ısparta ve yakın barajlar

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında jaws43 tarafından paylaşıldı.

1. jaws43

jaws43 ömer

Favori Kamış:
    :) frig oltası
    Favori Makine:
    :) frig oltsı
    En İyi Avı:
    merzifon aynal avı 5.5 kg
    arkadaşlar ısparta ve yakın barajlarda balık veren yerler varsa bildiğiniz sevinirim (sazan-aynalı sazan) ıspartada ikamet ediyorum pek balığa da gitmedim buralarda ancak amaysa civarı ve kütahya(oltabalıkçıları memleketi diyorum ben kendi kanımca:) ) civarında bildiğim yerler var isteyenlerle paylaşabilirim

2. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Eğridir gölü sizin için en verimli avlak olacaktır,
    Rast gele...

3. malidemirkan

malidemirkan Mahmut Ali DEMİRKAN

Favori Kamış:
    Shimano Nexave 5-25 15-45
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 4000FI
    En İyi Avı:
    76 cm sudak
    yalnız 3 sene için balık tutmak yasaklandı. olta balıkçılığı serbestmi bilmiyorum. Ayrıca büyük bir gölde balık tutmak gerçekten zor iş olsa gerek. ben denemedim . eğer olta serbestse sudak için deneyesim var. az olduğunu söylüyorlar. eğer sudak için tutabileceğimiz mevkileri bilen varsa paylaşırsanız sevinirim. teşekkürler...

4. jaws43

jaws43 ömer

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    eğirdir gölü 3 sene daha avlanmaya kapalı ancak çim sazanı avı için boyalı bölgesi açıktı ancak şu anda balık orada pek kalmamıştır su azalmış olduğu için.. levrek içinse gençali tarafında köprü var orayı kullandıklarını duydum ancak hiç denemedim. ağlasun barajı eskiden çok güzel balık veriyordu şu anda küçük balıklar sarmış:) çandır'ın mükemmel olduğunu hissediyor ve duyuyorum orada avlanmak yasak, ağlasun mamak göletlerinde çok iri balıklar var ancak balıkları yenmez sanırım:( etrafta onlarca baraj var ama güzel bi yer tespit edemedim bu yüzden bilen arkadaşlar bildikleri yerler hakkında yorum yazarlarsa ortalama bi yer çıkarabiliriz yada en azından denenmiş yerlerle av sezonunu boşa geçirmiş olmayız saygılar

Son düzenleme: 3 Ağustos 2009
  5. malidemirkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 4000FI
    En İyi Avı:
    76 cm sudak
    Bu eğirdirin ne taraflarında.. kaç km uzaklıkta? eğer yasak değilse kesinlikle giderim ? At çekle sudak tutma şansı olmadı? denemek istiyorum... Ama bilinçsiz avcılıktan dolayı levrek sayısının çok düşük olduğu söyleniyor.. Doğrumu değilmi bilmiyorum.

balıkları neden dolayı yenmiyor? Ayrıca öle büyük balıklar varsa tutup salmak bile bana zevk verir. O gölet kaç km uzaklıkta? Ağlasunun ne taraflarında?

6. jaws43

jaws43 ömer

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:

eğridir şuhut yolunda yada senirkent i biliyorsan oranın bağlı köyü yada yalvaç yolu üzerinde bi köy burası köptürden balık tutuyorlar sizin için detaylı araştırma yapacağım arkadaşlara sorup balık çıkıp çıkmadığı konusunda görüşüp size tekrar döneceğim,

ağlasun burdurun ilçesi ısparta tarafına yakın bucaktan sola dönerseniz yaklaşık bi 30 km kadar var bucaktan ağlasuna giderken sağınızda 8- 10 adet irili ufaklı göletler göreceksiniz gerçi ern büyüğü biçocuk parkını geçmez orası mamak göletleri olarak geçer 25 m den fazla derinliği olduğu söyleniyor tek problem gölet çamurlu olması bu yüzden balıkların koku yaptığı söyleniyor giden arkadaşların tek uyarısı misine sağlam değilse gitme :) şeklinde oldu ağlasun ilçe merkezine yakın b,i baraj var orada 25- 30 cm sazan aynalı sazan avı yapılabiliyor hatta gecede 150 parça balık aldıklarını gördüm ancak genelde balıkları geri bıraktığım için eve çok az bi balıkla döndüm yanlız dediğiniz gibi yakalayıp atması bana da büyük zevk veriyor orayı da deneyebilirsiniz ancak oradan büyük çıkaran hiç görmedim

eğirdir konusunda si,ze geri döneceğim saygılar

7. malidemirkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 4000FI
    En İyi Avı:
    76 cm sudak
    teşekkür ederim.

8. stratejist

stratejist A.ÖZDEMİR

Favori Kamış:
    Shimano Nexave CX 2.40 MH, Tolee Kawahagi 2.10 MH, Mitchell Elite 602L 2/8 (1.83 UL)
    Favori Makine:
    Shimano Symmetre 500FD, Solstace 1000FI, Solstace 2500FI, Solstace 4000FI
    En İyi Avı:
    Olta ile 2700g.lık bir levrek
    Öncelikle merhabalar Mahmut Ali kardeşim. Eşimin memleketi olması dolayısıyla Karamanlı'ya yılda en az bir kez gideriz. Çok değil daha 15-20 gün önce yine oradaydık (festival zamanı). Böylesine küçük ve şirin bir beldede yaşadığın için şanslısın.
    Avlak konusuna gelince sen niye Karamanlı'daki göletten avlanmıyorsun ki? Biz bile (bile dememin sebebi hem uzakta oluşumuz hem de hep denizde avlandığımızdan tatlı su avı konusunda pek bilgimiz olmayışındandır)geldiğimizde gölete ava gittik ve eşim yaklaşık 350-400gr civarı gelen bir alabalık tuttu, benim tuttuğum 20-25 civarı sazanın (bu sizin çin sazanı dediklerinizden olabilir çünkü sazan cinslerini pek tanımam bir tek aynalıyı bilirim) da irilerinden 8-9 tanesini alıp (bunların en küçüğü 300-350gr en büyüğü ise 600-650gr civarı) gerisini saldık. Alabalık dışındakiler kılçıklı olsa da hepsini yedik ve tadı da fena değildi. Zaten yemekten çok tutması zevkli olduğundan tutmanın zevkini de fazlasıyla aldık.
    Karamanlı göleti dışında Karataş gölü diye bir yerden de iyi balık yakalandığını söylüyorlardı ama oraya gitmedik, ben yine de sana balık tutmanın zevkini alman için göleti tavsiye edebilirim. Hadi sana rastgele...

9. malidemirkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 4000FI
    En İyi Avı:
    76 cm sudak
    Karamanlı sade ve küçük biryer.. Ordan memnunum. Orada zaten avlanıyorum. Hemen hemen bütün çevre köylerinde ilçelerindeki göletleri gezdim. Karamanlıda görev icabıyla ordayım. Aslen Ispartalıyım. Yaz tatilimi ve birçok haftasonunu Ispartada geçiriyorum. At çekle levrek, sudak tutmayı istiyorum. Alabalık çok tuttum. Yalnız kiloluk oltama daha takılmadı. Birde büyük balık tutmak istiyorum. O nedenle hep araştırma içerisindeyim.. Okuldaki görevim başladığında tekrar o bölgelerde av yapacağım.
    O tuttuğunuz büyük ihtimalle çin sazanıdır. Karamanlı barajında sayısı gerçekten çok fazla.. Alabalık da az da olsa çıkıyor.. belki birgün oralara bir daha gelirseniz beraber olta atarız... :)

10. Dalgıç837

Dalgıç837 Ergiz Esen

Favori Kamış:
    Sportex SeaStar 2,70 80-100 atarlı
    Favori Makine:
    Penn Sargus 3000
    En İyi Avı:
    Sudak 92 cm 8,5 kg
    Karacaören I veya II'ye gittiniz mi hiç? Karacaören II'de Kargı'dan güzel av yapıldığını okumuştum sitede ama son durumu bilmiyorum. Kıyısında da hep sazan ve sudak satarlardı. Bayramda Isparta'ya geleceğim, büyükleri ziyarete. Belki fırsat olur balığa da giderim, müsait olursanız birlikte de gidebiliriz.

Rasgele

11. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Ispartalı dostum, irtibata geçelim..