AntalyaYardım yemler

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında covanny tarafından paylaşıldı.

1. covanny

covanny Fatih

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg turna
    Merhaba arkadaşlar pazar günü nasipse Alanya veya Adrasan tarafına taşa(kayadan) balık avlamaya gidicez.Sargoz,melanur,sokar,mendik,ıskaroz çıkar genelde.Benim öğrenmek istediğim yem olarak sülünez,boru kurdu,mamun getirtip denemeyi düşünüyorum sizce iş yaparmı buralarda ?4 kişi gidicez ne kadarlık yem almalıyım ve nasıl saklamalıyım cevaplarınızı bekliyorum.Fiyatlarıda belirtirseniz sevinirim sağlıcakla kalın rastgele

2. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    iskaroz dediğiniz bizim burda isparoz dediğimiz balık ise sülünez iş yapar sargoz için boru kurdu ve mamunu deneyebilirsiniz.
    ayrıca sülünez boyuna göre 15 ve 20 li paketleri 2.5 3 ytl arasında mamunun bir bardağı yine 2.5 3 ytl civarında

sülünez boru kurdu ve mamun dolabın buzluk haricinde en serin yerinde 3 gün canlı kalabildiğini biliyorum. Eğer gelen yemler canlı değilse mamunun kokusundan evi boşaltabilirsiniz bilginiz olsun :)

Avınız bol ve verimli olsun...

3. covanny

covanny Fatih

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg turna
    Peki bu patlak neye deniyor?

4. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    patlak da balık yemcilerinin KENDİ ARALARINDA mamun miktarını ölçmek için kullandıkları ölçü birimi örneğin bir 500 gr lık yoğurt kabı yada boya tenekesi vs vs gibi

Bu patlak tahminen 6-7 bardak civarı oluyor ( yanılıyor olabilirim)
    Dolayısı ile patlak olarak alınan yem biraz daha ucuza geliyor.
    Az evvel Birahas (Ahmet) abi ile msn de ki görüşmemiz de bir patlak yani 6-7 bardak yemi 10 Ytl ye aldıklarını söyledi.

5. covanny

covanny Fatih

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg turna
    Serdar verdiğin bilgiler için teşekkür ederim sülünezi gazete kağıdında saklayacağız boru kurdu ve mamunu nsıl muhafaza edeceğiz?

6. KaKaMaNia

KaKaMaNia

Favori Kamış:
    Kamışım ve makinam ha bide misinam ve iğnem :)
    En İyi Avı:
    Elle tutulur bişey yok :)
    Fatih abi benim tavsiyen mamunu ıslak olmayan hafif nemli ve soğuk bir ortamda saklaman.Bence bir yoğurt veya dondurma kabı gibi birşeyin içine talaş tozu koyup onu nemlendirdikten sonra mamunları kaba talaşın içine koyarsan uzun bir süre yaşar.Boru kurdu ile ilgili bir bilgim yok,ancak zannedersem onuda yine bir kabın içine koyup nemlendireceğin bir deniz kumu işini görür.

7. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    boru kurdu da aynı şekilde ıslak gazete kağıdında
    mamun ise çok fazla üst üste gelmeyecek şekilde ve hafif talaş eşliğinde bir kutu içerisin de yine buzdolabında saklayabilirsiniz.
    Mamun bildiğim kadarı ile diğer mamunların idrarından dolayı daha çabuk ölüyormuş. Yani talaş bir nevi bu idararı emiyor. ve daha uzun ömürlü olmalarını sağlıyor.

8. covanny

covanny Fatih

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg turna
    İlk önce teşekkür ederim.Peki arkadaşlar birkaç sorum daha olacak sülünezi kabuklarından ayırdıktan sonramı gazete kağıdına sarıcaz? boru kurdu ve sülünezi nasıl kesip takıyoruz ve mamunu kuyruğundan iğneyi sok başından çıkar şeklindemi oluyor?

9. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    yok kabuklarıyla birlikde saracaksın aksi halde öldürmüş olursun zaten

boru kurdu bir kumdan oluşan borunun içinde dir Yani boru nun içinden çıkarıyorsun bildiğimiz kurt gibi bir şey zaten. Onu iğneye batırarak güzelce sarıyorsun iğneye.
    Mamunu da kuyruk tarafında yumuşak bir yer var ordan sokup baş kısmından çıkarıyorsun

bereketli avlar ...

10. covanny

covanny Fatih

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg turna
    Teşekkürler hepinize sağolun varolun rastgele.