PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çapari için yeni floş hazırlama tekniği....

burakreis
26-02-2007, 15:58
Arkadaşlar araştırarak ilk defa öğrendiğim bir floş biçimini sizlere aktarmak istedim. Bildiğimiz kurdele ile çok güzel iş yapacak istavrit ve çinekop için floş yapılabiliyor. Hem ucuza mal olup hemde güzel iş yapıyor. saç teli kadar ince olduğundan suda daha fazla dikkat çekiyor...

Buna benzer ipleri malzemeciler bir tutamını 2 YTL 'ye satıyor...

Kurdeleyi sökerken bir tarafındaki şeridi kesmeniz yeterli olacaktır..

Yorumlarınızı bekliyorum

Hepinize rastgele.......

[/IMG] (] (][IMG)
(][IMG)

SahEmre
26-02-2007, 16:02
Arkadaşlar araştırarak ilk defa öğrendiğim bir floş biçimini sizlere aktarmak istedim. Bildiğimiz kurdele ile çok güzel iş yapacak istavrit ve çinekop için floş yapılabiliyor. Hem ucuza mal olup hemde güzel iş yapıyor. saç teli kadar ince olduğundan suda daha fazla dikkat çekiyor...

Buna benzer ipleri malzemeciler bir tutamını 2 YTL 'ye satıyor...

Kurdeleyi sökerken bir tarafındaki şeridi kesmeniz yeterli olacaktır..

Yorumlarınızı bekliyorum

Hepinize rastgele.......

[/IMG] (] (][IMG)
(][IMG)

haklısın geçen bende de açık sarı bir kurdele dikkatimi çekti, bende yaptım bişeyler. paylaşman iyi olmuş.

hakanozden
26-02-2007, 16:04
görüntü çok güzel burak deneme şansın oldumu

vatos70
26-02-2007, 16:04
bence denemek lazım.... şimdiye kadar hep tercıhım kırcıllı ördek tüyünden yanaydı:)

ist balıkcısı
26-02-2007, 16:13
bence denemek lazım.... şimdiye kadar hep tercıhım kırcıllı ördek tüyünden yanaydı:)

kırcıllı ördek tüyü sanırım bulması oldukça güç bir materyal. ben genelde floş iplikler kullanırım hemen hemen hepside iyi sonuçlar veriyor. kurdelada sentetik iplikten yapıldığı için iyi sonuç verir yanlız eni geniş kurdela kullanmak gerekir. zira kat izleri sorun olur bağlama aşamasında.

yanlız geçenlerde bir şey dikkatimi geçti ablam el işi şle boncuk işliyordu orada kullandığı küçük ve parlak boncuklar var. çapariyi bağladıktan sonra köstek kısmına bir tane onlardan takacağım denemekte fayda var.

burakreis
26-02-2007, 16:16
görüntü çok güzel burak deneme şansın oldumu

Ben denemedim, Ama bu yöntemle bağlamış ve kimse balık alamazken bayağı balık alan birini gördüm...

SahEmre
26-02-2007, 16:17
kırcıllı ördek tüyü sanırım bulması oldukça güç bir materyal. ben genelde floş iplikler kullanırım hemen hemen hepside iyi sonuçlar veriyor. kurdelada sentetik iplikten yapıldığı için iyi sonuç verir yanlız eni geniş kurdela kullanmak gerekir. zira kat izleri sorun olur bağlama aşamasında.

yanlız geçenlerde bir şey dikkatimi geçti ablam el işi şle boncuk işliyordu orada kullandığı küçük ve parlak boncuklar var. çapariyi bağladıktan sonra köstek kısmına bir tane onlardan takacağım denemekte fayda var.

selam dostum
ben o bocukları biliyorum, babam ben klüçükken onlarla ve demir tellerle şahane ağaç minyatürleri yapardı. Ben geçenlerde bi mucitlik sevdam tuttu, düşüne düşüne bişiler yaratmaya çalıştım. O boncukarı zarganaya atmaya karar verdim :D:D:D

mesela o boncuklardan kırmızı ve beyaz olanlarını sonuna 9 numara iğne bağladığım bir misinaya bizdim aynı kurt boyutunda 3 -4cm falan ve gayet şık oldu planlarım ve hayal gücüm yolunda giderse yazın bu boncuklarla gayet güzel zargana alıcam. akşam eve gidince resmini çekip ekliyim bari.

ist balıkcısı
26-02-2007, 16:20
emre tebrikler bak işte güzel bir fikir daha valla bana mantıklı geliyor. çaparileri bağladım hazır onları bedene dizerken birde boncuk atacağım Allah izin verirse bu ctesi boğazda bir deneyeceğim.

hakanozden
26-02-2007, 16:22
Ben denemedim, Ama bu yöntemle bağlamış ve kimse balık alamazken bayağı balık alan birini gördüm...

özel mesajlarına da bir bakarmısın :cool:

SahEmre
26-02-2007, 16:32
emre tebrikler bak işte güzel bir fikir daha valla bana mantıklı geliyor. çaparileri bağladım hazır onları bedene dizerken birde boncuk atacağım Allah izin verirse bu ctesi boğazda bir deneyeceğim.

sevgili halit akşam foruma girersen resimlerini çekip koyacak fikrin olur

amatörötesi
26-02-2007, 16:44
selam dostum
ben o bocukları biliyorum, babam ben klüçükken onlarla ve demir tellerle şahane ağaç minyatürleri yapardı. Ben geçenlerde bi mucitlik sevdam tuttu, düşüne düşüne bişiler yaratmaya çalıştım. O boncukarı zarganaya atmaya karar verdim :D:D:D

mesela o boncuklardan kırmızı ve beyaz olanlarını sonuna 9 numara iğne bağladığım bir misinaya bizdim aynı kurt boyutunda 3 -4cm falan ve gayet şık oldu planlarım ve hayal gücüm yolunda giderse yazın bu boncuklarla gayet güzel zargana alıcam. akşam eve gidince resmini çekip ekliyim bari.

Türk Millet zekidir, Türk Milleti çalışkandır.

Brova Emre , yine ilginç bir icat.

kemalyaman34
26-02-2007, 17:25
icatlar çok güzel de boğazda balık kalmadı be yaw :) nerde benim ilkokul günlerimdeki balıklar. o yüzden ben boğaza pek gitmem. yıllarca kıyı balıkçılığı yaptım. çok güzel anılarım oldu. hatta bir keresinde 7,5 kilo koca koca istavrit yakalamıştık. tabi ben 10-12 yaşlarındayken. nerde o günler. ama gene de fikirler cazip. denemekte yarar var. herkese rastgele.

SahEmre
26-02-2007, 17:38
icatlar çok güzel de boğazda balık kalmadı be yaw :) nerde benim ilkokul günlerimdeki balıklar. o yüzden ben boğaza pek gitmem. yıllarca kıyı balıkçılığı yaptım. çok güzel anılarım oldu. hatta bir keresinde 7,5 kilo koca koca istavrit yakalamıştık. tabi ben 10-12 yaşlarındayken. nerde o günler. ama gene de fikirler cazip. denemekte yarar var. herkese rastgele.

Sevgili kemal

zaten balık yokken istersen altın çapari at :D yine nafile
balık bir bollaşsın bahardna itibaren o zaman deneriz layıkıyla icatlarımızı
eskileri bende hatırlıyorum ben 4-5 yaşında yeşilköy sahilde marinada 4-5 metre misinam vardı sadece birde iğnem kenardan midye alıp içindekileri iğneye takıp 1 metre 1buçuk metre derinlikte teknelerin arasında kovamı her biri el kadar dil balığıyla doldurduğumu hatırlıyorum şimdi oralarda öyle dil falanbulmak mümkün değilmiş

skoylu
26-02-2007, 18:22
Zargana için: 8mm kadar çapında 1.5 cm kadar boyunda silindir şeklinde alüminyum boncukların (içleri boş) ikisini yapıştırıp, içine bir miktar kurşun koyup 4 numara iğne takmıştım.. İğneye yaprak hamsiyi takıyordum, hop suya.. Aslında niyetim palamut tutmaktı amma velakin, zarganalar rahat bırakmadı, bir sürü zarganam oldu.. Bende kesip kesip çinekop yemi yaptım, ama iş yapmadı.. Sanırım suda çinekop yoktu..

Bir zoka icat faaliyetim, böyle ilginç bir durumla neticelendi nitekim.. Hani 10 numara iğneye takılana kadar elaman diyoruz, zargananın gagası kadar 4 numara uzun bedenli 32813 iğneyle nasıl geldiler, bir hayli düşündürücü oluyor..

SahEmre
26-02-2007, 18:43
Zargana için: 8mm kadar çapında 1.5 cm kadar boyunda silindir şeklinde alüminyum boncukların (içleri boş) ikisini yapıştırıp, içine bir miktar kurşun koyup 4 numara iğne takmıştım.. İğneye yaprak hamsiyi takıyordum, hop suya.. Aslında niyetim palamut tutmaktı amma velakin, zarganalar rahat bırakmadı, bir sürü zarganam oldu.. Bende kesip kesip çinekop yemi yaptım, ama iş yapmadı.. Sanırım suda çinekop yoktu..

Bir zoka icat faaliyetim, böyle ilginç bir durumla neticelendi nitekim.. Hani 10 numara iğneye takılana kadar elaman diyoruz, zargananın gagası kadar 4 numara uzun bedenli 32813 iğneyle nasıl geldiler, bir hayli düşündürücü oluyor..
serdar üstad

ben normalde 7 yada 9 numara kullanıyordum zarganaya. baktım çok iri balık geldiğimde alamıyorum bi sefer sırf irileri alayım diye 5 numara kullandım. gerçekten irileri kaçırmadım ama ufaklardan da geri kalmadımyani büyük kullandığım daha iyi oldu ufaklarıda aldım çok irileride. Bir tane çok çok çok iri geldi resmen sarmadı makina takımın ilk düştüğü yerde daha makinayı bir tur sarmadna atladı hayvan resmen bana meydan okudu, iğneyi neredeyse 40-35 metre sağa sola sürükledi. ama onuda aldım 5numarayla 7 yada 9 olsa alamazdım eminim çünkü böyle azmanları çok kaçırdım ufak iğneyle.

skoylu
26-02-2007, 18:56
İğnenin ölçüleri şurada var..

Hatta, belki iki numaraydı, eve gidince bakmak lazım.. Kocaman bir iğne, yaprağın yarısına kadar geliyordu...

Tahminim şu. Boncuklarla birlikte yem kocaman ve leziz bir parça gibi görünüyor. Zargana kaçmasın diye ağzını iyice açıp üzeirne hamle ediyor.. Ama, kapatıp çekecek olunca, o kadar açamıyor ağzını.. Sonuç, zargana 0 - zoka 1; doğru poşete..

kral balıkçı
26-02-2007, 21:44
burak ellerine sağlık kurdela dediğin gibi güzel sonuç verir
benim zaten başlıca malzemelerim floş en çok kullandığım malzemelerim bunlar
en olmadık zamanda insanın ihtiyacı oluyor ve çeşit olarak bağlayıp yanında bu çeşitli köstekler daima bulunması lazımlıklı bi malzeme
benimde şimdiye kadar çok çeşit floş denemelerim var kolleksionumu sizlere göstersem

olum sen manyaksın dersiniz bundan eminim:p

SahEmre
26-02-2007, 21:50
arkadaşlar gündüzden söz verdiğim resimleri çektim.
ancak bluetooth aygıtım kayıp olduğundan ekleyemiyorum.
bulunca eklerim
umarım.
mustafa tahmin edebiliyorum bende bayağı bir delilikler peşindeyim ;)

feoz
26-02-2007, 21:52
burak ellerine sağlık kurdela dediğin gibi güzel sonuç verir
benim zaten başlıca malzemelerim floş en çok kullandığım malzemelerim bunlar
en olmadık zamanda insanın ihtiyacı oluyor ve çeşit olarak bağlayıp yanında bu çeşitli köstekler daima bulunması lazımlıklı bi malzeme
benimde şimdiye kadar çok çeşit floş denemelerim var kolleksionumu sizlere göstersem

olum sen manyaksın dersiniz bundan eminim:p

mustafa slm naber kardş yaa nerelerdesın sen?? sorcagım bı şey var
bu ıgnelerı nasıl hazırlıyonuz?? yanı floşu baglama olayı???:::confused:

kral balıkçı
26-02-2007, 22:02
arkadaşlar gündüzden söz verdiğim resimleri çektim.
ancak bluetooth aygıtım kayıp olduğundan ekleyemiyorum.
bulunca eklerim
umarım.
mustafa tahmin edebiliyorum bende bayağı bir delilikler peşindeyim ;)

eminim anlıyorsundur emre zaten hepimiz aynı kafadanız biliyosun:D

kral balıkçı
26-02-2007, 22:03
mustafa slm naber kardş yaa nerelerdesın sen?? sorcagım bı şey var
bu ıgnelerı nasıl hazırlıyonuz?? yanı floşu baglama olayı???:::confused:

ferhat selamlar ben sana elimden geldiği kadar ayrıntısını paylaşırım geri kalan senin elbecerine bağlı inşallah güzel köstekler bağlarsın şimdiden kolay gele
ve bizim köstekler olmadığım mı seninkilerden otlarım ona göre:p :)

feoz
26-02-2007, 22:22
ferhat selamlar ben sana elimden geldiği kadar ayrıntısını paylaşırım geri kalan senin elbecerine bağlı inşallah güzel köstekler bağlarsın şimdiden kolay gele
ve bizim köstekler olmadığım mı seninkilerden otlarım ona göre:p :)

ayıpsın be kardşm!!! takımlar feda sana!! :) sen öğret bakalım..;)

kral balıkçı
26-02-2007, 22:45
ayıpsın be kardşm!!! takımlar feda sana!! :) sen öğret bakalım..;)

ferhat sen içini ferah tut en kısa zamanda inşallah:)

cakometti
26-02-2007, 23:41
Selam,:)
Bu malzemeyi, yani kurdele yi ben sürekli kullanıyorum, dediğiniz gibi lifleri çok iyi iş yapıyor. Fakat bir tiyo vereyim, biraz enlice bir kurdele alıp boyuna lifleri ayırdıktan sonra kurdelenin ayıklanmış kısmında kalan yatay liflere iyi bakın, onlar çok daha efektif ve daha iyi iş yapıyor, ve daha zor deforme oluyorlar. Bu arada bir tiyo da benden, tafta tabir edilen parlak kumaşlar vardır, ince ve serttirler metalik bir görüntüleri vardır, onların da liflerini çıkarın ve çaparinizde kullanın, kırçıllı ördek tüyünü aratmazlar... ( denenmiştir )... Hoşçakalın:)

SahEmre
27-02-2007, 10:24
Bu malzemeyi, yani kurdele yi ben sürekli kullanıyorum, dediğiniz gibi lifleri çok iyi iş yapıyor. Fakat bir tiyo vereyim, biraz enlice bir kurdele alıp boyuna lifleri ayırdıktan sonra kurdelenin ayıklanmış kısmında kalan yatay liflere iyi bakın, onlar çok daha efektif ve daha iyi iş yapıyor, ve daha zor deforme oluyorlar. Bu arada bir tiyo da benden, tafta tabir edilen parlak kumaşlar vardır, ince ve serttirler metalik bir görüntüleri vardır, onların da liflerini çıkarın ve çaparinizde kullanın, kırçıllı ördek tüyünü aratmazlar... ( denenmiştir )... Hoşçakalın:)
Ersan bey tafta çok mantıklı haklısınız aklıma gelmemişti.
Tafta denilen kumaş özellikle şu nişanlık gelinlik gibi kuyafetlerde kullanılan sert parlak kumaştır.

sarpa
27-02-2007, 11:45
Eyvah bunu yazdınızya, aile kavgaları başlar. (Gelinlikler doğranacağı için.)

mrwolf
27-02-2007, 11:47
...paylaşım için çok teşekkürler...

burakreis
27-02-2007, 12:41
Rica ederim,
Ben de yaptım çaparileri bugün yarın deneyeceğim...
bu tarz bilgiler paylaştıkça güzelleşir...

garip
27-02-2007, 15:31
çaparide köstekleri gövdeye bağlama konusunda pratik yöntemi olana arakadaşlardan yardım lütfen

tastas01
27-02-2007, 15:40
Düğümler konusunda size yeterince yardımcı olur sanırım...
Rastgele...

ilkermalay
27-02-2007, 17:53
daha önce denedim hariha istavrit çekiyor kullanmakda fayda

burakreis
04-03-2007, 00:39
Arkadaşlar ben denedim geçen gün güzel iş yaptı !!! Başka deneyen yokmu kurdelayı?????????

garip
08-06-2007, 17:43
kurdeleden çaparileri deneme fırsatı buldum...ama pek etkili olmadı ...bi yerde hatamı yaptım acaba, işte resimler

Wolverine
09-06-2007, 23:47
Çapari yaparken özellikle uskumru ve kolyoz için değilde istavrit için ; Kullandığınız malzemeyi mümkün olduğunca ince tutmaya çalışın. Yaptığınız çapariler saçak saçak belki sizin gözünüze güzel geliyor ama hazır çaparilerin ne kadar ince olduklarına dikkat ettiniz mi? Denenmiş ve test edilmiştir arkadaşlar. Uygulayın ve sonucu görün. Çaparilerinize 1 veya 2 tel de parlak simler eklemeniz dikkati arttıracaktır. Bir de çekme olayını makina kolunun 2-3 turuna denk gelecek mesafe aralıkları ile çok hızlı olmayacak şekilde deneyin ;) Çok yavaş balığın dikkatini çekmeyecek, çok hızlı olursa da balık yetişemeyecektir. Bunu deneyerek kendiniz ayarlayabilirsiniz. Aşağıda bazı kendi yaptığım çapariler ve malzemeler var. Bu malzemeleri tammiyle tuhafiyelerden ve balık malzemesi satan yerlerden temin edebilirsiniz. Bu arada iğnelerim 8 numara markasını söylemiyorum çünkü 4 saatlik avda paslanıyor ve damakları kayboluyor :eek: Yeni iğne arayışı içindeyim. Ama beyaz iğne her zaman iyidir. Hatta çapraz iğne daha da iyidir :) Misinam 0,25 Silstar veya Winch. Misina biraz kalın ama burada bu kalınlıkta kullanmak yerinde oluyor. Rastgele.. Berke..
[/IMG] (] (][IMG)
(] (][IMG)
(][IMG)

Wolverine
09-06-2007, 23:52
Bu arada unutmadan ekleyeyim, kendi tecrübelerime göre parlak yeşil ve yeşilin diğer tonları, beyaz (tüy, sim, iplik....) ve bir miktarda altın sarısı renkleri, çapari avında bana göre en iyi verimi veriyor. Ama hangisi derseniz tabiki yeşil derim :)

acemibalikci26
10-06-2007, 17:00
ya kusura bakmayın en gercekten cok acemıyım bana kostek baglamayı resımleyecek bır arkadas varmı acaba teşekurler

Huseyin Alp Arslan
11-06-2007, 00:47
Gercek oltacilarin muhabbetine sahit olmak nasil bir zevk. Hepinize saygilar guzel dostlar.

lüfer_and_kofana
07-01-2008, 18:21
Çapari yaparken özellikle uskumru ve kolyoz için değilde istavrit için ; Kullandığınız malzemeyi mümkün olduğunca ince tutmaya çalışın. Yaptığınız çapariler saçak saçak belki sizin gözünüze güzel geliyor ama hazır çaparilerin ne kadar ince olduklarına dikkat ettiniz mi? Denenmiş ve test edilmiştir arkadaşlar. Uygulayın ve sonucu görün. Çaparilerinize 1 veya 2 tel de parlak simler eklemeniz dikkati arttıracaktır. Bir de çekme olayını makina kolunun 2-3 turuna denk gelecek mesafe aralıkları ile çok hızlı olmayacak şekilde deneyin ;) Çok yavaş balığın dikkatini çekmeyecek, çok hızlı olursa da balık yetişemeyecektir. Bunu deneyerek kendiniz ayarlayabilirsiniz. Aşağıda bazı kendi yaptığım çapariler ve malzemeler var. Bu malzemeleri tammiyle tuhafiyelerden ve balık malzemesi satan yerlerden temin edebilirsiniz. Bu arada iğnelerim 8 numara markasını söylemiyorum çünkü 4 saatlik avda paslanıyor ve damakları kayboluyor :eek: Yeni iğne arayışı içindeyim. Ama beyaz iğne her zaman iyidir. Hatta çapraz iğne daha da iyidir :) Misinam 0,25 Silstar veya Winch. Misina biraz kalın ama burada bu kalınlıkta kullanmak yerinde oluyor. Rastgele.. Berke..
[/IMG] (] (][IMG)
(] (][IMG)
(][IMG)

captain marka iğneleri deneyebilirsin ben kulanıyorum oldukça iyi bide iğneyi kırmızı mercedize ip kulanıyorum floi içinde naylon ipleri açmanız yeterli oluyor aralarına sim ekledinizmi oldukça iyi iş yapıyor 5 gün önce 15 kg kadar yakaladım o takımla benim favorimdir beyaz ,sarı,yeşil iş görüyor kalın olmamak şartıyla

lüfer_and_kofana
07-01-2008, 18:25
ya kusura bakmayın en gercekten cok acemıyım bana kostek baglamayı resımleyecek bır arkadas varmı acaba teşekurler

bedeni düğümsüz yapmanı öneririm düğümlü bedenler kolay kopuyor köstek bağlamak o kadar zor değildir sadec alışık olmak gerek ve görmen gerek biri yardımıyla netten çok zor bulunuyor

lüfer_and_kofana
08-01-2008, 21:27
serdar üstad

ben normalde 7 yada 9 numara kullanıyordum zarganaya. baktım çok iri balık geldiğimde alamıyorum bi sefer sırf irileri alayım diye 5 numara kullandım. gerçekten irileri kaçırmadım ama ufaklardan da geri kalmadımyani büyük kullandığım daha iyi oldu ufaklarıda aldım çok irileride. Bir tane çok çok çok iri geldi resmen sarmadı makina takımın ilk düştüğü yerde daha makinayı bir tur sarmadna atladı hayvan resmen bana meydan okudu, iğneyi neredeyse 40-35 metre sağa sola sürükledi. ama onuda aldım 5numarayla 7 yada 9 olsa alamazdım eminim çünkü böyle azmanları çok kaçırdım ufak iğneyle.

55 cm leri 11 no iğne ile alıyorum 7ve 9 nası düşürüyo hayret tek mi kulanıyosun tek tavsiyem var hızlı çekmeyin yavaş çekin sakin bi şekilde kola kloay kaçırmazsınız büyük iğne balığın verimini düşürüyor yutmakta zorlanıyor bide 3 lü hırsızlı yapın garanti oluyor

korni
08-01-2008, 21:37
captain marka iğneleri deneyebilirsin ben kulanıyorum oldukça iyi bide iğneyi kırmızı mercedize ip kulanıyorum floi içinde naylon ipleri açmanız yeterli oluyor aralarına sim ekledinizmi oldukça iyi iş yapıyor 5 gün önce 15 kg kadar yakaladım o takımla benim favorimdir beyaz ,sarı,yeşil iş görüyor kalın olmamak şartıyla

eğer 15 kiloyu tek başınıza yakaladıysanız limitleri aşmış olursunuz bir kişinin günlük kilo limiti 5 kg dır saygılar

garip
10-01-2008, 20:05
bende organze kurdeleden yaptığım çaparileri paylaşmak istedim..

(]

(][IMG)

istanbulteam
10-01-2008, 20:25
Güzel takımlar abi eline sağlık

turna
10-01-2008, 21:19
Paylaşımlar için teşekkürler,çapariler hepsi birbirinden güzel.

Bizde hazır çaparilere boşuna para veriyoruz.

themad2
14-01-2008, 11:57
abi ben beyaz igneli kösteki baglanmış kancları alıyorum bide gövde ipi öyle yapıyorum böyle emek veripte bi avda biryere takmak sinir ediyor o yüzden sadece hazır göstegi bedene baglıyorum:)

themad2
14-01-2008, 12:01
hee ayrıca bence istarvit takımında simli vs... olmasından çok uzun olması çok daha iyi iş yapar tabi köprüden.

themad2
18-01-2008, 09:40
zor işmiş bu ya kurdaleden bişiler yp soonra onu kancaya bagla sonra onu ayrı biden bagla:)hazır köstek açıp bedene baglıyorum ben.

lüfer_and_kofana
22-01-2008, 18:19
eğer 15 kiloyu tek başınıza yakaladıysanız limitleri aşmış olursunuz bir kişinin günlük kilo limiti 5 kg dır saygılar

evet limitleri biraz aştım ama diğerleri gibi hergün avlanmıyorum ben haftada yada 15 günde bir avlanırım yakaladığım avları tek değil ihtiyacı olan herkese dağıtırım kendime yetecek kadar alırım saygılar rastgelsin

mufi
22-01-2008, 18:41
Burakcım aynen devam yıllar önce bende kullanmıştım.. ayrıca
1-yeşil/sarı fosfor ayakabı bagcıgı ından da bir sürü çapari lik çıkar
2-'Kolan'tabir ettiğimiz sırt ve omuz çantalarının onuzdaki askı kısmı ..bunlar metre işi tahtakalede vardı.. her rengi var...sarı veya beyazını 1 metre alıp bir kenarından keserseniz hem boydan hem enden olan iplikler binlerce çapari baglatır..
3-Büyük yapı marketlerin analburiye bölümünde büyük makaralarda tekne ler için ip vardır 8/10/12 lik vs bunlar beyaz veya renkli de olabilir
ben beyaz içinde sarı ve yeşil desenleri olanından 1/2 m. almıştım. ..bunlarıniçindeki ipleri çkerek ayırdınızmı yine binlerce çapari balamaya malzeme olur..
bunların hepsi parlaktır..

lüfer_and_kofana
28-01-2008, 15:13
naylon ipleri deneyin gayet güzel çalışıyor naylon iplerin yanına iki adet sim ekleyince sonuç gayet iyi naylon ipleri açmanız gerekiyor sadece şu sıralar kuleli kanlıca ve üsküdarda gayet iyi istavrit bulunuyor rastgelsin herkese selam ve saygılar

korni
28-01-2008, 21:22
evet limitleri biraz aştım ama diğerleri gibi hergün avlanmıyorum ben haftada yada 15 günde bir avlanırım yakaladığım avları tek değil ihtiyacı olan herkese dağıtırım kendime yetecek kadar alırım saygılar rastgelsin

böyle bir mazereti kabul edemiyorum üzgünüm :(

istanbulteam
28-01-2008, 21:34
zor işmiş bu ya kurdaleden bişiler yp soonra onu kancaya bagla sonra onu ayrı biden bagla:)hazır köstek açıp bedene baglıyorum ben.

Yooo hiç zor değil ben başında dursam adam gibi bağlasam 2 saatte 100 tane bağlarım en iyi takım kendi yaptığın takımdır hergün 1 yada 2 takım lık köstek bağlıyorum

istanbulteam
28-01-2008, 21:39
1 2 gün içerisinde siz lere yaptığım çaparilerin resimlerini ekliyeceğim umarım beğenirsiniz

canercp
06-02-2008, 09:48
Güzel Çalışma Eline Sağlık...
Rasgele...

garip
07-02-2008, 15:24
herkesin denediği şeyi paylaşması ve tavsiye etmesi güzelde...anlayan var anlamayan var..
kullandığınız malzemeleri daha detaylı atlansanız....hatta resimlerini ekleseniz sanırım daha iyi olur....daha yardımcı olur kanısındayım....İstanbulda yaşayanlar için sorun yok malzeme bol ..ama başka illerde yaşayanlar için durum öyle değil....o yüzden malzemeyi tam tanıtmak onu bulmak için avantaj sağlar başka illerde oturan arkadaşlara
saygılar....
balık yasaklarını uyalım...yoksa balıkları resimlerde görücez artık..
şöyle demek istemiyorum:

"Ne lüferler yakalardık eskiden"

garip
07-02-2008, 16:01

Bu bahsettiğin tafta tabir edilen kumaşın resmi falan yok mu bakalım nası bişey, alalım bizde deniyelim
bol avlar...

burakilker
02-04-2008, 12:59
Yeni birşeyler buldum yine.......

Organze kurdela ile de çok güzel şeyler yapılıyor....

Denemenii öneririm...

Burak İlker

steelrock
02-04-2008, 13:35
Yeni birşeyler buldum yine.......

Organze kurdela ile de çok güzel şeyler yapılıyor....

Denemenii öneririm...

Burak İlker

Merhaba, foruma hoşgeldiniz :)
Sizden profil ayarlarınızdan gerekli bilgileri (isim, yaş, şehir) tamamlamanızı rica ediyorum. Bu bilgiler daha rahat iletişim kurabilmemiz için gerekli :)