yenimahalle güvenç göleti

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında turna_meps tarafından paylaşıldı.

1. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    Merhaba arkadaşlar ivedik tarafında güvenç göleti adı altında bir yer bulunuyormuş sanayiden olta arkadaşlarım çok meth ettiler acaba gidip gören yada avlananız varmıdır?? ne tür balık çıkar av serbest yada yasakmıdır??

2. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sahsen bilmiyorum ve sitemizdeki pek cok arkadas hafta sonu balikta o yuzden cevabinizi biraz gec alacaksiniz ,kusura bakmayiniz degerli arkadasim.

3. htarik

htarik

Walla bende Ankaralıyım ama hiç duymadım.Yenimahallenin neresindeymiş acaba?:confused: :confused:

4. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna kilosunu tartamadım :)

Kardeş ben oraya geçenlerde gittim genelde piknik için gidilen bir yer av yasak değil, sezon açıldı ama balık tutanların balıklarına baktığımda çay balığı olduğunu gördüm. sazan birde kefalin olduğunu söylediler ordakiler ama yakalayan görmedim :D

5. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Doğrudur sazan ve kefal çıkıyor

6. tiptirivsi

tiptirivsi

İnşallah öyledir turgay abi sanırım ailecek gidilebilecek bir yer değil mi? Bir de şamandıralı takım işe yarar mı? hangi yemi kullanmalıyız? bilenler cevap verirlerse pek bi makbul olur:D:D:D bir de avlağın tarifi nasıl gidilir? saygılar bizden....

7. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Taner senin gibi usta balıkçı ne arar orada :D :D :D

8. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Taner kardeş ben batıkentten gittim gittiğim yol şöle mezarlığın ordan çevre yoluna giriş kısmı var birde direk karşıya yakacığa giden kısım var ordan yakacığa kadar gideceksin yolu direk takip et memlik köyünü sor ordan birilerine sana gösterirler memlik köyünüde geçiceksin daha sonraki köyün adını unuttum yaklaşık bizim evden 30 km geliyor çok büyük bir gölet değil çay balığı tutanlar hep hamurla tutmuş birde çok gümüş balığı var yemi affetmiyolar gördüğüm kadarı ile herkes dip oltası kullanıyordu mısır takanlarıda gördüm ama dediğim gibi sazan yakalayan görmedim genelde 15-20 cm lik çaybalığı yakalıyolardı.

9. tiptirivsi

tiptirivsi

abi ailecek gitmek için yavv:D yoksa başka yerler varken ne işim olur di mi:D

10. tiptirivsi

tiptirivsi

akın çok saol bizim hanım yakalasın da gümüş falan farketmez :D

11. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    O zaman kardeş süper bir yer yengeye şimdiden kolay gelsin doldurur kovayı gümüşle :D

12. ayyildizforum

ayyildizforum ömer

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    DAM
    En İyi Avı:
    Turna, 4 Kilo
    pikniğe gidecek arkadaşlar için ideal gölet :) su yazın çok çekilior. byük de değil. sadece çay balığı var diyen arkadaşlar, biziim munzur balıkçıların bıraktıkları sazanları unutmasınlar ! munzur diyorum çnkü gölet öyle beslenen bir yer değil . küçücük çay var oraya akan yazın yok denecek kadar az besleniyor. biz mangala gitmiştik. oltamı götürmediğim için sadece sohbet ettik gençlerle. misinayla çay balığı ki onlar da 10cm :) bir kişi sazan tutmuştu. herkes başına toplanmıştı. söylentilere göre birileri sazan bırakmış ama aldırış etmemek lazım.
    öyle balığın gelişip büyüyebileceği bir yer değil şimdilik. ya da su azaldığı için bana öyle gelmiştir.
    havası güzel. batıkentten 41 km toplam. kazan yolundan giderseniz.

13. frozen06

frozen06 Yasin ÖZTÜRK

En İyi Avı:
    yosun:)
    aile için ideal görünüyor kazan üzerinden tarif edebilirmisiniz??

14. ayyildizforum

ayyildizforum ömer

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    DAM
    En İyi Avı:
    Turna, 4 Kilo
    evet aile için gayet ideal bir yer. istanbul yolundan kazan' ayrımına gir. ileride u dönüşü var. u dön. az ileride kötü bir tabela göreceksin güvenç köyü diye. belli belirsiz tabela. takip et. o kadarcık :D sormak istersen tarlalarda çalışanlar tarif edecektir. zaten yolları öçok düzgün. ilk önce 8-10 hanelik bir köyden geçeceksin. yoldan ayrılma. sağında çay etrafındaki yeşillikleri görürsün zaten o yeşillikleri takip et, 7-8 dakikaya köy ayağına gelir :) gövenç köyü hemen göletle yanyana. yola yol ikiye ayrılana kadar devam et. soldaki koldan devam ettiğin takirde göletin piknik yerlerine ulşırsın. sağdaki yol zaten görürsün dar ve kötü. sen düzgünü takip edeceksin. çok bir beklentin olmasın. öyle aman aman bir abant ya da yedi göller havası yok demedi deme :D ama hem yakın olması hem de aile yeri olması güzel. balık için de çok heveslenme :D otur semaverde çay demle yak mangalı ohhhhhhhh :) benim yerime de bir bardak çay iç. ramazan'dan sonra ben de bir kez daha uğrarım belki havalar soğumadan.

15. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Arkadaşlar,

Limit üstü sazan çok nadir çıkıyor. Tırıvırıcı görmedim ama ağ ve serpme atan çok orada. Hep küçük yavru sazanlar çıkıyor. Yem olarak ekmek hamur ve mısıra geliyorlar.

16. Ahmet Arslan

Ahmet Arslan Ahmet Faruk Arslan

bizde gitmeyi düşünüyoruz da abi. Gölde kefal ve sazan var mı? İsrail sazanı bu gölde de mevcut mu yoksa ? :( bilen abiler cevap verirse teşekkür ederimm:)