kumdaki oyuklar

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında azimli tarafından paylaşıldı.

1. azimli

azimli ADEM

Favori Makine:
    RYOBİ ECUSİMA 6000 Vİ DAM SPEEDCAST 850
    Merhaba;
    Girdiğim denizin kumluk zemininde küçük oyuklar ve kabartılar var. Ve ayrıca zemin üzerinde kaya balığına benzer balıklar var sabit zeminde. Benim asıl merak ettiğim kumdaki oyuklar zannım ca balık verimliliğini attırabilir.

2. mucahitt

mucahitt mücahit

Favori Kamış:
    Dere kenarlarında bulunan saz kamışı
    Favori Makine:
    2005 model markasız :)
    En İyi Avı:
    2 cm kıraça
    o delikler sülünez delikleri olmasın ? Sülünez delikleri varsa potansiyel balık cennetidir :)

3. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Delikleri ve kayabalıklarını gördün, ama öteki balıkları görmediysen, demekki öteki balıklar yok ortalıkta. Bu durumda, verimliliğin nasıl artacağını düşünmek lazım ciddi şekilde.

4. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Delikler sülünez deliği. Kaya balığı dediğin ise şu akvaryumlarda çöpçü balığı dediğimiz balığa benzeyen kum eşeleyen bir balık. O bölgede özellikle geceleri Mırmır, çupra yakalayabilirsin. Mığri rahat bırakırsa, vatos ve kum trakonyasına dikkat et.

5. enginköp

enginköp engin köprülü

Deliklerin sekli önemli.8 e benziyorsa sulunez deligidir.
    Birde nasil deyim boyle agaca benzeyen bir canli var delikten cikar ve dallarini acar sen yaklasinca kendini komple o delegin icine ceker...o da olabilir...

6. azimli

azimli ADEM

Favori Makine:
    serdar bey diğer balıkları görmek zaten imkansız gibi bir şey etraf kalabalık gürültü ona keza ama bir kaç mırmır gördüm. yani verimlilik konusunda şöyle bazı gördüm şekiller toprak solucanının yüzeyde bıraktığı artık çamura benzer kıvrım kıvrım o sebeptendir.

7. azimli

azimli ADEM

Favori Makine:
    sinan bey dediğiniz gibi dipteki balıkların tarifi doğru, nasipse bayramdan sonra gece deneyeceğim bölgeyi, ancak bu kum trakonyası moralimi bozdu çok insan denize giriyor gündüzleri, bende girdim:eek: ama aklımada geldi hani hemen deniz ayakkabısı giydim.
    Peki sülünez şişi yapsam toplayabilirmiyim acaba, akşammı çıkar sülünez yoksa gözlükle taramakmı gerekiyor devamlı?

8. azimli

azimli ADEM

Favori Makine:
    engin bey şekiller toprak solucanının yüzeyde bıraktığı artık çamura benzer kıvrım kıvrım. diğer çöküntülerde nasıl tarif adeyim, düşünün yumurtayı kuma bastırıyonuz bıraktığı iz nasıl olur o formda oyuklar var pek derin değil. Ama şu bir gerçek kum altı hareketliliğinin olduğu kesin.

9. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Şöyle düşün, eğer orada balıklar olsaydı, görürdün. Ki işte mırmırları görmüşsün.

Kısaca, o oyuklar her ne olursa olsun, orada balık tutmak pek olası değil.

Belki gece durum değişebilir, bir de gidip gece bakmak lazım.