Büyükçekmece gölü ne durumda bilen varmı

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında fausto tarafından paylaşıldı.

1. fausto

fausto

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 3kg
    Arkadaşlar yarın büyükçekmece gölüne gitmeyi düşünüyorum ama suların çok çekildiği söyleniyor.kıyıdan balık tutmak zor diyorlar.son günlerde giden varsa bi anlatabilirmi durumu...

2. uzakkisla

uzakkisla

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    1.400 GR YAYIN ORMANLI ÇATALCA
    sen belkide gittin döndün ama üzüldüğüm için söylemek istiyorum çekmecede suyun bukadar azaldığını hiç görmemiştim daha geçen seneye kadar gölün yüzeyi (yukarı taraflar) bağşayiş köyünün yukarısı buz tuttuğu anda bile gittim sürekli uğradığım bir yerdi ama biz bile bile balığını kuruttuk ekolojik dengesi bozuldu sanırım bir gün tren yolunun üst tarafında avlanırken adamın birisi telefonda konuşuyor abi diyor gece canlı yayınımız var merak ettim döndüm meğer adam ağla balık yakalamak yasak iken gece ağ atıyor ondan bahsediyormuş jandarma gündüz kontrol ediyor gece arayan soran yok diye herifler istediği gibi ağ atıyor balığın yolunu kesiyorlar. hatta bir sabah erkenden gittik çekmeceye yine sis var 10 metre görüş mesafesi attık oltaları gün ağarıp sis kalktıkça baktıkki her yer ağla dolu nasıl oltayı takmamışız şaşırdık işin iyi tarafı ağlada pek balık yakalanamıyor olması çekmecenin balığı ağa vurmuyor bundan çok memnun oluyorduk inşallah yetkililer varsa bir yetkilis tez günde önlem alır ve göl ile ilgilenirler şu anki durum içler acısı inşallah en kısa sürede eksi günlerine döner yakın olduğu için bilende oraya gidiyor bilmeyende rast gele

3. çAğRı

çAğRı çağrı

Favori Kamış:
    Lineaeffe Unicast Extra surf 4.20.
    Favori Makine:
    Ryobi Applause 6000. okuma avenger 55.
    En İyi Avı:
    yok be abim nerdeee
    valla ben geçen gün öle bi gezmek maksatlı gittim resmen yıkıldım su çok çekilmiş ben 10 seneden beri b.çekmece gölüne giderim balık tutmak için ama bu kadar kötü durumunu görmemiştim zannetmiyorum ki mezarlığın altında balık tutasın bence ahmediye tarafına git belki oralarda vardır bişeyler