıya doğru atıp çekerim yani akara doğru atıp aktığı yöne doğru çekerim ama ters yönde yani yukarıdan aşağıya çekilmesi daha uygun diye duymuştum ama ben o şekilde verim alamadım meps olarak 2 numara suyun bulanıklığına göre bronz renk kırmızı benekli eğer su berraksa gümüş rengi kırmızı benekli meps kullanırım ama kasna zaten çok fazla renk ayırt etmiyor yani ben her rengi denemişimdir sonuclar hemen hemen aynı :) bunların haricinde iri kasnalar yakalamak istiyorsanız sahte böcek, kurbağa, çekirge, arı gibi yemlerlede tutabilirsiniz.Şimdiden rastgelsin :)

3. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
  4. FishWish

FishWish Hasan

Kullanmayı düşündüğün malzemenin gerçek adı ''döner kaşık''tır. Mepps (mebs değil) ise (kağıt mendilin Selpak olarak anılmasında olduğu gibi) bir döner kaşık markasıdır. Bunun dışında;

Akıntının tersine çekmek sahtenizin daha iyi aksiyon almasını sağlayacaktır.

5. hukumdar41

hukumdar41 HİKMET

Favori Kamış:
    sıradan kamış
    Favori Makine:
    naylon olta
    En İyi Avı:
    1 kg lık sazan
    bigileriniz cok kıymetli teşekkürler ben bu gün mebs si denedin hiç tutamaadım ama vuruş oldu baya hatta balıklar mebsin peşinden ta yanıma kadar geldiklerni görüyordum ama nedense tutamadım bir ikincisi bulunduğum yer dere çevresi ağaçlık doğru düzgün at çek yapamıyordum o kansa lara bir türlü galip gelemedim bu kansa balığı benim balık zevkimi isteğimi bitirdi ......

6. Atilla Ö.

Atilla Ö. Atilla

En İyi Avı:
    Kırmızı Benekli Alabalık
    Zamanla atışlarınızı geliştirip nokta atışı yapabilince balığında huyunu öğrendikten sonra çok zevkli avlar yapıcağınıza eminim bu kadar çabuk pes etmeyin :)

7. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Su bulanık ise bu sahte super iş yapar. Su temizse mepslerin çeşitleri ile avlanmalısınız. Kasna raporlarındaki fotolara dikkat ederseniz, ne tarz sahtelerle avlandığını görebilirsiniz. Ben berrak suda meps ile avlanırım ve genelde kullandığım mepsler sarı kaşık üzerine kırmızı ve siyah noktalı olanlardır. Ama hemen hemen her mepse atlar kasna balığı.

Raporları okuyun derim ben ve fotolara bakın dikkatlice.

8. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    akıntı yönünde mepsi rahalıkla kullanırsınız, akıntı tersine ise daha güzel aksiyon alır, sahteleri ise akıntı yönünde debisi fazla sularda aksiyon verdirmek zor olur.

yeni açtığım bir konu var orada sahteleri görebilirsin yukarıda linki verilen sahteler gayet güzel iş yapıyor

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?p=1145097#post1145097