Ay Haritası

Konu, 'Genel Konular' kısmında remorg tarafından paylaşıldı.

1. remorg

remorg Tuncer

Son düzenleme: 9 Ekim 2006
  2. DR_BLOoD

DR_BLOoD

yarar abi yaramazmı hiç paylaşım için teşekürler hemde benim çook işime yarar dolun ayda pek balık çıkmazda ...

3. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    Tuncer abi, emeğine ve paylaşımına çok teşekkürler. fakat bu bilgiler bizim hiçbir işimize yaramaz. çünkü ayın bu durumları ABD için geçerli. Lunar phase times are listed for the U.S. Central Time Zone. Moon rise and set times are available from the U.S. Naval Observatoryay sanırım bu yazıyı görmediniz. ay dünyanın her yerinden farklı şekillerde görünür. yani değil ABD ile Türkiye'den aynı gözükmesi, Türkiye içinde farklı illerden bile aynı gözükmeyebilir. ay gökyüzündeki hareket karakteri ve pozisyon bakımından çok değişkendir. bu yüzden bulunduğunuz il için ayın durumunu, en azından ortalama olarak Türkiye genelinde nasıl görüneceğini bulursanız sizin için en doğru bilgi olur. görüşmek üzere...

4. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Yanlış bilgi vermişsin. Bu Birleşik Devlet için ama çok ufak dakika farkları dışında Türkiye ile arasında bir fark yoktur. Zaten O dakika farklarıda balıkçılar için önemli değildir. Sonuçta görmek istediğimiz Dolunay, Yarım Ay, Yeni Ay. ;) ;) ;)

5. remorg

remorg Tuncer

Sevgili Ömer;
    Bende senin gibi düşündüm ama Türkiyedeki ay durumlarına baktığım zaman aynı olduğunu gördüm.Bazı aylarda biraz kaymalar olabilir fakat Numan kardeşimizin belirttiği gibi önemli olan dolunay, yarım ay , yeni ay.
    Rasgele iyi avlar

6. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    anladım peki...ben biraz daha teknik yaklaştım sanırım olaya. :p ben bu konunun eğitimini ( İTÜ Denizcilik M.Y.O. Güverte Bölümü ) aldım ve benim aldığım eğitime göre çok büyük farklar var ama bu sizin için önemli değilse problem yok. ben yardımcı olmak istemiştim. o zaman haydi ava devam...herkese rasgelsin... :)