eşkina taşı

Konu, 'Genel Konular' kısmında AVCIYILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Demekki kan çekti,sende hemşerim imişsin,tekrar şifalar dilerim.Belki okumadan atlarız ama ilerde bu yavrumuz taşları düşürünce yine bizi bilgilendirirsen seviniriz.

2. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    canım toprağım meslektaşım abim postacılar daima yardım sever insanlardır

ha eşkina dedin de yok be abim çok yakalamıyorum ğün de 15-20 tane:D
    ne olur ondan bu sene çok yakalamadım 387 tane :D :D :D
    yani ğünde 1 balık tan az fazla:D
    selam ve sayğılarımla

3. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    taşlardan bendede var bir kaç tane. yeterli miktarda bulunamadıysa bende yollayabilirim. adres verin yeter.. yavrumuza allahtan şifalar diliyorum.

4. selimlee

selimlee

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kıyıdan3 mt.10cm.suda1200gr.levrek
    saol yılmaz kardeşim.Gürol abimiz sağolsun 24 adet vermiş postaya fazlasına en azından şimdilik gerek yok .ihtiyacı olan başka birileri çıkarsa haklarını ezmiş olmak istemem .düşündüğün için çok saol yılmaz:)

5. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.

HELAL OLSUN SANA GÜROL
    İnsanlığına,Anlayışına,Düşüncene ve gayretine;
    Yetiştiren Anne ve Babanın ellerinden öpüyorum B R A V V O
    Evladımızada acil şifalar diliyorum şu Mübarek Günlerin Yüzsuyu Hürmetine;
    Rast gele...

Son düzenleme: 23 Eylül 2008
  6. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    hepimiz birimiz birimiz hepimiz için

muhtaç olduğumuz kanı ortaasyadan beri damarlarımızda taşıyoruz
    bir de islamiyet ile yoğrulmuşki hamurumuz
    allah hepimizden razı olsun

7. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Maşallah maşallah,demekki burda balık tutamamamızın sebebi dediğim gibi sensin.Allah herşeyi gönlüne göre versin,kısmetini arttırsın.Hemde her tutmanda bir çentik atıyorsun anlaşılan.:D :D

8. a.atasoy

a.atasoy ayhan atasoy

a.atasoy

burcu kızımız eşkina taşı hazır 05424258478

9. pinaralperen

pinaralperen PINAR KAAN ISIK

Eşkina Taşını nereden bulurum...

Merhaba, forumunuzu tesadüfen buldum...ve sizinle birlikte eşkina taşı hakkında bilgim oldu.
    Maalesef böbreklerim kireçlenmiş ve sürekli taş üretiyor :( Daha önce bir ameliyat ve bir eswl yöntemi ile birde minik bir taşı kendim ağrılarla düşürerek kurtuldum... Maalesef geçen hafta sancılar içinde yine hastaneye kaldırılınca 3 adet taşımın yine olduğunu öğrendim :(((
    Sanırım şu anda bir tanesi de kanalda... Bu taşları nereden bulabilirim bana yardımcı olabilecek birileri var mıdır acaba?
    Şimdiden çok teşekkürler.
    Sevgi ve Saygılarımla,

Pınar

10. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili Pınar,

Öncelikle geçmiş olsun ve Allah acil şifalar versin diyorum. Eşkina tutan arkadaşlarımız, taşları ihtiyacı olanlara gönderiyorlar genellikle ve eğer yine ellerinde eşkina taşı olursa yardımcı olacaklardır. Ara sıra bu konuya bakmayı ihmal etme olur mu? Sana mesaj yazan olursa kaçırmamış olursun. Bu arada bugün sana mail gönderen de bendim, şayet sana mesaj gönderen olursa ve sen burada olmazsan, yazılan mesajı gördüğümde yine maille bildirmeye çalışırım. Tekrardan geçmiş olsun, dilerim çabuk atlatırsın. :eek:

11. dalmala

dalmala ali

eşkina taşıyla uğraşma

selam kardeşim
    ben taş hastasıyım denemdiğim şey kalmadı.bitkisel ilaçlar ve balık taşı bir yere kadar.kesin sonuç istiyorsan AFYON-GAZLIGÖLE gideceksin en fazla bir hafta kalacaksın ve taşları döküp geleceksin.ben gittim bütün taşlarımı döktüm hemde ağrısız ve sızısız bir şekilde.sen beni dinle ve uygun bir zamanda oraya git.mesela okullar tatil olduğu ve havaların ısınmaya başladığı zaman en iyi zamandır ALLAH şifa versin.

12. dalmala

dalmala ali

Bütün Arkadaşlarin Dikkatine!

Böbreklerinde Taş Olan Arkadaşlar Lütfen Sözlerime Kulak Verin!
    Sakin Bu Sözlerimden Bilime Karşi Olduğumu Cikarmayin!
    Ben Senelerdir Böbrek Taşlarindan Rahatsiz Olan Birisiyim.
    Ve Küçüçük Bir Taşi Düşürünceye Kadar Deli Danalar Gibi Koşuşturup
    Bağiriyordum Agri Ve Acisini Ceken Bilir?
    En Sonunuda Bir Arkadaşimin Vasitasiyla Afyon Gazli Göle Gittim.
    Gitmeden önce Doktora Gidip Ultrason Cektirdim.sğ Ve Sol Böbreğimde üçer Dörder Tane Taş Vardi.en Büyüğü 13 Mm En Küçüğü 6 Mm Idi.afyona Gittik .biz Fazla Kalamadik Dördüncü Günün Sonunda
    Idrarimi Yaparken Hepsi Ayni Anda Döküldü.ben Böyle Bir şey Görmedim!!yemin Ediyorum En Ufak Bir Ağri Ve Sizi Duymadim!sadece Içimin Boşaldiğini Hissettim şaşirdim Kaldim!
    Yurdumuzda öyle Yerler Varki Bizim Haberimiz Yok!
    Afyon-gazligölü Almanlar Keşfetmiş!
    Burada Köyün Ortasinda Sicak Akan Bir Yeralti Doğal Maden Suyu Var.oraya Gidecekler Için Söylüyorum, Akliniza Geldikce Icebileceğiniz Kadar Için Hiç Bir Yan Etkisi Yok,mide Ve Bağirsaklarida Temizliyor,safra Kesesi Taşlarinida Eritiyor,tabi En Büyük Faydasi Böbreklere...böbreklerdeki Taşlari Eritip Iltihablari Kurutuyor Ve Böbreği Yeniliyor.kismet Olursa Okullar Kapaninca Bende Gideceğim

13. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    karagöz (1,500gr)Kırlangıç (2kg) Minekop(3kg) Levrek (2kg)
    pınar kardeşim geçmiş olsun ALLAH şifalar versin:) istersen şu an 12 adet elimde taş var bunları en kısa zamanda gönderebilirim bu taşları kullanıpta gerçekten taşını düşüren arkadaşlarım var inşallah sizlerede şifa olur :)

14. pinaralperen

Teşekkür ederim.

Öncelikle ilgilenen herkese cok teşekkur ederım. Gerçekten sizler buyuk dualar alıyorsunuz... Hala böyle yardımlaşmaların, insanların birbirleriyle sıcak iletişimler kuruyor olması mutluluk ve umut verdi bana...:)
    Mustafa beyin elinde sanırım 12 adet taş varmış :) Sizinle nasıl irtibata geçebilirim acaba?

15. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili Pınar, mailine bakarsan sana telefon numarası verdim. Bir arkadaşımız daha eşkina taşı verebileceğini bildirdi. Tekrardan acil şifalar diliyorum.

16. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    pınar kardeşim ihtiyaç duyduğun an özel mesajdan adresini yazarsan gönderirim :)

17. kaşıkçı

kaşıkçı FARUK

Favori Kamış:
    Hafif olsun kolum ağrıyor sonra. Reklama gerek yok.
    Favori Makine:
    O da hafif olsun. Çok dandik olmasın.
    En İyi Avı:
    Dardanel ton 3'lü paket
    böbrek taşı

Merhabalar, ben yeni üye oldum. Ama böbrek taşı konusunda eskiyim :) eşkinanın kafasındaki taşın böbrek taşı düşürdüğünü hep duymuşumdur. Hiç denemedim. Ama sorduğum doktorlar oralı bile olmadı. Yanlış anlaşılmasın deneyipte şifa bulmuş olanlar mutlaka vardır. Afyon Gazlıgöl'ü ısrarla tavsiye edenler olmuş. Denemeye değer olduğunu düşünüyorum. Ama Afyon'a gidemeyecek olanlara tavsiye edebileceğim bir ilaç var bu ilacın adı UROCIT yabancı bir ilaç ve devlet ödemiyor. İçerdiği madde potasyum sitrat. Bu madde böbrek taşı oluşumunu engelleyebildiği gibi var olan taşların etrafını eritmeye başlamak suretiyle taşları en azından küçülterek düşürebilme şansınızı arttırıyor. Doktorunuza bu ilacı sormanızı tavsiye ederim. Ayrıca potasyum ve sitrat doğada limon ve portakalda bulunuyor. Taş düşürmenize ya da oluşumunu engellemenize yardımcı olabilecek limonatanızı hazırlarken bol limonlu ve şekersiz ya da çok az şekerli olmasına dikkat edin. Taş ağrısını yaşadığınız o geçmek bilmeyen dakikalar için ise tavsiyem: dayanabileceğiniz en yüksek sıcaklıktaki suyla dolu olan bir küvete uzanın. İnanılmaz bir rahatlama hissedeceksiniz. Küvet imkanınız yoksa ağrı olan bölgeye sıcak su torbası uygulaması yapabilirsiniz. Ağrıyı geçirecek ilaç ise kalçadan vurulan voltaren ya da dikloron ampuldur. İki ilacında etken maddesi diklofenak sodyum olup ağrıyı geçirmek için enjekte edilen farklı etken maddeli ilaçlar bana vız gelmiştir :) Böbrek taşı ihmale gelmez. Böbrek yetmezliklerinin en büyük sorumlusu böbrek taşlarıdır. Böbrek taşı böbrekten mesaneye ilerlerken dar bir kanaldan geçerek adeta yırta yırta ilerlediği için o dayanılmaz ağrıları çekiyoruz. Ama mesaneye ulaşmadan takılır kalırsa ya da böbreğinizde hiç hareket etmeden durursa hiç anlamayabilirsiniz. Sonucunda ise her iki böbreğinizde bu durum mevcut olursa böbreklerinizi kaybederek diyaliz hastası olabilirsiniz (abim 25 senedir diyaliz hastası neler çektiklerini çok iyi bilirim lütfen kimse ilaç reklamı yaptığımı veya böbrek taşı konusunu abarttığımı düşünmesin). Böbrek taşı olanlara şunu tavsiye ederim: Ağrılarınız kesildi ama taş düşürdüğünüzü farkedemediniz, şüpheliyseniz taşınız takılıp kalmış olabilir. Doktorunuzdan IVP (ilaçlı film) ve böbrek ultrasonu isteyin. Ayrıca böbrek taşı olan insanlarda tekrarlama ihtimali yüksek oluyor. Az tüketmeniz gereken bazı gıdalar var.(örneğin: En başta şeker ve tuz, ıspanak, çilek, domates vs. (ne kadar iyi yıkanmış olursa olsun içerdikleri maddeler taş yapıyor)). Doktorlarımızda sağolsunlar özeline gitmediğimiz zaman genelde bunları ayrıntılı olarak anlatmayıp "bol su iç, ip atla" demekle yetiniyorlar (Defalarca gidip para bayıldım oradan biliyorum :)). Son olarak birşey daha tavsiye edeyim: ilk böbrek taşım düşmeyerek takılmıştı ve böbrek ultrasonu sonucunda böbreğimde şişme olduğunu tespit etmiştik. Doktorum, 1 hafta sonrasına gün vererek ufak bir operasyonla taşı alacağız dedi. Bende operasyonsuz halletme yollarını aradım. Tavsiye üzerine 6 gün boyunca her sabah kalkar kalkmaz aç karnına 1 çorba kaşığı tatlı badem yağı (içilebilir olmasına çok dikkat edin alırken içilip içilmediğini sorun!!!) içip hemen ardından yarım avuç dolmalık fıstık yedim. Ardından yarım saat geçtikten sonrada ilkin sadece bolca su içerek güne başladım. Altıncı günün akşamında 9 mm.lik taşı düşürdüm ve operasyondan yırttım. Tesadüfmüydü yoksa işe yaradımı bilemiyorum.. Neyse çok uzattım böbrek taşı konusunda bilgi almak/danışmak isteyen olursa özelden yazsın yardımcı olmaya çalışırım. Geçmiş olsun kalın sağlıcakla..

Son düzenleme: 25 Ocak 2009
  18. pinaralperen

Taşlarım Geldi... :)

Merhaba herkese;

Esabi nickli Aytekin Bey'in arkadaşı Ayhan bey sayesinde 6 adet eşkina taşına kavuştum... İlginize , yardımlarınıza , hepinize çoook teşekkür ediyorum öncelikle... Mustafa bey'de mesaj yazmış bende ona birkaç kez özelden mesaj yazmaya çalıştım ama gitmedi nedense... Ayhan bey'de göndereceği için başkalarına lazım olabilecek taşları almak istemedim...
    Eğer ihtiyacım olursa yine irtibata geçebilirim :))
    Bu taşların kullanımıyla ilgili olarak arama yaptığımda bir forumda yer alan her sabah limon suyuyla içilme yöntemi var, bir taşları ezerek koyupta bir günde içme imkanı var ... Birde başka sitelerde zeytinyağı vs. ile birlikte içilme yöntemleri var.. Aranızda bu yöntemin hangisini kullanmam gerektiğini bilen var mı acaba???

Sevgi ve Saygılarımla,
    Pınar

19. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    ben limonlu olanını tavsiye ederim arkadaşlarım kullandı vememnun kaldı 1 haftada taşını düşürdü tabi bu taşın büyüklüğüne ve sertliğine göre değişir sanırım

tekrardan geçmiş olsun :)

20. kaşıkçı

kaşıkçı FARUK

Favori Kamış:
    Hafif olsun kolum ağrıyor sonra. Reklama gerek yok.
    Favori Makine:
    O da hafif olsun. Çok dandik olmasın.
    En İyi Avı:
    Dardanel ton 3'lü paket
    Klavyede yavaş olmama rağmen o kadar uğraşıp arkadaşlarımız bilgilensin diyerekten böbrek taşı ile ilgili destan gibi yazı yazdım. Kimse umursamamış. Yazdığım mesajı silmeye çalıştım ama beceremedim. Yetkili arkadaşlar silerlerse sevinirim.