acemiye makine olta kamış tavsiyesi.ve surf nedemek:)

Konu, 'Makineler' kısmında king_barracuda tarafından paylaşıldı.

1. king_barracuda

king_barracuda

eski takımımı yenilemek istiyorum.bu konu hakkında bi çok konu açıldı bi sürü başlık var biliyorum çok afedersiniz.ama okumadım değil. elbette okudum . ama sizinde sölediğiniz gibi bu konu araştırdıkçca kafa karıştıran bi konu.o nedenle direk sormayı tercih ettim

bazı masraflar var ancak balık avı gibi dinlendirici bir spordanda geri kalmak istemiyorum.

max 50-60 ytl limitim var.
    bunun için kullanışlı ve sağlam bir makine kamış tavsiye ederseniz.

ben okuma avenger av65 di sanırım böyle bir makine gördüm.bunun hakkında yorumda alabilirim.

alba star 3 my lik kamışım var olmazsa sadece makine alıp bi süre ondada kullanabilirim.

ayrıca ek olarak surf makine ve kamış ne demek cahilim bu konudada ben:):)

ben avcılar sahilinden kıyıdan uzun mesafe atmak istiyorum. bide unkapanından köpdüren salıcam .okadar benim olayım çok teferruatlı deil şimdilik.

ideal olan nedir. surf kamış makinemi normal olanlarmı.

bide acemi olduğum için marmara denizine bir çok ağırlık kurşun hediye etmişimdir:)benim tuttuğum yerlerde yosun yetişmicek nerdeyse kurşun oranı yüksek die:) misinayı kolay boşaltabilen bi makinada olursa kafii:)

şimdiden desteğiniz için teşekkür ederim.

not: forumdan araştırıyordum shimano ve okuma çok tavsiye ediliyo die onlara bakdım farklı markalarda yazarsanız olur. shimano şimdilik bana pahalı gelir okumanın bazı modelleri uygun sanırım iyi geceler

2. a_kadir77

a_kadir77 abdülkadir

Favori Kamış:
    makilalı olta
    En İyi Avı:
    eşkina-1700gr
    sevgili engin ben biliğim kadarı ile sana yardım edeyim.ilk olarak makina konusunda kendiminde kullandığı http://www.albashop.com.tr/asp/show_stock.asp?product=MK ALFA 50 tavsiye ederim. yücel abi (yapalak) yede aldırdım:D
    http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=4-02.05.003
    bu makinada güzel geçekten
    okuma markasınıda kullanmadım ama bahsi çok geçiyor.
    kamışlara gelince bildiğim kadarıı ile kamışlarda, halkalar atış esnasında surtunme ile bir direnç yaratır, buda atış mesafesini etkiler. surf kamışların halkaları mumkun olduğunca azaltılmış ve boyları uzun tutulmuştur. uzağa atışlar için idealdir. yani senin istediğin gibi;) alacaksan surf kamış al. surf makinalar hakkında bir bilgim yok. ama atışı etkileyen başka büyük faktörde misina hafızası yani zamanla makaranın şeklini alması. Bunlar benim bildiklerim ustatlarımız sana dahada yardım edeçektir. rasgele

3. king_barracuda

king_barracuda

çok teşekkür ederim ilginizden dolayı. makineyi aldım eski kamışda kullanıcakdım . bu seferde kamış ucu kırıldı ve en büyük çemberi çürüyüp düştü.makine elimde kaldı artık bi daha ki sefere para geçerse elime başlıcam

Son düzenleme: 21 Eylül 2008
  4. Merhabalar
    Balıkçılık güzel bir hobidir ve malzeme aslında bir noktaya kadar önemsizdir..Söylediğiniz bütçeye uygun olarak Albanın delta modelini önerebilirim yaklaşık 35ytl civarındadır..Kamış olarak yine bütçenize uygun 3.50 mt, Galaxy modeli, 150-300 gr atarlı tercih edilebilir %100 karbon ve ve fiyatı 30ytl ;)

Bunun dışında Surf kamış ve makine kıyıdan uzun mesafelere atış imkanı veren malzemeler anlamında kullaılır..Bu malzemeler 4.00+metre boylu ve 300gr Atara kadar olan kamışlar ve büyük makaralı (040 lıktan 300-400metre) capasiteli makinelerdir..

5. king_barracuda

king_barracuda

evet okuma makine aldım av 65. yani bütçenin hepsini makineye verdim.
    istediğim gibi kamış alamıcam ama makine çok güzel hoşuma gitti aldım .

başka bir başlık altında daha yazdım eğer bu makinede kullanılacak kıyıda köşede duran kullanmadığınız bir başkasına hediye edebilceğiniz surf bir kamış varsa minnettar kalırım .kargosunu ben vercem

15 ytl yede kamış buldum ama boşuna para vermek gibi durdu .olmazsa ikinci el kamışlar vardı D.A.M ın onlara bakıcam

6. poga.T

poga.T Hasan YILMAZ

En İyi Avı:
    3.250 kg levrek
    Evet arkadaşlar benimde bütçem 50-60 ytl arası(malum öğrenciyim):) levrek için kalamalı makina arıyorum sitelerde araştırdım pelikan konan markayı öneriyor satıcılar,fakat yorumlarda kullanışlı olmadığını söylüyorlar,hangisini önerirsiniz ??