Lüfer için yem

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında gdilbaz tarafından paylaşıldı.

1. gdilbaz

gdilbaz GÖKHAN

Arkadaşlar bir arkadaşım bana lüfer kıyadan gece yemlisi için tavuk gögsünü fileto olarak keserek takmamı önerdi. İstavritle alamadıgımız balıkları tavuk gögsüyle aldıklarını söyledi. Deneyen arkadaşlarımız var mı tavuk eti çabuk dağılır mı düşüncelerinizi paylaşabilirmisiniz. Balık tavuk etini nereden bilecek sonucta denizde yaşayan bir canlı değil:) biraz tuhaf geldi açıkçası..

2. fredyss

fredyss FERDİ

Favori Kamış:
    Okuma salina seaspin, lineaeffe s-flex 15 kilos
    Favori Makine:
    daiwa crossfire, okuma travertine
    En İyi Avı:
    Turna 2,5 kg
    valla ege kıyılarında tavuk göğsü balık için iyi bir yem kaynağı.. o sebeple denemektte fayda var

3. brikol

brikol Barış Korkmaz

Favori Kamış:
    EUROFISH ANGEL SPIN 270
    Favori Makine:
    EUROFISH MAGNETIC 30
    En İyi Avı:
    Kofana 51 cm
    Gökhan abi geçen sene Şile'de bu zamanlar liman içinde tavuk göğsü baya revaçta bir çinekop yemiydi. Ben hiç avlanmadım ama çinekop yakalayanları gördüm. Lüferde av yaparmı denemeden bilinmez.

4. GorkemDavazlı

GorkemDavazlı görkem davazlı

Lüfer için tavuk etini hiç denemedim ama Mersin'de yemli avlarımda tavuk göğsünü denemişimdir. Tavuk eti ile çipura, kupes, sokar, karagöz, melanür, barbun yakalamıştım (boru kurdu ve kargı midye yani sülünez kadar iş yapmıyordu tabikide). En çok garibime giden ise kefal de yakalamış olmam. Mersinde kefal için sardalya ve tavuk eti kullanıyorlardı ve baya da yakalıyorlardı. Sonuç olarak denemek lazım denerseniz sonuçları yazarsınız lüfer için geçerli olup olmadığını öğreniriz bizde :). Dağılmaması için evde kullanacağınız şekilde kestikten sonra tavuk etini tuzlayıp gazeteye sarın çok sert bir yem elde edeceksiniz. Rasgele...