uzun süreli sülünez saklama

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında sevketkozen tarafından paylaşıldı.

1. sevketkozen

sevketkozen şevket küçüközen

Favori Kamış:
    shimano catana cx tele spin 330 h
    Favori Makine:
    banax sx5000,RELIX CASTER 50
  2. trofe59

trofe59 xxxxx

Öncelikle sülününezlari bos bi kaba koyup üzerine kaynar suyu döküp 5 dk sonra çıkarın bu şekilde kolayca kabuğundan ayrılıyor daha sonra tamamen tuza bulayıp kagıt havluya çıkarın kagıt havlu sülünezlerin suyunu tamamen çektikten sonra hava almıyacak bir kaba koyup buzlukta saklayabilirsiniz. Ava gitmeden 2 - 3 saat önce çıkarıp kullanabilirsiniz Ben bu şekilde saklıyorum.Rastgele..

3. evwt

evwt engin

Favori Kamış:
    Cormoran
    En İyi Avı:
    levrek 1,2 kg
    Sülünez kabuğundan ayrıldıktan sonra gazete üzerine tuzlanarak geceden serilir sabaha kadar gezeteye suyunu salar çok fazla bekletirseniz yağıda gazeteye geçer o yüzden fazla bekletmenin veya güneşte kurutmanın iyi olacağını sanmıyorum.daha sonra kokusu evi sarmasın veya Yem için ayrı buzdolabınız yok ise 500 ufak pet şişe içine 1 parça peçeteye sarılı Pirinç atılır.Sonra sülünezler içine doldurulur tıka basa doldurmayın 10 tane maksimum ağzı sıkıca kapatılır.Buz dolabının sebzeliği veya serin gölge bi yerde saklanır.içindeki pirinç ortam nemini dengelediği için sülünezler ne Kuruyup sertleşir nede bozulur.Birazda rengi koyulaştığı kokusu keskinleştiği ve sertleşip iğneden çıkması zorlaştığı için midir nedir sanki canlıdan daha iyi sonuç verdi.yada benim şansıma da olabilir.idk