Kırklareli civarındaki bazı avlaklar

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında carpangler tarafından paylaşıldı.

1. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Çoğu telefonla çekilen bu fotoğrafların kalitesinin düşük olmasından ötürü özür dilerim.Aynı konuya eklemek istediğim başka resimler de vardı ama limit 10 taneymiş.Belki başka sefere diğer yerlerin de resimlerini eklerim.

[​IMG][​IMG]
    Armağan barajı

[​IMG][​IMG]
    Çayırdere göleti

[​IMG][​IMG]
    evciler göleti

[​IMG] [​IMG]
    Vize -sergen alabalık bulunan dereler

[​IMG][​IMG]

2. mu38

mu38

Favori Kamış:
    MAKARALI OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 1,5 KG
    en yakın en bol sazan nerde...

Tuncer merhaba;
    bayram tatilini kısmetse kırklarelinde geçirmeyi planlıyorum gitmişkende oradaki güzelliklere açılayım diyorum tabii havada müsait olursa şehir merkezine en yakın sazan avlakları hangileri bilgi verirmisin birde mazleme alabileceğim yerlerin ismi?
    Teşekkürler...

3. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Bence o mesajları N.Ö' de çekmiş olmalı (Namıktan Önce) :)

4. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Şehir merkezine en yakın yerler kayalı ve kırklareli barajları.Ancak eskisi gibi sazan tutulmuyor.Kooperatifçiler gerdikleri ağlarla bitirdiler sazanı.Kuzey bölgelere doğru ayaküstü olmayan yerlerde ise gayet irisazanlar bulabilirsin.Ayrıca gidebilirsen Armağan barajını dene derim,bentin solunda düz bir alan var,bu mevsimde sanırım boştur.Üsküp göleti var,kerevit dolu olduğu için boncuk takıp büyük sazan yakalayabilirsin.
    Sana Rastgele:)

5. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Namık,alem adamsın valla.:D
    Yazını okuduktan sonra dikkat ettim gerçekten de sözkonusu mesajda imza ayarlarım vs yok!:eek: Diğer bütün mesajlarda ise var.Bu ne iştir ben de anlamadım:confused:

6. tuncer istersen mesajlarınada resim ekleyebilirsin 10 dan fazla olur o zaman..

güzel yerlermiş...

7. mu38

mu38

Favori Kamış:
    MAKARALI OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 1,5 KG
    Bilgiler için saol tuncer sanada rastgele..

8. mu38

mu38

Favori Kamış:
    MAKARALI OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 1,5 KG
    Teşekkürler...

Tuncer merhaba; söylediğin gibi 26.10.06 tarihinde armağan barajına gittim küçük bir baraj ama çevresi çok güzel ormanlık oltalarımız çok takıldı ama güzel bir av oldu saolasın, fakat birşey dikkatimi çekti kuzu yemi ve şamandıralı tek iğneli takımla avlanan abileri gördüm inanamadım 2 saat içerisinde ne balıklar çektiler buralarda pek kullanılmayan yöntem ama deneyip görmek lazım dedim aldım o yemlerden 3 paket bakalım bizim balıklar sevecekmi :)
    rastgele...

9. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    kuzu yemi kesinlikle denemelisin orada
    armağan barajında alabalık da var barajın ortasında setler var oraya yakın veya baraj setinin solunda devamlı avlanan balıkçılar var hatta suyun içinde bağlı eski bir tekne var onun içinden avlanabılırsın sazan ve alabalık
    armağan barajının içi ağaçlık dip oltasında sonar a ihtiyacın var

10. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Carphunters'ın dediklerine kulak ver Mustafa,sazan avında üstüne yoktur sanırım.
    Bu arada sana iyi avlar.

11. sümer34

sümer34

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    turna 6,5 kg,aynalı sazan 14 kg
    arkadaşlar armagan barajında suyu saldılar daha sonra balık çekildi kara dere tarafını denemelisiniz tuncer yıkık kışlanın altıda uygundur ha unutmadan bu sene zıpkıncılara önlem aldınızmı yeni barajda sazanın soyunu kurutacaklar nerdeyse

12. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Tatlısuda zıpkınla avlanalara nasıl önlem alınır ben bilmiyorum açıkçası.Daha bu sezon başı adamlar hiç çekinmeden istedikleri yerde avlanıyorlardı.Tartışmayada gelmez bu adamlarla,laftan anlama konusunda son derece fakir oldukları için. İşin tilkiliğini de öğrenmişler,suya girmeden sessiz bir yer bulup orada ağaç vb.şeylerin kuytuluğunda pusuya yatıp balığı bekliyorlar.Sanki sapanla kuş avına çıkıyor tipler.
    Şikayet ettiğimizde jandarma bu duruma "elimizden bir şey gelmez,suya girmediği sürece yasal olarak bir şey yapamayız"diyor.:confused:
    Şu işin doğrusunu bilen varsa bir zahmet bir cevap,yol,yöntem vs...yazsın da herkes ne yapabileceğini öğrensin isterim,kulaktan dolma bilgilerle hiç bir şey gelmiyor elimizden maalesef.

13. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta

Kullanımı yasak olan malzemelerin (ki bu durumda iç sularda zıpkın yasak olduğuna göre , bahsi geçen malzeme : zıpkın) mahalde bulundurulması da kesinlikle yasak.

Yani eğer göl, dere kenarında adamın yanında zıpkın varsa bu da ceza kapsamına girer.