24/02/07 mordogan korfez raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında sentha tarafından paylaşıldı.

1. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    artik dikkat cekici sekilde hava bizimle dalga geciyor diye dusunmeye baslamistim. ofiste gecirmek zorunda oldugum gunlerde disarida piril piril bir gunes, en fazla 2-3 siddetinde ruzgar, 16-19 derecelerde sicakliklar varken, haftasonu geldigi anda hava bozuyor, poyraz ya da lodos patliyor, ya baliga cikilamiyor, cikilsa da illa ki verimsiz oluyordu.

bu haftasonu makus talihimizi yeneriz umuduyla, cumartesi sabahtan isleri toparlayip, daha once sozlestigimiz uzere oglen 12:00 gibi pekmezci ve reha hocayla guzelbahce'de bulustuk. pekmezci'nin onceden ayirttigi mamunlara benim israrlarimla az da olsa sulunes eklendi. normalde, yemsiz kalma korkusuyla baliklar kitliktan cikmistir diye dusunup yiginla yem alirken, bu sefer, son haftalarin hayalkirikligindan olsa gerek, ne sardalya tuzladim ne de diger yemleri abarttim. mordoganda ufak yollu bir brunch molasi verdigimiz keyifli yolculugumuzun sonunda korfeze vardik. aciklari ve kuzeye acik kiyilari dalgalar doverken korfezde manzara aynen boyleydi:)

hazirliklar yapildi, oltalar suyla bulustu:

uzunca bir sure vurussuz, fakat surekli bosalan igneleri tekrar yemlemekle ugrastik. yani cok kucuk balik vardi demek ki. sessizligi once benim daha sonra rehanin oltasindaki zilleri cingirdatan balik bozdu. benim oltayi, rehanin oltayi ziyaret edip bizi heyecanlandiran trakonya, mehmet'in oltasinda kalmaya karar verdi.

geri gonderdigimiz trakonyayi takiben gene uzun suren bir sessizlik. bu arada bol muhabbet, ve surekli yem yenilemeyle vakit gecti. bu kadar cok yem yedirip de balik almamak da ilginc tabii ama rehanin nihayet tuttugu balik gercekten de yemlerimizi yiyenlerin igneye gelmemesinin normal oldugunu gosterdi.

bu kadar kucuk baligi tutmak da bir maharet gercekten. maharet demisken, isin guzel yani, biraraya gelince bilgi ve becerilerimizi paylasmak, yazismaktan cok daha somut bir hale geliyor ve hem yeni birseyler ogrenmenin keyfi, hem de ogrendiklerini uygulamanin zevki yasaniyor. ben kendimde, korfeze ilk gelisimle bu gelisim arasinda kamisla olta atmakta nasil ilerledigimi gormenin keyfini yasadim. reha da gun icerisinde kisa surede cok ilerleme kaydetti atis konusunda. allah seni basimizdan eksik etmesin pekmezciiiiiiiii:D

pekmezciyle benim eszamanli agriyan baslarimiza ilac olacak eli yuzu duzgun bir balik da gelmek bilmedi. gec saatlerde gelen pekmezcinin minik mirmiri gunun son baligi oldu.

mutlularin pazar gunku korfez raporundaki resimlerle karsilastirinca pazar gunu havanin daha iyi oldugunu, baligin da nispeten daha iyi oldugunu gorebiliyoruz. allahtan muhabbetler saglam da baliksizligin ya da sogugun sıkıntısını cekmiyoruz:D

hava karardiktan sonra iyiden iyiye azan basagrimizin sebebinin caysizlik oldugu, donus yolunda mordoganda cay icer icmez gecmesiyle kesinlesti. guzel bir gunun ardindan makus talihimizi hala yenememis olmamiz hayalkirikligina yol acmadi, aksine ertesi haftalar icin bizi biraz daha bilemis oldu.

2. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    hocam o balığı suya geri bıraktım...yaşıyordu...
    vicdanım elvermedi...

3. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    ... de artik bunu da yazmaya gerek yok herhalde diye dusundum:):)

4. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Valla avınıza hayran kaldım.
    Neden mi

Hava çok güzel görünüyor da ondan, deniz dahada güzel ne güzel ya öyle b,ir deniz olsun burda ben olta atayımda balık gelmesin.
    Şakamaka tebrikler yinede muhabbet şahane balık bahane diyorum.
    Aslında bunlar iyi güzel şeyler balık arasıra olmayacak yapmayacakkiş olduğu zaman kıymetini bilelim değil mi...

5. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    sagol emre,

dedigim gibi bir de mutlunun ayni mekanda ertesi gun yaptiklari avin raporuna bak, hava cok daha muhtesem.

6. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    güzel bir hafta sonu elinize sağlık

7. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Sevgili Onur,Mutluyada yazdığım gibi rüzgar raporuna bakınca evde oturmak en iyisi diye düşünmüştüm.Sizler gibi cesur davranmadım.Tamam balık çıkmamış ama, ne güzel o yosun,iyot kokusunu çekmişsiniz ciğerlerinize,dostlarla beraber...
    Harika.Allah içinize sindirsin...

8. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg
    Onur siz beslemişsiniz toplamışsınız balıkları oraya Mutlu da gelmiş ertesi gün yakalamış.Teşekkür etseydi size bari :D :D

9. yüce35

yüce35

oldumu şimdi onur abicim.bide bana diyon en kısa zamanda yapalım bi organize diye.ayakta uyutuyon valla,senin organizeler almış başını gidiyo haberimiz yok.:D (güzel görüntüler.balık bahane dostluk şahane.)

10. owti

owti

güzel bir haftasonu gecirmissiniz valla balik olmasa bile o deniz yeter zaten ya emre abinin dedigi gibi:)

11. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    Sevgili Onur,

balık bahane, muhabbet şahane...

temiz hava, birde balık olsa :p

umarım havalar düzelirde tekne ile gideriz....

12. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    Adnan,
    ha mutlu, alper, nail, bulsep ha biz, tesekkur edecek bi durum yok, nasil olsa bi dahaki sefer onlar cumartesi yapar, biz pazar, odesiriz:D:D:D ben esas senden bodrumdan guzel raporlar bekliyorum, cok merakta birakma bizi...

13. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    aaa, bak simdiii,

biz senle gumuldur yapicaz murat, hele ki yazin beni gormekten bikkinlik gelecek sana haberin yok:D

14. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    salih abi 2 hafta once felaket lodosta, bu hafta da poyrazda dellenip cikiyordum ozdereden tekneyle, sagduyu hep galip geldi. hic olmazsa oltalar suya degiyor ya, simdilik onla idare ediyoruz.

hep diyorum, sen niyetlen, bana sadece "hadi" de...

ama senin isin de zor be abi OKS yaklasiyor...:D

15. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    onur abi senin görüntülerde süpermiş
    bu güzel ortamları bizimled epaylaştığınız için teşekkürler:)

16. Her ne kadar aranızda olamasakta
    Gönlümüz ile yanınızdaydık.
    Yeni birlikteliklerde beraber olmak dileklerimle.
    Alaşehir'den selamlar

17. Matchbox

Matchbox

Mehmet Abi bulmuşsun yine balığını.....:D