Kurtboğazı yardımmm

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında djw tarafından paylaşıldı.

1. djw

djw

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan, 500 gr
    Bu pazar kurtboğazına gidicez arkadaşlarla, barajın hangi tarafında piknik yapıp turna tutabiliriz bilen varmı????? :confused:

2. tiptirivsi

tiptirivsi

setin önü diyorlar ama ben oarada hiç tutmadım yasak olabilir. ancak genelde kurtboğazını geçtikten sonra yaklaşık 3 4 km sanırım anfi olacak ordan giriş yapabilirsin barajın kıyısına kadar götürür seni ama orada piknik yapabilecek bi yer yok gibi:D rastgelsin...

3. djw

djw

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan, 500 gr
    çok teşekkürler

4. joker73

joker73

Favori Kamış:
    eskiden zıpkın şimdi olta
    En İyi Avı:
    Turna 1 (yeni başladım)
    4 haftadır kurtboğazındayım... piknik için hem doğu hem batı güzel ama turna için sakın rüzgarı karşına alma... akşamüstü 4-6 arası canlı yeme 60cm,kaşığa 30cm lik turna gelebilir.Rastgele

5. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

60 cm cebe 30 cm suyamı?

6. Çankırılı Ali

Çankırılı Ali Ali

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kg, turna 60 cm.
    Profesyonellik....

Aslında her ikisi de suya olabilir. Özellikle yurtdışından yayın yapan kanallara baktığınızda insanlar gerçekten sportif amaçlı avlanıyorlar. 60 cm gelecek bir turna 4 kişilik aileye rahatlıkla yeter diye düşünüyorum. Bu nedenle tutulacak benzer balıklar gönül rahatlığıyla bir sonraki avda karşılaşmak üzere suya iade edilebilir. Bu bilince ulaşmadığımız sürece iç sulardaki balık sayısı ve türündeki azalmayı önleyemeyiz.

Sizlerle Kosova'da BM bünyesinde görev yaparken yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum. Orada da hemen balıkçılıkla uğraşan arkadaşları tespit edip balığa gitmeye başlamıştık. Bir gün Morova nehrinde balığa gittik. Arkadaşlar Fransız ekmeği denen çok yumuşak ama dağılmayan bir ekmekle (bunları inceltip solucan şekline getirerek ekmeğe takıyorlardı.) çok güzel balıklar aldılar. (İşin doğrusu balığın ismini Arnavutça söylediler ama Türkiye'de ben bu balığa hiç rastlamadım) Her biri yaklaşık 1-1.5 kg gelen bu balıkları büyük bidonların içine koyduk ve yakındaki bir baraja bıraktık. Aslında o barajda da bu balıklardan vardı ama sayıları azaldığı için çok nadir çıkıyordu. Niye bu balıkları oraya bıraktığımızı sorduğumda bizim arkadaş, bu balıkların çok mücadeleci olduğunu, barajda bu balığı yakalamanın daha zevkli olduğunu, bu sebeple balıkları baraja bıraktıklarını anlattı. Tabi bu sözler benim ömrümde duyduğum en ilginç sözlerdi. Düşünün her biri en az 1-1.5 kg ağırlığında 9-10tane balık yakalayacaksınız ve hiç birine dokunmadan götürüp tekrar suya bırakacaksınız....

Dediğim gibi biz Türkiye'de de bu anlayışa sahip olmadan o resimlerini yabancı sitelerden izlediğimiz balıkları asla y a k a l a y a m a y ı z......

Selamlar...

7. djw

djw

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan, 500 gr
    hafta sonu kurtboğazına gittim, turnaları katlediyorlar tutulan turnalar hep küçük birtek sirkülerden haberi olanların tuttukları turnalar 40 cm veya üzeri