Altinkaya Ustalarindan Süper Iki Video

Konu, 'Videolar' kısmında topalbey tarafından paylaşıldı.

1. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    yenisini tutunca tekrar yazacam bu eskidi :)))
    Ustalık,Bafra'nın harika doğası ne ararsanız var tekmili birden buyurun umarım beğenilir...emeğe saygı..katkıları için Mithat kardeşime teşekkürler...
    Buyurun dostlar iyi seyirler:
    1. video
    http://www.youtube.com/watch?v=IqxzEnoRYVM
    2. video
    http://www.youtube.com/watch?v=iPKylGtjPWs

Arkadaşlar konu yanlış anlaşıldığı için bu notu eklemek istedim müsaadenizle:
    ....Öncelikle tekne konusu,bilirsiniz balıklar gürültüden uzaklaşır ve yine bilirsiniz ki ulaşımı kolay olan bölgelerde çoluk çocuk piknik olayından gürültü eksik olmaz..işte tekne böyle gürültülü ortamlardan uzak koylara gidebilmek için gerekli bazen olta atabilmek için arabadan uzaklaşmak gerekiyor öyle oluncada tekne şart oluyor..unutmayın büyük şehirlerde olduğu gibi asfalttan olta atma şansı yok buralarda :)))
    ....Balık sayısına gelince bakın kaç kişi var kaç gün kalındı...arkadaşlar bu bir haftalık iki gurup tarafından yapılan organizasyon kampı aylardan kasım ilk haftası kişi sayısı ve kamp yapılan güne bakıp değerlendiriniz lütfen..Balıkları sadece bir kişi tutmadı takdir edersiniz..
    ....Bazı konuşmalarda muziplik yapılmış sanırım onlarda yanlış yorumlanıyor..bizim burada amatör olta balıkçıları derneğimiz var ve sizi temin ederiz ki yasa dışı işle mücadele etmekten bıktık...şimdi birde bu gözle bakın lütfen saygılarımla...

Son düzenleme: 2 Şubat 2007
  2. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    misina,iğne, kurşun ve bunların kombinasyonları
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    Tebrikler çok güzel bir av olmuş. Ama sanki biraz fazla yakalamışsınız gibi geldi bana.
    Paylaşım için teşekkürler

3. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    maşallah...

4. Bende tebrik ederim,gayet güzel bir av olmuş.Teşkilatta dört dörtlük,tekne,çadır her şey mevcut.

5. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Hamdi abi,çok verimli bir av olmuş ellerinize sağlık.Bu avı ne zaman ve hangi tip takımla ve yem olarak ne kullandınız,bunlarıda belirtirseniz seviniriz.
    Ayrıca kurban bayramının 3 günü sitedeki arkadaşlarla oraya Kızkayası mevkiine geldik ama işin garip yanı Antalyadan ve Ankaradan gelinmesine rağmen hiçbir Bafralı balıkçı iştirak etmedi:confused: .Belki sizin gibi ustalar gelseydi 1-2 balıkta tutup organizasyonu renklendirirdik.;) İnşallah bu yaz yine o tarafa gelme niyetimiz var,artık bu sefer Bafralı balıkçılarda evsahipliği yapar herhalde.:confused:

6. ahmetkayan

ahmetkayan

Favori Kamış:
    kaşık v.s
    En İyi Avı:
    1967 yılında 24,5 kg Orfoz
    dürüstlük daima prim yapar.

eğri oku elde tutabilirler.lakın olduğu yerde kalır.Doğru oku sıpıtıp atabilirler ancak yol almış olur.

7. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    vallahi çektiğiniz kadar birazınıda geri bıraksaydınız daha iyi olurdu diye düşünüyorum arkadaşlardan biri şöyle söylüyor balık isteyen çok bakkal,manav,kasap vs. bu şekilde seneye o arkadaşlara götürecek balığı görmek bile zor olacak. bu arada sazan avında tekneye pek akıl sır erdiremedim gezme amacıylamı götürdünüz tekneleri ?

8. cem_korsan

cem_korsan

En İyi Avı:
    pantolon balığı :)
    güzel av olmuş tebrikler....

9. GÖKHAN

GÖKHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 55 cm istavrit 1.5 kilo
    tebrikler güzel av olmuş ama hakikatten çok fazla tutmuşsunuz ?

Son düzenleme: 2 Şubat 2007
  10. DeadPOX

DeadPOX

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kaçanlar
    Üstadım siz böyle yapasanız, sadece yabancıların tuttuğu balıkları görürüz büyük büyük. Güzel örnek vermişsiniz çekerek ve yayınlayarak, sizi tebrik ediyorum:( . Bari siparişler yetiştimi.? Kasap o balığı napsın, tadı belli lezzeti beli. vasat.

Sportmenlik ahlakını benimsemedikçe bize anca bunlar düşer daha büyükleri değil.

11. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    bir kaç yıl sonra balık yerine kurbaga yakalamaya başladıgınızda kendi kendinize sorun neden böyle oldu diye bakalaım ne cavap bulacaksınız??

12. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    sevgili dostum öncelikle böyle bir organizasyondan haberim olmadı bir ara net'e giremedim eğer haberim olsaydı özellikle de uzaklardan gelen misafirlerden haberim olsaydı lafımı olurdu evsahipliğinin üzerimize düşeni yapardık tabiiki

13. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Güzel bir av olmuş.Tebrikler.
    Balıklar o kadar da çok değil yani limitler dahilinde.
    Yem olarak ne kullanıldı biraz onlardan bahsedin.
    Biraz abartılı konuşalım derken .millet sizin katliam yaptığınızı düşünecek.

14. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    Barış kardeşim bu yaklaşık bir haftalık bir sürecin görüntüsü..yani o görüntüler toplamı yaklaşık 18 dakika olsada o kadar işin 18 dakikaya sığmasının mümkün olmayacağı malumunuz...Dikkat ettiyseniz orada iki gurup var yani bir organizasyon anı o kadar insan var ve sohbetin çoğuda muziplik olsun diye olmuş..Tekne işine gelince malum balık gürültüden uzaklaşır herkesin rahatça ulaşabileceği mekanlar gürültüden geçilmiyor piknik vs. amacıyla çoluk çocuk gelenler rahat vermiyor..Tekneyle ıssız koylar tercih ediliyor ulaşımı zor olan yerlerde balık rahatsız edilmediğinden yemlem sonrası verimli oluyor.Arkadaş gurubumuza ait olan bu sonbaharda alınmış görüntüler umarım bu kış gününde biraz av hatıralarımızı canlandırır...

15. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    yazacak bisey bulamadin ilk video ya baktiktan sonra,yazik baliklara:(

16. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    Dostum bana kalırsa biraz hamaset yaptınız orada bulunan insan sayısını düşünürseniz ne demek istediğimi anlarsınız..kaç kişi var kaç balık tutulmuş ve kaç günlük bir kamp bunları bilmeden yorum yaptınız..

17. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    kac gunluk kamp oldugunu nasil bilibilirim,orda ne yazildiysa onu okuduktan sonra yorumumu yaziyorum.(Ustalık,Bafra'nın harika doğası ne ararsanız var tekmili birden buyurun umarım beğenilir...emeğe saygı..katkıları için Mithat kardeşime teşekkürler...
    Buyurun dostlar iyi seyirler:)
    zaten oyle incitecek bir sey yazmadim.bu arada yukarida parentez icinde ilk mesaji kopyaladim,yaziyormu orda kac kisi oldugu,kacbalik tutuldugu,kac gunluk kamp oldugu.sizinde dediginiz gibi bunlari bilmeden yorum yaptim demssiniz ama kahinde degilim derden bilicem bunlari eger yazmaz iseniz.

18. Onur kardeşim tamamiyle haklıdır bu mevzuda,videoyu ver sonra eleştirilere açık olma ,yok böyle birşey.Şayet detayları olmayan bir av verirseniz sanırım olacağınada katlanmalısınız ;)

Örnek rapor isterseniz buyrun bakın http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=6698

19. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Tesekkurler Can yorumun icin;)

20. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    yine bir av
    yine detaysız anlatım
    yine eleştiri

ama burda ne avcı haksız,ne de eleştiren.olsun olsun ya bu sitenin tadıda böyle çıkıyor.....:) :)