Kırlangıç Balığı Nasıl avlanır???

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Yunusemrekolay tarafından paylaşıldı.

1. Yunusemrekolay

Yunusemrekolay yunusemrekolay

Favori Kamış:
    lineaeffe spirit surf 420
    Favori Makine:
    Okuma avenger av 65
    En İyi Avı:
    Sazan 5kg civarı
    Ustadlar bugun spor amaçlı koşarken bir avlak farkettim adamlar kırlangıca niyetli atarlarken 7-8 kiloluk kalkan aldılar ayrıca 1 tanede kırlangıç almışlardı 1 kiloluk çok takılamadım yanlarında ancak lüfer iğnesine benzer bir iğneyle 2 köstekli olta yapmışlar onla avlanıyolardı buna istavrit nasıl takılır ben onu merak ediyorum ve beden köstek nasıl olmalı yardımcı olursanız sevinirim

2. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
  3. hidalgo

hidalgo mustafa yarapsanlı

En İyi Avı:
    15.600 gr levrek 29.500 gr orfoz
    kırlangıcın en güzel olta ile avı dip sürtmesidir. lakin artık sürtme zokaları bile zor bulunuyor.aynı kalkan takımı gibi kıyıdan atılan yatkın takımlarda kullanılabilir.
    yem olarak istavriti fleto olarak yata kılçıklı takoz olarak da kullanabilirsin ayrıca iğne ucunu gizlemene gerek yok dışarıda kalması daha makbuldür çünkü kalkan balığı yutakta yemi ezer ve sonra yutar.oltaya vurduğundada birkaç mt kalama verilip 2-3 dk beklenmesi uygundur.bu arada oda yemi rahatla mideye yemi indirebilsin.kalkan avlama limiti de 45 cm e çıktı bu arada bilginiz olsun arkadaşlar........

4. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Yunus kardeşim ben de bu avın nasıl yapılacağını anlatmak isterdim, ama ne yazıkkı ben kırlangıç avını hiç yapmadığım için fazla yorum yapamıyorum.
    Bu konu ile tecrübesi olan ağabeylerimiz, arkadaşlarımız tam olarak yapmış oldukları kırlangıç balığı avını anlatacaklardır.:)
    Ben de çok merak ediyorum.:)
    Sevgiler hoşça kal.:) :) :)

5. hidalgo

hidalgo mustafa yarapsanlı

En İyi Avı:
    15.600 gr levrek 29.500 gr orfoz
    sevgili üstadım orhan abi biz önceleri ağır bir zokayı akyem ile dibe yatırır birkaç kulaçta kalama verdikten sonra teknenin sularla akmasıyla dip sürtmesi dediğimiz av tekniğiyle çok güzel avlar yaptık bir taraftanda çapari yapardık kolyoza istavrite.bizim meramız düz kekamozluktur ve takarı tukarı da pek yoktur tekirdağ önlerinde ama sivrice gibi dip zemini olan bir yerde ne gibi sonuçlar doğurur bilmiyorum.

6. ygzdrc

ygzdrc yağız

7. ygzdrc

ygzdrc yağız