Sazlibosna

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında burman tarafından paylaşıldı.

1. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.

Bu sanırım sazlıbosnanın olduğu bölge.Burda Nereye gitmeliyim 2 numaralı yer mermer ocaklarımı??

Buraya ulaşımı mahmutbey gişelerinden catalca yönüne gitiğimi düşünerek kim tarif etcek.

2. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    hadımköyün içinden sazlıbsnaya çıkan bir yol var kima sorsan gösterir. oradan ulşabilirsin.

3. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

Aksaray yönünden E 6 ya girdikten sonra bağcılar sapaklarını geçtikten sonra paralı gişelere girmeden önce habipler çıkışı var burdan girip habipler yönüne doğru askeriyenin yanından devam et habiplere gelince sola arnavutköye doğru sap yaklaşık 15 km sonra arnavutköye geleceksin burdan sonra sormanı tavsiye ederim. Biraz karışık denilebilir.
    Göle gelince zaten her yerinde av yapmıyor. çok büyük bir gölde değil tavsiyem 1 nolu geçit üzerinde avlanabilirsin sabah erken gideceksen sazana öğlen kızılkanata ikindi turnaya ve akşam yayına gidebilirsin
    Haftasonu gideceksen ve arkadaş istersen sana eşlik edebilirim. cevabını bekliyorum

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Temmuz 2009
  4. wagabonds

wagabonds

Favori Kamış:
    olta
    abi orda yayın cıkıyormu birde yayınlar yumurtada sanıyordum yanlışmı düsünmüyorum acaba ? ve ayrıca sazan avıda yasak sanırım!!

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Temmuz 2009
  5. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Evet dostum ikiside yasak.Turna serbest.

6. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

doğrudur ben göl hakkında genel olarak bilgi verdim yoksa yasak mevside av bize göre değil tabiki ama yazın akşam 21 den sonra çok iyi yayın yapıyor ama balığı kokuyor yenmiyor sportif balıkçılık için gidilebilir. Sazan içinde elbette yazı beklemek lazım solcanla pullu sazan alınabilir ama sabah güneş doğmadan avlanmalı aynalı çıkmıyor. 8 10 kg pullu sazan avlandığını gördüm yayın için bir sınır yok eminim 50 60 kg bile vardır orda
    turnaya gideceklere tavsiyem kırmızı beyaz silikon yada kırmızı fırfırlı kaşık atsınlar ve ya sabah çok erken yada ikindiden sonra gitsinler

Son düzenleme: 4 Mayıs 2007
  7. uzakkisla

uzakkisla

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    1.400 GR YAYIN ORMANLI ÇATALCA
    sazlıbosna barajı küçük değil aslında çok uzun ve turnanın adeta sudan dışarıya atladığı bir yer mevsimine göre sazanda çıkıyor suyu çok durgun olduğundan dolayı balıkları kokuyor eğer habiplerden girersen gölün geniş tarafına gitmiş olursun ama diğer tarafa nazaran daha az balık gelir oltaya geniş bir bölümdür rast gele

8. dayzek12

dayzek12

Favori Kamış:
    ne ararsan
    sazlıbosna barajı 30/06/2007 e kadar yasak. 20/05/2007 pazar günü jandarma dolaşarak anons etmiştir. herkese oltalarını sudan almalarını söylemiş ve cezasının 591 ytl olduğu uymayanlara ceza kesiceğini söyledikten sonra gitmiştir. bizde bunun üzerine oltalarımızı toplayıp terkos balabana gittik. Uyarmadı demeyin arkadaşlar.

9. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    özkan kardeş sazlıbosna değil yasak olan şamlar barajı sirkülerde böyle bir yasak yok ama sazlı bosnada yasak olan sazan ve yayın ancak onları tutanlara ceza yazabilirler ben bu haftada gidiyorum her hafta gideceğim gelsinlerde sirküleri gözlerine sokayım;)

10. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    ben gidecem bakalım kim kime ceza yazıyormuş görelim,biri bir taş atıyo kimse çıkaramıyo,,,yok böyle bir şey.zaten Aytekin kardeşim gereken cevabı da en güzel şekilde vermiş.biz sirkülerin ve bu işlerin kurdu olmuşuz.Aytekin inşallah görüşürüz orada benim araç beni farketmende baya yardımcı olabilir sana:D pek ortalıkta olmayan bir araç,türk ordusunun ve jandarmanın kullandığı land rover-defender modeli beyaz:) böyle bir garip araba görürsen yanaş da tanışalım kardeş.senin de aracının bordo opel olduğunu geçmiş yazılardan aklımda kalmış...kendine ii bak bu aralar s.bosnaya bi ziyaret edeyim diyorum baya zaman geçti çünkü yurtdışı falan derken.sağlıcakla kal.özelden görüşelim.

11. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    selam aytekin abi ...biz izmitten yarın oraya gelmeyi düşünüyoruzbize yardımcı olurmusun veya beraber gitme imkanımız varmı??

12. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    ilhan kardeş nasıl yardımcı olabilirim yer tarifi yön tarifi ?..

13. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    vallah hertürlü yardıma açığız abi :D nerelere gitmek lazım nerden gidelim,negibi yemler kullanalım canlı yem alalımmı?bunlşarın dışındada senin eklicen hertürlü yardımı alırız abi :D şimdi bizim burda,çayır köyde genelde silikon balıkla at çek yapıyoruz genelde kızılkanata benzer veya turna yavrusu olandan.ama forumdaki çoğu arkadaşın yazdığı beyaz suni balık veya sasi konu sunda veya meps konusuna yabancıyız.bu konu da biligilerine ihtiyacım var:)

14. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    kardeş yolu google earth dan bulursunuz veya gezginler.com dan istharita'yı indirin o daha detaylı canlı yem tavsiyemdir ama sazlıda tutamazsınız yani oradan getireceksiniz silikon atarsınız rapala içinse burman isimli arkadaşın yazdığı konularda resmi var fotograflar mayıs ayı en iyi balık adlı konu ha bu arada tavsiyem sazlıbosnanın altındaki (gölün üzerinden geçen )köprünün üstüdür ağaçlara doğru atarsınız ya bu arada biz sizin oraları düşünüyoruz siz bizim buraları hayırdır oralar kurudumu mesela düzce tarafları bayağı methi yapılıyor

Son düzenleme: 26 Mayıs 2007
  15. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    vallaha sırf değişiklik olsun diye sizin oralara merak sardık balık 2. planda yani.makasat yeni yerler bizim gibi balık avına meraklı insanlarla tanışmak aslında güzel yerler var izmitte ama nebiilim işte dediğim gibi değişiklik olsun.çayır köy,acısu gibi yerlerde iyi turna var aslında bizim buralara gelirsen haberim olsun.:) adapazarı düzce tarafların gideceksen şayet 1 haftanı ayıracaksın ki anca yer bulabilesin:D bizgidiyoz olta atacak yer olmuyor vallaha okadar kalabalık yani ama irili ufaklı göl ve gölcükler var oralarda..