yardımlarınızı bekliyorum.

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında b0ris(in çorlu) tarafından paylaşıldı.

1. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    Selam arkadaşlar.Ben çorludanın.Sormak istediğim şey şimdiye kadar turna avında canlı yem olarak kızılkanat kullanıyordum.Ama gümüş balığı ile de yakaladıklarını duydum.Çorlu veya buraya yakın yerlerde gümüş balığı bulabileceğim bi yer warmı?Bu arada çorlu çevresinde turna avlayabileceğim yer söylerseniz sevinirim.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekürler...

Son düzenleme: 18 Nisan 2007
  2. rasim

rasim

çorlulu Rasim

ben rasim boşver gümüş balığını karasazan mükemmel bir yem özellikle 5,6cm boyunda olursa çok güzel sonuç alabilirsin. yemi .turna,yayın olmayan gölden alırsan daha iyi olur mesela marmaracık göleti olabilir.göllere gelince sarılar olabilir,müsellimde kepeneklide,omurça,ayrıca benim en favori kaşığım mepsler hatip ticarette kırmızı püsküllüsü var alacaksan sekiz numarayı öneririm.
    hadi görüşürüz............

3. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Bu konu Sevgili dostumuz ESABI Aytekin'in uzmanlık alanına giriyor.
    Kendisine bi danış istersen.

Ayrıca forumda bol miktarda işlenmiş bir konu,
    Arama yapmanı tavsiye ederim.Çok faydalı bilgiler bulabilirsin.

Selamlar.

4. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    sevgili rasim kardeş kara sazan dediğin balık nasıl bir balık kaç kilo ve kaç yaşına kadar yaşıyor bizi bilgilendirebilirsen seviniriz
    tabiki ondan sonra bu balıktan yem olurmu olmazmı onu tartışacağız (tabiki saygı sınırını aşmadan)
    konu yeni değil ama ben genede cevap bekliyorum

Son düzenleme: 25 Temmuz 2007
  5. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşlar canlı yem için kanuni ölçü 10 cmdir aşağısı sirküler dışıdır şu an için tam hatırlıyamıyorum fakat araştırmak gerekir ticari değeri olup belli bir ölçünün üstüne kadar büyüyen balıkların yemlik olarak kullanılması yasaktır diye hatırlıyorum şu an araştırmaya zamanım yok arkadaşlardan mutlaka doğru bilgi gelecektir işin bu yönünüde göz önüne alarak tartışılmasından yanayım.İyi avlar dilerim.