tavuk göğsü için tavsiye tarif !

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında metinekrem tarafından paylaşıldı.

1. metinekrem

metinekrem metin ekrem küçük

Tavuk göğsünü önce kullanacağınız iğnelere göre ince uzun kesip bir kaba koyun, cay bardaginin icine agzina kadar küp seker koyup ustune kaynar su dökun ve cozulmesini bekleyin.. sekerler cozuldukten sonra biraz tuzla beraber tavuklarin ustune dokun.. marketten aldiginiz ton bir kutu ton baliginida yagiyla birlikte tavugun ustune dokun ve iyicene harmanlayin.. (baliklar bu kokuya bayiliyorlar) harmanlama islemi bittikten sonra bir gazete kagidinin ustune koyup altli ustlu tuzlayin ve 3 saat kadar bekleyin.. sonra bir kavanozun icine koyun avlanmaya gidin.. ben buzdolabina koyulmasini tavsiye etmiyorum, cunku cozuldukten sonra butun tavuklar parcalanmaya basliyor, kokusunu yitiriyor ve verimsiz oluyor.. ayrica kasaptan tavugu alirken derisinide isteyin ve onuda tuz seker ve ton baligi ile harmanlayin, derisini buzdolabinda saklayabilirsin cozulsede dagilmiyor ve her cesit balik geliyor.. son 3 yildir acilsamda kiyidanda ttutsam yemlememi bu sekilde yapiyorum.. karagoz, melanur, cupra, levrek, kefal, yayin, mirmir, sokar, muren, çaça, dülger, barbun, kuzu ve hatta alabalik cektim.. boylece asla vazgecmeyecegim bir yem oldu kendileri :D rasgele

2. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    Tarif için teşekkürler... :cool:
    rastgele ...

3. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    '' ben buzdolabina koyulmasini tavsiye etmiyorum,'' demişsiniz dışarda 1 günden fazla yemler beklerse kokmuyormu bir müddet sonra acaba...?
    acaba parçalanma fazla tuzlamadan olmasın, bir zamanlar bende sadece tuzla işlem yapıyordum tuzu fazla kaçırınca tavuk etinde hiç yağ kalmayınca iğneye takarken yem dağılılıyordu... o nedenle sorma ihtiyacı hissettim, selâmlar...
    :)