Eğri Göl(dipsiz Göl)

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında nevzat42 tarafından paylaşıldı.

1. nevzat42

nevzat42

Arkadaşlar gördüğünüz göl Konya iline bağlı Hadim ilçesi ile Bozkır ilçesi sınırları arasında bir göl.Dipsiz göl denmesinin sebebi çok derin olması.Arkadaşlar geçen sene gitmişler 5-6kg lik hatta daha büyükleri varmış aynalı sazan almışlar.Arkadaşım ben hayatımda böyle lezzetli balık yemedim dedi.Allah kısmet ederse yaz gelip sezon açılınca gideceğim.

Son düzenleme: 23 Aralık 2006
  2. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    abi ulaşım yönünden gitmesi çok kolay bir yere benziyor umarım ordaki balıgı bilinçsizce avlayıp bitirmezler

3. sümer34

sümer34

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    turna 6,5 kg,aynalı sazan 14 kg
    buraya gölden çok gölet demek daha doğru olur sanırım
    ama bundan sonra buradaki balığa rahat verilecegini sanmı yorum böyle bakir olan avlakların burda yerlerinin paylaşıldıktan sonra boş kalmayacagını sanırım tahmin etmeye gerek yok ben ne zaman bu tip bi yerden bahsetsem arkasından gelen soru buraya nasıl gideriz oluyor ve haftasında su başındabir otobüs ve sonrası balık küsmüş ve kurumuş oluyor umarım bu güzel yerin sonuda böyle olmaz sevgiler selamlar rastgele

4. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    keşke orada birazcık daha su olsaydı bari balık hiç olmassa bi ters takla atardı be yazık

5. nevzat42

nevzat42

Hocam alttaki resimde görünen yer suyun kıyısı iyice bakarsan yosunların bittiği yerde balık taklak mı atar çivileme mi dalaranlarsın.Bundan 15-20 yıl önce orada boğulanlar olmuştu.Oraya dalan dalgıçlar suyun dibini göremedik demişler.Göle boşuna dipsiz göl dememişler yani.

6. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    nevzat abi sazan için şimdide gidebilirsin tabi hava beni etkilemez dersen.:D:D

7. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    keşke o güzel gölün çok daha büyük bi alana dagılmış olsaydı manasında
    kastetmiştim nevzatçım
    sevgiler:)

8. battal1964

battal1964 mehmet

Favori Kamış:
    olta Fox warrio ) makara solid 50
    Favori Makine:
    schimano
    En İyi Avı:
    sazan 13 kilo turna 7.6kg ) SUDAK 6.3kg
    Merhaba

Iyi sabahlar kardesim nevsat bence güzel bir yer ancak orada evler gördüm baligin fazla büyümesine firsat vermezler :rolleyes:
    Sazan büyümeden avlanirsa üreme olmaz hayatinda hic olmasza bir kere yumurtlamasi gerekir oda 3 yasindan sonra olur ozaman anca 3==4 kilo olur
    bizim burada 35 cm den asyaya yakalamak yasakdir mesela:)
    insallah kafani karisdirmamisimdir iyi geceler gardas
    cuan asik veseli dinliyorum ah ah anavatan burnumda tütüyorsun benim satik yarim kara topraktir :) :)

9. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Çok hoş bir göl.
    Ama insan '' keşke kıyısında bir kaç tane de ağaç olsaydı '' demeden geçemiyor.
    Kıyısı söğüt ile ağaçlandırılsa tam süper olurdu yani.( Gidelim Gaffur :D )

10. kamil

kamil

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 2 kilo
    Arkadaşlar gitmeyen bilemez oraları ben agustosta gittim tam anlamı ile dondum ve orda iklim çok farklı ağaç olmaması ondandır ordaki evler ise antalya yörüklerinin yaylasıdır siz gidin diyecem ama yol çok dik ve sıtabilizedir kar dersen halen agustosta olur çünki torosların sizvesindedir

11. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    namı abi büyük çekmece tarafında bir göletcik var gölet bile degil küçücük burda turnalar var öğrendiğim kadarıyle her sene ag ile topluyorlar balıkları merak ettiğim her yıl balıkları topladıkları halde orada nasıl hala balık oluyor iki tane küveti yan yana koy ancak o kadar eder

12. Görüntü itibariyle oldukça güzel ve bakir bir yer.Bende televizyonda buranın ismini duymuştum.İnşallah bozulmadan kalır. Birde çevresinde ağaç olsaymış,tatından yenmezmiş gerçekten :)

Beni asıl düşündüren buraya balığın nasıl geldiği değilde,rakımın baya yüksek olduğu bir yerde,bu derinlik ve su nerden gelmiş ki.

13. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    :D :D :D :D

14. borayto

borayto

merhabalar namık abi sanırım bunun sebebi tahmin sadece göç eden kuşlar ola bilir daha önce başka bir gölden yakaladıgı yada yedigi balığın havvayarı ola bilir ama sadece tahmin

15. Orda mangalda yapılmaz

Ağaçsız gölmü olurmuş?

Müjdat,el at canım!!!

16. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka

Geldiiim buyur Can-ım :D

17. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    Çok güzel bir yer oradaki balılarda ordaki bir laç ewe ancak yeter galiba Nevzat abi ne dersin bu işe :)

18. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Doğru bir tahmin.Evet hiç insan uğramayan akarı olmayan göletlere balıkları ayaklarına yapışan havyarı bilinçsizce taşıyarak,oralarda balık olmasını sağlayan kuşlardır.
    Daha önce bunu bir yerlerde okumuştum.

19. kamil

kamil

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 2 kilo
    Arkadaşlar balıkları milli parklar müdürlügü bırakıyor ama bilinçsiz av meraklıları ag ile avlandıklarından ve 2 sene önce bir hastalıkla balıkların %60 ölü bir şekilde kıyıya vurmuşdur şimdi ise aynalı sazan ve süs balıgı dedigimiz renkli balıklar vardır hastalık gelmeden önce 15 ile 18 kilo arası aynalı sazan yakalanmışdır

20. Olabilir Yücel Bey,belkide bir çöküntü durumu da olabilir.Su heralde dipten çıkıyor,resimde etrafında akarsu yok.