Kauçuk Suni Yem Hakkında-BANDIRMA

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında Aslıhan TURAN tarafından paylaşıldı.

1. Aslıhan TURAN

Aslıhan TURAN Aslıhan TURAN

Favori Kamış:
    Daiwa Ballistic X 270 cm 14-40 gr. /Fujın Dragon 270cm 8-32 gr
    Favori Makine:
    Daiıwa Fuego 17 LT 3000 DC/Shimano Stradic 4000 XG FK
    En İyi Avı:
    Levrek 2.4 kg
    Herkese selamlar,sevgiler.Geçenlerde ahtapot görünümlü farklı renklerde ve simli kauçuk suni yemlerden satın aldım fiatları oldukça uygundu.Boyları 6-7 cm civarında.Denizde kıyı avcılığında kullanmayı düşünüyorum.Nasıl bir takımla kullanmalıyım bilmiyoum yardımcı olursanız sevinirim.Cevaplarınızı bekliyorum.Rasgele...:)

2. simendifer

simendifer Sennur

Bu suni yemlerin büyüklüklerine göre, üç kancalı iğnelerden alıp bunlara takarsanız, iri balıklar için kullanmanız mümkün. Aynılarından bende de bir dünya var, bazıları hazırlanmış, bazıları ise pakette. bu yemler, levrek ya da lüfer avında kullanılabilir. çinekop içinde çok iyi bir yemdir ancak ben çinekop tutulmasına vicdani olarak doğru bakmadığım için kullanılmasını da tavsiye edemem. Deniz atı şeklinde levrek için kullanılanlarından aldıysanız, mutlaka başlıklı iğnelerden de almalısınız. Aksi takdirde, balık yemin ne olduğunu anlayamayacaktır. Çok çok iyi bildiğim bir konu değil ancak bildiğim kadarıyla anlatmaya çalıştım.

3. Aslıhan TURAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek 2.4 kg
    Yardımınız için teşekkürler.Bu arada gırgır tekneleri için yasak sürelerinin uzayacağını duydum bilginiz var mı?

4. Aslıhan TURAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek 2.4 kg
    Birde şu başlık iğne nedir ondan da bahsederseniz iyi olur.Teşekkürler.

5. simendifer

simendifer Sennur

başlıklı iğne dediğim, bildiğiniz iğnenin top gibi olan ucunda, denizatı kafası figüründe büyükçe bir başlığn bulunması. İğneye sabit bir şekilde tutturulmuştur. Ben de var fakat takımlarım Deniz arkadaşımızın evinde kaldığı için fotoğrafını çekip koymam şu an için imkansız. Daha sonra fotoğrafını da ekleyebilirim. Toplu iğne başı gibi sabit fakat, daha büyükçe ve deniz atı figürü çizilmiş. Farklı renk seçenekleri var. Bunu, deniz atı şeklindeki slikona geçiriyorsunuz ve levrek için kullanıyorsunuz ama dediğim gibi ben henüz denemedim. Denediğim vakit ayrıca bunu da yazarım.

Bu konu hakkında bir bilgim yok ne yazık ki. Bunun için 37/1 nolu ticari balıkçılık sirkülerini takip etmek gerek. Bizler amatör balıkçılık yaptığımız için, 37/2 nolu sirkülere tabiyiz. Siz ticari balıkçılık da mı yapıyorsunuz ? Şayet ticari balıkçılık da yapıyorsanız, bu konudaki paylaşımları burada yapmamanızı, sadece amatör olarak yaptığınız avlarınızı paylaşmanızı rica edeceğim.

6. Aslıhan TURAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek 2.4 kg
    Çok şükürki balıkçılığı ticari amaçla yapmıyorum.Bunu sormamdaki sebep;buradaki ticari amaçlı teknelerin çektirdikleri yüzünden hem civardaki diğer amatör arkadaşların hemde nüfusu azalan balık türlerinin belki biraz rahatlayabileceğini düşünmemdir.Gırgırlar Bandırma limanı çevresindeki kıyı avlakların çok yakınında çevirme yapabiliyorlar ayrıca Kapıdağ yarımadası çevresinde trolcülük hala kanayan bir yara.Ne yazıkki hergün bunların takibini yapıp sahil güvenliğe bildiremiyorum.Bu konudaki koruma ve kollama bilincimiz henüz genele yayılamadı.Bugün kaşığıma takılan bir yaprak çinekopu denize salmam bile burada gülünç bir olay olabiliyor.Böyle giderse gelecek yıllarda avlayacak hiçbir tür kalmayacak.selamlar saygılar...

7. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Gırgırlar, yasak süresinin uzatılması için değil, avlanma süresinin uzatılması için çalışıyorlar.
    Umarım başarılı olamazlar.:(

8. Aslıhan TURAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek 2.4 kg
    Haklısın üstadım, zaten şu ana kadar bilinçsiz ve amansıca yapılan ticari avcılık güzelim marmaramızın canına okudu.Şimdi bize düşen elimizde ne kaldıysa korumak ve koruma bilincin yaymak,denizde balık biter mi anlayışını yıkmak diye düşünüyorum.