Ankara Bayindir Baraji(mavi Göl) Son Durumu Nedir?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında TUNA tarafından paylaşıldı.

1. TUNA

TUNA Tuna Önder

Haftaya pazartesi arkadaşlarımla bayındır barajına pikniğe gitmeyi düşünüyorum. Hazır oraya gitmişken oltalar da boş durmasın dedim. Son bir ay içerisinde Bayındır barajına giden arkadaş(lar) eğer varsa bana şu soruların cevabını verirse memnun olurum.
    -Barajın son durumu nedir? Sular çekilmiş mi? Hangi balıkları nerede avlayabilirim? Güvenlik avlanmamıza izin veriyor mu? Otobanın altından avlanmayı düşünüyorum acaba verim alabilir miyim?

Şimdiden ilgi ve yardımlarınıza teşekkürler.

2. kuzey444

kuzey444 haydar coşgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 1.5 kg
    içler acısı

av yasak değil sular biraz çekilmiş sazan kadife ve levrek var diye biliyorum fakat son zamanlarda 2 kere gittim hiç birşey tutamadım balık olduğu söyleniyor hatta gözümle gördüm zıpladıklarını fakat ya ben beceriksizim :( ya da balıklar çok uyanık:D istersen sen bi şansını dene bu işler kısmet işi.

3. bilgilimurat1906

bilgilimurat1906 murat bilgili

En İyi Avı:
    aynalı sazan 1 kg
    hiç boşuna yorulma

bu sene 4-5 defa gittim toplam 30-40 olta atılmışsa daha balık çıkaranı görmedim

4. TUNA

TUNA Tuna Önder

Arkadaşlarım yakın bir yere gidelim dedikleri için Bayındır barajına gideceğiz. Eğer Bayındır olmaz ise Kurtboğazını da düşünüyorum.

Benim asıl gerçekleştirmek istediğim proje ise Bayındır Barajından başlayarak İmrahor göletleri, Eymir gölü ve Mogan gölü çizgisinde avlanmak. Gerçi buralar ölmüş, bunu bile bile gideceğim ama şans işte, bakarsın bir tane yakalarız. Ha milli piyangodan ikramiye vurmuş ha buralardan oltaya balık vurmuş.

5. Deruni

Deruni K.Emre Aşkın

karamsar konuşmuyormusunuz biraz.yeni başlayacakların hevesi kaçmasın:) doğa bir yolunu bulup onarır kendini yeterki insanoğlu tamahkar olmayı bilsin.
    saygılar

6. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    15 03 2009 da gittimbayındıra köprünün altından attım ama taşlıktı 1 yapay yem ile 1 dip oltam takılıp koptu 2 saatte ne sazan ne sudak vurmadı bile yem olarak istavrit attım ve silikon balık at çek yaptım ama levrek (sudakta )varmış nisan 15 den sonra çıkıyormuş öğrendiğim kadarıyla eğer bilgin edinirsen özel mesaj at payraşalım

7. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    Bayındır barajında kadife ve sazan çok fazladır,sudak eski yıllara göre azalmış olsada 5-6 kiloluk sazanları meşhurdur ama yakalanmasına gelince iş çok değişir 10 tane olta atarsın oltalarının attığı yerlerde sazanlar zıplar durur ama yeme vurmaz, bayındır'da mısırla hamurla sazan yakalamadım yakalayan da görmedim. Yem olarak mısır küspesi ve iri toprak solucanı kullanılırsa sonuç güzel olur yalnız şamandıra olta düzeneğine yem olarak solucan takıldığında sazan yakalamak çok zordur çünkü avuçtan küçük kadifeler yemi çarçur eder avlanılacak doğru bölgeyi bulmakta çok önemli eğer sezonu geldiğinde sazan avlamak istiyorsanız hafta içi insanların olmadığı bi günde sabah erken saatte bi bölge seçin ve mısır küspesi ve iri solucanlı dip takımı kullanın derim. Sudağa gelincede 1.5 sene önce yakalayan birisini gördüm köprünün alt kısmında canlı gümüşle 3.2 kg bir kuzu çekti...

Balık yok demek çok yanlış çünkü balık çok, hatta kayaş halkının gençleri bazı geceler sabahlıyor ve 6-7 kiloluk sazanları çekiyorlar

8. mustafa_0640

mustafa_0640 mustafa

bayındır barajına biz eskiden çok giderdik hatta sabahlardıkta en son geçen sene gittim 2.5 kiloluk bi levrek aldım dip oltasıyla kurbağaya takılmış..
    birde oraya turna atmışlar arkadaşım levrek avlayım derken turna avlamış bilginize...

9. glikoz

glikoz ÖZGÜR

arkadaşlar bayındır barajında en çok olan kadife ve sazan levrek çok büyük şansınız olursa gelir ben çok iyi bilirim orayı benden size tasiye beş kuruş etmez orası aradın büyklükteki balığı bulamassın orada benden söylemesi tşk

10. ismo03

ismo03 ümit

söze baslamadan önce gecenlerde kaybettigimiz yıllarını balıga vermiş mamaklı ismail abimize allahtan rahmet ve kalanlarına baş saglıgı diliyoruz.başımız sagolsun.sene 1993 ten buyana mavi göl(eski adıyla bayındır barajı) na avlanmaya giderim. son dönemlerde gitme hevesim kalmadı.ismail abiden cok sey ögrendik.bize bundan 25-30 sene öncesine kadar yayın bile cıkardı diyerek söze baslardı bayındır için.şimdilerde kan aglıyor.bu günlerde kulagıma gelen sazan ve kadifenin iyice azaldıgı levregin cogaldıgı.ayrıca kızıl ırmaga avlanmaya giden arkadasların tuttugu turnaları bayındıra bıraktıgınıda biliyorum.bayındırda artık sazanı kadifeyi ve diger balıkları unutun turna bikaç seneye kadar burada patlama yaşıycak atçek yapmayı seven herkesi bikaç yıl sonra buraya bekliyorum.ayrıca buradan ağ ve tırıvırı ile balık avlayıp balık katliamı yapan herkesi kınıyorum. internette yabancı insanların balık avı videolarını görüp insanlıklarından biraz da olsa utansınlar.bu insanları allaha havale ediyorum... baska bişey demiyorum..

11. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    arkadaşlar ben bir mavigöl sevdalısıyım burada levrek nasıl ve nereden tutulur sizden yardım bekliyorum özeldende yollaya bilirsiniz saygılar.

12. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    ARKADAŞLAR ben bayındır hakkında bilgilerinizi bekliyorum özellikle şimdi 1 mayısta levrek açolıyor bayındırın neresinden ve nasıl tutulur konu içi veya özelden yardımlarınızı bekliyorum

13. yasaklar06

yasaklar06 mehmet

Arkadaslar aranıza yeni katıldım. Sazan avı sezonu açıldı.
    Bu hafta sonu Mavi gölde avlanmayı düşünüyoruz. Şuan bayındır barajında son durum nedir.
    Bilgisi olan arkadaslar burada paylaşırsalar hepimiz için faydalı olur.
    Şimdiden hepinize teşekkürler.

14. eyeofnight

eyeofnight Nihat Furkan

En İyi Avı:
    Sudak 3.5 kilo civarı. Turna 52 cm
    cevabım biraz geç oldu ama yine de bilgi edinmenizi sağlar. öncelikle bayındır barajında turna balığını ne duydum ne de gördüm. 10 yıldır bayındıra devamlı giderim çocukluğum barajda geçti diyebilirim. kim ne tutmuş nerde tutmuş neyle tutmuş neredeyse bu tarz herşey kulağıma gelir. ama turnayı hiç duymadım.

ümit abi kızılırmaktan gelenler baraja turna atıyolar demişsin ama turnanın 400-500 tane atılmadıkça barajda üreme şansı yok. neden diyeceksin bilmiyorum duydun mu bazı ne yaptığını bilmezler bayındıra kızılkanat bıraktılar. şimdi her taraf kızılkanat dolu. yavru balık falan bırakmadılar barajda. geçen yıl ilk peyda olduğu zamanlarda ciddiye almamıştık ama bu sene durum vahim gibi görünüyo. kıyıları hep kızılkanat sardı. turnanın da kolay kolay üremesine izin vereceğini sanmıyorum 3-5 turnayla zor bu iş. üreseler bile en az 3-4 yıllık bir süreçte barajda turna avı verimli olmaya başlar.hem iyi olur hem kötü. sudak gibi çok değerli ve az bulunan bir türü bir barajımızdan daha kaybetmiş oluruz. diğer yandan bayındır barajı balıkçılıkta önemli bir noktaya ulaşır. bilenler vardır kapulukaya barajında eski yıllarda çok güzel sudaklar tutulurdu ne zaman turna çıktı sudak bitti....

sudak çoğaldı bu bi gerçek ama yine de barajın yabancısı olanlar biraz zor yakalarlar. yer ve zamanı iyi bilmek çok önemli. Tuna abi bu zamanlarda en verimli av sudak avı fakat sadece at çek yapma şansınız var yavru balık yakalamak aşırı derecede zorlaştı. kadife geçen yıllara göre neredeyse bitti denilebilecek bir düzeyde sazan ise bu zamanlarda av vermiyor pek. eğer kızılkanat tutarım dersen. solucanı tak 5-10 metre arasında salla oltalarını şansın varsa 3-5 tane alırsın. ama onu da tavsiye etmem çünkü henüz pek büyümediler...

15. frozen06

frozen06 Yasin ÖZTÜRK

En İyi Avı:
    yosun:)
    eymirde havasızlıktan balıkların öldüğü haserini okumuştum birkaç yıl önce daha da balık görmedim duymadım ama güzel bir mesire yeri, mogan gölünde balık var ama suyu temiz değil yakala ama yemeni tavsiye etmem, bayındır barajınada gittim çok olta atan vardı ama tutan görmedim, kurtboğazını tercih etmende yarar var diye düşünüyorum şimdiden rastgele

16. bora özbek

bora özbek bora

*** ben 2 gün önce bayındır barajın daydm gayyet guzl avlandım 5 kg 250 gr sazan ve atcekle 1 kg 250 gr turna avladım fakt turnanın oldugunu bılmıyordum bunuda ögrenmıs oldum yarın sabh tekrar gıtmeye hazırlanıyorum.. bayındır barajında bellırlı kısımlarda balık cıkıyor ama bırazda kısmet nasıp işi şimdiden herkese rasgele

17. SAMET TURAN

SAMET TURAN SAMET

BORA KARDEŞ BENDE ANKARA MAMAKTAYIM ŞUAN DURUM NEDİR MAVİ GÖLDE BİLGİ VERİRMİSİN.GÖLÜN HANGİ KISIMLARINDA AVLANDIN

18. SAMET TURAN

SAMET TURAN SAMET

bayındır barajında balık levrek varmıdır?

19. SAMET TURAN

SAMET TURAN SAMET

mavi göl

mavi gölde levrek çıkıyormu

20. myflower0666

myflower0666 şakir kargalı

Bakın arkadaşlar ben ankara mavi gölün yukarısında zerdalitepe oturuyorum baraja 10 dk yürüyerek.
    şu an sadece at ceke izin var dier türlü av yasak haziranın 14 ünde acılcak ben yıllardır bayındır barajında balık tutarım.balık yokmuş yok balık gelmiyomuş bunlar yalan bayındır barajında bulunan balık türleri yayın,sazan,kadife,levrek,kırmızı kanat,kefel ve son zamanlarda turnada cıkmaya başladı ben tutamadım ama abim tuttu 40 santim civarındaydı.bayındır barajında balık tutmak için yer çok önemli.gelmek isteyen arkadaşlara yardımcı olurum yer dahil gösterebilirimm rastgele