Ben Bunlara Insan Demiyorum (varin Siz Isimlendirin)

Konu, 'Videolar' kısmında hakseryi tarafından paylaşıldı.

1. hakseryi

hakseryi

Favori Kamış:
    olta
  2. simendifer

simendifer Sennur

Hiçbir şey diyemiyorum, sanırım uzun süre aklımdan çıkaramam :( İsmi falan yok bunun, elim ayağım titriyor o derece etkilendim. Sonuna kadar izleyemedim zaten, izlemem de mümkün değil...

3. hakseryi

hakseryi

Favori Kamış:
    olta
    Japonların her yıl kasımdan marta kadar yaptıgı yunus katliamının goruntuleri ve bu katliamı durdurmak için japon başbakanına yazılmış bir mektubun linkini veriyorum goruntuler gercekten yurek parcalıyor. Ben şu anda 490 bin kusuruncu mektubu gonderdim sizde bir mektup gonderebilirsiniz.
    yunuslar kendi kendine nefes almaz. İstedikleri zaman kendi kararıyla nefes alırlar.
    Kendi hayatına son verebilme kararı alabilen bu hayvanları oldurmeye kimsenin hakkı yok bence.

4. hakseryi

hakseryi

Favori Kamış:
    olta
  5. homersimpson

homersimpson

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    mercan :)
  6. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    bende attım ama buna nasıl çare olabilir ki...

7. hakseryi

hakseryi

Favori Kamış:
    olta
    tepkinin büyüklüğünden korkup belki yasak getirirler

üstümüze düşeni yapalım

zaten allah bunun cezasını onlara keser

8. CreativE

CreativE Gökhan UÇAR

Favori Kamış:
    Okuma VSystem 270 10-40gr
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar 40
    cok kizdim

9. tarik72

tarik72

Favori Kamış:
    zıpkın ve olta
    En İyi Avı:
    levrek 3.5 kg
    gördüğüm görüntüler beni insan olduğum için utandırdı allah bunları nasıl biliyosa öyle yapsın inşallah,:mad: hepsine lanet okuyorum ve bizi bilgilendirdiğin çok tşk.:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

10. Benim korkum bu uzakdoğu ülkeleri yakında insanda yemeye ve katletmeye
    başlayacaklar:mad:

11. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    VİDEO'YU SONUNA KADAR SEYREDEMEDİM BİLE.
    ZATEN BUNLAR BALİNALARIDA BENZER KATLİAMLAR İLE
    YOKEDİYORLAR...
    :mad:

12. beta izmir

beta izmir

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kolyoz,Gopez,Mercan ve DOSTLUK
    Hayatım boyunca böle bir vicdansızlık görmedim....
    Zaten bu Japon ırkından nefret ediyorum yemedikleri hiçbir şey kalmadı....

Merak etmeyin buna insan ırkıda dahil.....:mad: :mad:

13. CreativE

CreativE Gökhan UÇAR

Favori Kamış:
    Okuma VSystem 270 10-40gr
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar 40
    yamyam bunlar resmen. Bi kere canli canli ahtapot yenirmi yaa? bunlar yer canli ahtapotta yer yunusda yer yarasada yer seni benide yer..

14. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    ya abi yazık ya

15. GÖKHAN

GÖKHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 55 cm istavrit 1.5 kilo
    vicdansız adamlar bunlar bizde bir kurban keseriz bütün avrupa ayağı kalkar bunları görmüyormu avrupalılar acaba:mad:

16. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    böyle bir vahşet görmedim

17. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    misina,iğne, kurşun ve bunların kombinasyonları
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    O güzelim hayvanlara böyle eziyet çektiriyor olabilmek için vicdansız bir mahlukat olmak gerekir.
    Çok yazık çok, elbet bunların da hesabı sorulur...:mad: :mad: :mad:

18. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Kızmayın ama, şehrinizdeki mezbahaneden tek farkı, koyun yerine yunusların mevcut olması..

Bazen gerçekler acı oluyor.. Oturacak yeri zor bulan bir milletin bazı ihtiyaçları için etrafını çeviren denizlere yönelmesi doğal.. Biz nasıl tarlada koyun vs. besliyorsak, onlarda doğal olarak beslenen yunusları vs. öyle görüyorlar..

Asıl sorun şu. Köpekbalığı, yunus, balina vs. besinler eskiden zenginlerin besiniydi. Önemsiz miktarlarda tüketilir, sineye çekilirdi. Ama şimdi insanların zenginliği artınca herkes bunlardan yemek istiyor. İşte bu da haddinden fazla ava sebep oluyor..

Birilerinin bir şeyler yapması gerekiyor ama, bu yapmaya çalıştığımız şey değil. Onların bunu anlaması zor. Tıpkı, kurban bayramında sokaklardaki durumu avrupa'nın anlayamaması gibi. Üzgünüm ama, et yemekten vazgeçemeyeceğimize göre, bu sürecektir. Siz, marketteki kalem kalem pirzolaların ağaçta yetiştiğini düşünmüyorsunuz umarım..

İşin kötüsü bu gibi çalışmalar, daha kötüsüne gereken ilgiyi azaltıyor. Karşıda enformasyon kirliliğ yaratıyor ve haksız durumlarında saklanacak bir yer/şey bulmalarına yol açıyor. Japonların yunusları katletmesi çok kritik bir konu değil. Yunus nüfusu yeterli nispeten. Ama mesela balinaları da katlediyorlar ki, nesilleri tükenmek üzere. Bu yunuslar için harcanacak mesaiyi balinalara harcamak fauna için çok daha isabetli olacaktır..

Unutmayalım, japonlar için yunuslar besin. Onlar öldürmek için değil, yaşamak için (bir yerde) öldürüyor. Ama İskandinav ülkelerinde, sadece zevk için foklar, balinalar vs. öldürülüyor.. Bu yapılan bence dikkati dağıtmak, konsantrasyonu azaltmaktan başka bir şey değil..

19. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    Bunda haklisiniz.... ben cesaret edip yazamadim....
    Avrupali'larin, bizim kurbanliklara yaptigimizin hakkinda ne düsündükleri bilseniz..... Her sene, bizim Türklerin ne vahsetlikler yaptigimizi anlatiyip biteremiyorlar....

20. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    misina,iğne, kurşun ve bunların kombinasyonları
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    Kurban Bayramlarında oluşan çirkin görüntünün ve bu görüntülerin ne kadar ilkel olduklarının mezbahaların hallerinin içler acısı olduğunun herkes bilincidedir zaten Serdar abi, ama burada bence bir fark var.

Bütün dünyanın kabul ettiği küçükbaş ve büyükbaş hayvancılıktan farklı bir durum bu.
    Yunusların ,insanın yaşamak için veya geçinmek için öldürdüğü bir hayvan sınıfında olması sorun. Denizlerde yaşan en gelişmiş canlı olması ve dünyada kabul görmeyen etinin vahşi bir metodla ile sadece bir ülke tarafından tüketilmesinin dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan insanların tepkisini çekmesidir bu.

Yunusun insanının besin zincirinde bir yeri yoktur, zevk için veya bir toplumun gelenekleri böyle diye katledilmesi bu olayı meşru kılmaz.

Nasıl ki Canada'da fokların öldürülmesi tepki çekiyorsa bunun da diğerinden farkı yoktur diye düşünüyorum.