Bilen Varmi Yardimm !!!!!

Konu, 'Balık Yemekleri' kısmında indiana6479 tarafından paylaşıldı.

1. indiana6479

indiana6479

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    aynali sazan 8.5kilo
    arkadaslar bizim burada yani avusturyalilar nedense sazani pek yemiyolar benim tanidigim herkez hic yemiyor sebebi ise koku oldugu icin yani toprak ve balcik kokusu gibi bir koku ozellikle buyuk sazanlarda .
    bazilari diyoki 2 gun kufette temiz suda bekletirsen koku gider diyo bazilarida sutte beklet diyo ben hicbirini denemedim ama sormak istedigim bunun en dogru en iyi sekli nasil bilen varmi ve buyuk sazani en iyi nasil pisire bilirim lezzetli olmasi acisindan
    BANA BU KONUDA BILGI VERIRSENIZ SEVINIRIM

TESEKKURLER

2. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )

Sevgili Yasar Kardesim
    Sazan baligini pisirmeden once Biber salcasi.sarimsak.limon.biraz sivi yag.tuz ve biraz su ile sos yapip sazan etini bunun icerisinde em az 2 en fazla 1 gun bekletirsen o bahsettigin kokular tamamen gider :)

Selamlar

Son düzenleme: 4 Mart 2007
  3. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Yaşar merhaba .bu soruna değişik cevaplar gelecektir. benim deneyimlerim derki..
    tatlı su balıklarında balıgın yaşadıgı ortamın dip formasyonuna göre o balık hakkında fikir yürütebilirsin.
    eger çok çamurlu balçıklı bir dibi olan gölden tutarsan çamur kokması kaçınılmaz. ama nispeten dibi sert (kıyılardan belli olur) taşlı bölgelerin sazanı daha kokusuz olur...şimdi sana şunu desem en basiti ama agız lezzetin kabul edermi bilmem.. balıgı iyice yıka ve rendelenmiş sogan ile ovuştur dolapta beklet..mutlaka fark eder..

4. Orhan'cım o nasıl olacak yahu:D :D :D

5. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Benimde dikkatimi çekti yav en az 2 en fazla 1 gün nasıl olucak Orhan abi:D 2 saat yazıcaktın sanırım.

6. Benden kaçmaz:cool: :D :D

7. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    sirkeye yatırdıklarını duymuştum bütün kokusunu alıyormuş

8. gececibarış

gececibarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    1,850 kg Levrek/2.000-2.500 kg palamutlar
    Valla hiç sazan yemedim ama sirke istanbuldaki kefallerin bile kokusunu alıyorsa denemek lazım sirkeyi:)

9. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    bence ne yaparsan yap deniz balığının tadını vermiyor hiç bir tatlı su balığı...

10. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    peki sirkenin içerisinde ne kadar bekletmemiz gerekiyor?

11. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Kışın genelde koku olmaz. Olsa da bile balıklar ayıklanıp dilimlenip tuzlandıktan sonra üzerinde az sirke veya limon gezdirip buzdolabında bir gün (donmadan) bekletilirse, yada oda koşullarında bu süre 6 -8 saattir. Balık yenilebilecek kıvama gelir. Bir model de karabiberli sarmsaklı soğan rendesinde 3 saat bekletmektir.
    Kızartma ve fırın en çok tercih edilen yöntemdir. Fırında sebze eklemeyiniz. 180 derecede nar gibi kızarmasnı bekleyiniz.

12. indiana6479

indiana6479

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    aynali sazan 8.5kilo
    valla o konuda haksiz sayilmassin usta

13. Yaşar,forumdaki balık yemekleri bölümüne bir göz at.En ilginç pişirme yöntemlerinin sazan için olduğunu göreceksin.Benimde vermiş olduğum bir tarif vardı orda. Pullu sazan lezzetsiz olur ama aynalı lezzetlidir.O kadarda yabana atılacak balık değildir sazan.Sirke ve limon tavsiye ederim bende.

14. girida

girida

aynalı sazan da kokar.ben önce derisini yüzerim,yıkar,tuzlar ve kekik,pulbiber ekler dolapta bir gün bekletirim,çok da güzel olur

15. Bizim arkadaşlar yakaladıkları sazanları iş yerindeki süs havuzuna (3m-4m)getirip 15-20 gün orada bırakıyorlar sadece ekmekle besliyorlar.Sonra götürüp yiyorlar .zaman zaman havuz kirası olarak büyük aynalılardan bende yiyorum ve koku kalmıyor.Lezzetli oluyor;)

16. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Soğanla ovmak ve bekletmek daha mantıklı geliyor.Ha bir de defne yaprağını unutmayalım.

Son düzenleme: 15 Temmuz 2007
  17. tavsiye.
    sazan 4 kiloyu bulmus ve geçmisse zaten fazla ugrasmaya gerek yoktur. yakalayınca oltadan sal gitsin. ancak 2 4 kg arası sazan kokmaz.
    endise etme. daha ufagını ise kılcıgı içinyemezler.
    dogrusu ya ecnebiler kucukbalık da yemezler onlara kılcıksız lop et vrmeeyn balık bir sey ifade etmiyo. bubakımdan azcıkyabani bulurum kendilerini:=))

fekat. arkadsların vrdigi pek çok tarigle toprakkokusunu giderirsin.
    sorun şu ki bunca baharatla terbiye ettikten sonra geriye sazanınkendinehas lezzeti kalırmı? zor işte.
    orası tartısmalı.
    onun cun. 1.5 kg dan kucuk sazanı sal kılcıktan göz gözu görmez
    4kg den büyük sazan ise artık aile dedesi olmustur. sal dogaya yeşillik olsun, sana lezzetli torunlar versin hersene.

18. Bizde Kanguru yemiyoz:cool:
    ne o öle zıp zıp
    Boşver küvette bekletmeyi at bol yağlı tencereye ;)

götüüüüürrrr......... Afiyet olsun:D

19. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    eee karar ver ama sende :D:D:D:D

20. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Denizden Babam çıksa yerim:D :D :D

Ben bekletmiyom Arkadaşlar bekletiyo.Bazen beklemiyo