Marmara Bölgesinde Boru Kurdu?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında srcn.41 tarafından paylaşıldı.

1. srcn.41

srcn.41

Favori Kamış:
    Milennıum 60 ve Beta 60 Albastar makina,dragon ve discovery kamiş,el oltası,hassas kamiş
    En İyi Avı:
    Resimdeki eşkina,İstavrit,lüfer,zargana,meszgit
    Abi bizim burdaki balık malzemeleri satan yerlere Boru kurdu satılıyor Marmarada Bu Boru Kurdu ile Hangi Balıkları Tutabiliriz?
    HeRKeSe RaSTGeLe

2. orjinallaz

orjinallaz

buldun cevabı

ben boru kurduyla sadece kefal tutarım :D baska bircok tür avlandıgını bılıyorum zargana da avlaya bilirsin ama tavsiye etmem atıp çekerken parcalanıyor:)

3. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Marmarada varmı bilmiyorum ama EGE de daha çok gece avcılığında tercih edilen bir yemdir fosforlu oluşundan dolayı. Yakalanan balıklara gelince gece avların da mırmır dan levrek e, levrek ten karagöze ve isparoza kadar bir çok balığın boru kurduna atladığını biliyorum.
    Ayrıca gündüz yaptığım avlarda Mercan Gopez Karagöz İsparoz İzmarit gibi balıklarıda boru kurdu ile yakaladığım olmuştur.

4. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    ben daha önce tecrübe etmediğim için soruyorum gündüz avlarında mır mır çupra gibi balıklarıl ilgisini çekiyormu sadece gece avi içinmi tavsiye edersin

5. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Genel de gece avlarında kullanılırsa daha verimli olur. Ancak gündüz de denemende fayda var.

6. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    teşekkürler serdar

7. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    orada mamun yokmu _?

8. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    hayır istanbulda benim bildiğim yok zaten genel anlamda bir yem sıkıntısıda var ben sadece merak ettiğim için sordum bilgi edinmek için ben tuzlanmış boru kurdu getirdim sağolsun siteden gökhan nin verdiği bir telefon yardımı ile onu deniyicem tabiki canlı yem bambaşka fakat devenin olmadığı yerde keçiye... misali denicez en azından akşam denerim tabi birde gündüz denemekte lazım yani iş olsun bizimki çok ta önemlide değil fakat işte kurdu kaynıyor yinede insanin şöle güzel bir mırmır ne biliyim bir eşkina bir levrek falan :D

9. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    imza ayarlarında nereden olduğun yazmıyor tam olarak göremiyorum
    özelden yazarsan mamun ve canlı boru kurdu yollayabilirim adresine kardeş
    Bu hafta böwrekçi abiye yollayacağım nasipse sende aradan çıkarsın :D:D

10. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

Arkadaşlar,borukurdu akşam kullanılır diye bir kaide yok.Her zaman iş yapan , balıkların çok sevdiği bir yemdir,özellikle marmara da karagöz ve işkina avı için vazgeçilmezdir, maalesef tazesi çok zor bulunuyor.Ben de Bursa dan temin ediyorum.Çupranın ve mırmırında hayır diyemeyeceği bir yemdir.İstanbul da daha kolay bulunan veya çıkaracağınız canlı teke deneyin aynı sonucu alırsınız.

11. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    şimdi diğer kurtları deniyim birdahakina senden yardım isterim şimdiden teşekkürler serdar ayrıca imza ayarlarımı düzeltiyorum

12. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    cevat abi bende gece kullanılır diye iddaa etmedim gece kullanılması fosforlu olduğu için daha verimli olur dedim. Tabii ki biz burda canlısını kullanma imkanlarına sahip olduğumuz için kurutulmuş yada dondurulmuşunun fosfor özelliğini yitirip yitirmediğini bilmiyorum....
    Ve bu neden le de denemeniz gerekli diye yazdım

saygılarımla............

13. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

Meranızda ne tür balıklar var?İlkönce onu tesbit etmeniz lazım,bildiğim kadarı ile izmit te karagöz yapan yerler var,kesin sonuç alırsınız.

14. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    tamamdır kardeşim eğer ihtiyaç olursa canlı olarak ollayabilirim
    avın bereketli ve avların iri olsun inşallah...

15. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

Ben,iddia ettiniz diye yazmadım,bende sık sık egeye gidip avlanıyorum,özellikle kullandığım bir yemdir fosforlu olmasıyla beraber kokusuda balıkların ilgisini çeker,tuzlanmış ve dondurulmuşuna kullanırken biraz zeytinyağı kullanın,yem eski haline azda olsa geliyor.

16. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    cevat abi bende eşkine ve mırmır için deniyicem ayrıca yazın şaröyde çupra için de deneyebilirim he benim için önemli olan canlısı ile 10 balık tutabilirim kurutulmuş olanınla 3 tane olabilir çünkü yem bulma sıkıntım var

17. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

Balığın yemlenme alışkanlığınıda göz önünde bulundur derim hiç kullanılmıyor sayılır marmarada,çanakkalede arkadaşlarım bildiğin midye ile alıyor çuprayı,yine de dene sen ama herzaman canlı teke,karides gibi yemlerden vazgeçme derim,eğer sipariş ile getirteceksen sülünezde dene ama bu tip yemler ege ve akdenize özgü balık marmara da bildiğini arıyor :) Mesela gemlik narlıda diğer yemlere karagöz naz yaparken borukurduna hiç düşünmeden atlıyor.

18. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    sağol abi ben kaçıyorum yarım saat sonra görüşürüz kusura bakmayın

19. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    arkadaşlar bildiğiniz gibi balıklar bulundukları yöredeki doğal yemlere alışıktır . bu durumda ama tör balıkçıda en doğrusu o bölgede balıgın yiyabileceği yemleri tercih etmeli. marmarada balık tutarken midye+yosun /balçık kurdu(kırmızı kurt)karides en önde gelen yemlerdir.yem tuzlanınca diger bir deyişle salamura olunca özelliği kaçar.siz yinede yöresel yemlerden vazgeçmeyin.

20. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    tıravla koru kudu

kardeş o yeme vurmayacak hiç bir balık türü yoktur
    ama özellikle ğece balık avında levrek,eşkina türü kayabalıkları tutarsın
    rastğele