taşkısığı gölü / adapazarı

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında san tarafından paylaşıldı.

1. san

san

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    bu göle turna avına gideniniz var mı?
    varsa yapay yem ile turna bu gölde yakalanabilir mi?

2. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Sakaryalıyım ama bu göl nerede bilmiyorum tarif edermisinin acaba?

3. san

san

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    taşkısığı kışlası vardır kaymaz yolunda, o kışlanın az ilerisinde...

4. Levent54

Levent54

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    8 kg. sazan
    arkadaşlar bende sakaryalıyım sizin taşkısığı dediğiniz gölün adı çaltıcak gölüdür turna yakalayabilmen için canlı yem kullanırsan daha iyi sonuç alırsın

5. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    turna sezonu1 nisan'da açılacak!!:)

6. avcısuat

avcısuat

Favori Kamış:
    İTALYAN 4.30 3 PARÇALI KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 4,5 KG 7,2KG AYNALI SAZAN
    ,

arkadaşlar o göl bir şahısa satıldı ağ ile balığı topluyor balık biraz zor orada:(

7. hüseyin.kirez

hüseyin.kirez hüseyin

Favori Kamış:
    karbon kamış. banax sx 3000 makara
    En İyi Avı:
    400 gr sazan
    sakaryada balıkçılık çaltıcak gölünün son durumu

arkadaşlar merhaba yaklaşık otuz gün önce caltıcak(taşkısığı )gölüne balığa gittik.gölün arka kısmında kanal var oraya gittik her yer balıkçıydı ama işin ilginci kimsede balık yoktu.çaltıcak gölü kirlendi ve kiralandı diye biliyorum ıstakoz için. ordan karasu limandereye gittik karasuya yaklaşık 5 kilometre orda sakarya nehriyle birleşen kanal var.oraya gittik ve şansımıza orada kızılkanat, kefal,kaptırga balıklarından iyi balık aldık eğer sakaryada iseniz burasıda aklınızda olsun karasu yolu 5 kilometre kala burasıda aklınızda olsun ama yazın kuruyormuş diyorlar ben bir gideyim ona göre bildiririm.bide karasuda olta balıkçılığı için müsait yer bilen arkadaşalr bilgi verirse sevinirim.

8. özgün ceylan

özgün ceylan ÖZGÜN CEYLAN

Favori Kamış:
    kamışlı olta takımı
    En İyi Avı:
    8 kilo Minekop, 1.9 çupra
    SEVGİLİ ERDEM KARDEŞİM TAŞKISIĞI GÖLÜ 20 PİYADE ALAYI KARŞISINDA 1980 SENESİNDE O RADA ASKERLİK YAPTIM AMA BALIK TUTAN KİMSEYE RASTLAMADIM RASTGELE:)

9. erhan54

erhan54

Favori Kamış:
    makine:okuma longitude kamış:lineaefe turnasurf
    En İyi Avı:
    yayın 18.5 kg
    Zamanında oradan çok balık aldım 1,5- 2 kilo arası, biz kaptırga deriz bilmem sizde ne ise;yakalamıştım.İlk defa öyle iri kaptırga yakaladım.Halen çıkıyormuş.Aldığım haberlere göre

10. gülsün

gülsün gülsün

meraba

çaltıcak gölünde kaç tür balık var biliyorsanız yardımcı olurmusunuz bu aralar cok ceşitte balık bulunabilirmi????

11. valenn

valenn bayram

Favori Kamış:
    albastar leader
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    2kilo sazan,1.5kg turna,700g kadife,3kg sakarya yayını
    s.a

bende bu göl hakkında birkaçşey yazayım dedim

öncelikle burda balık yok kiraladılar kirlendi diyerek amatör balıkçıları burdan soğutmuş oluruz ve yasa dışı avcıların ekmeğine yağ sürmüş oluruz ağ,tırıvırı,kasnak,serpme vs bu gölde en başta tatlısu levreği,turna,yayın,sazan,aynalısazan,karabalık(kadife),kızılkanat,kaptırga,gümüş dediğimiz hamsi cinsinden de bitür balık var...

ençok kaptırga dediğimiz (tahta balığıda denir) avlanır genelde az pişirilmiş delikli makarna ,buğday ,kurt ,solucan,tavuk ,ciğeri ile avlanır.. sazan genelde olduğu gibi mısır,kadife solucan ve mısır, tatlısu levreği 3-4 cm lik küçük balıkla avı yapılır
    küçük balığın cinsi gümüş olursa daha iyi av olur turnabilindiği gibi ben balığı ile avı iyigecer yayın ciğer ve solucan büyük midye içi kurbağa tatlısu ıstakozu gibi yemlerle avlanılınır.
    ben şahsen solucan ile kaptırgaya dip oltası atmıştım 250gr lık bir yayın yavrusu yakaladım . 1kilo civarı aynalı sazan tutan gördüm.... tatlısulevreği zaten yeterince bol kızılkanat desen göz kırpmadan tutarsın kadife biraz sıkıntılı
    bu balık ağa çabuk yakalandığı için pek zevkli avı olmuyor...
    dediğim gibi göle git şansını dene hiçbirşey kaybetmiş olmassınız... bolşanslar..