AVCILAR DA KIYIDAN İSTAVRİT VE SARIKANAT DURUMLARI

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında bluepasific tarafından paylaşıldı.

1. bluepasific

bluepasific AYKUT

Favori Kamış:
    SİLVERLİNE
    Favori Makine:
    EUROFİSH-CARİSMA 70 SURF
    En İyi Avı:
    KOFANA-2kg300gr
    Öncelikle aranıza yeni katılmış olmaktan dolayı tüm site sakinlerine merhaba demek istiyorum.Balık avı hastalığı küçüklüğümden bu yana tedavi edilemedi henüz.:) o yüzden bir tek boş günümü bile balık avlamak adına kullananlardanım.
    Ben evim yakın olduğu için avcılar sahiline taşlık bölgeye kıyıdan avlanmaya gidiyorum.Bu sene lüfer sezonu gelmedi gitti.abartısız 1 aydır her hafta mutlaka kıyıdan yemli deniyorum ama malesef sonuç alamaıyordum.Dün yine saat 18:00 gibi istavrit e at çek yapmak için sahildeydim.Çok bol olmasada 3-4 kişilik istavrit aldım.Ancak çapariye son atışta çinekop takılınca gözlerim parladı ve hemen yemli takıma geçti.Hava karardı saat 21-00 e yaklaşırken sert bir vuruşla ikinci çinekopu aldım.Aldığım çinekop çapariye takılan yaprak çinekopdan daha büyük el kadar kıvama gelmiş gayet güzel bir parçaydı.sonrasında vuruş olmadı.
    Avcılar kıyısının son durumu bu şekildedir.
    bol balıklı avlar dilerim:)mrsparkle

2. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Öncelikle hoşgeldiniz, bereketli avlar dilerim.. Tebrikler, Avcılar sahilden dişli alınması ne kadar güzel.. aklıma hemen acaba bizim buralardan Kartal sahilden de çıkar mı sorusu geldi, denemeden bilemeyiz tabi :)

3. erkn

erkn Erkan

bende akşamları avcılar sahilde avlanıyorum istavrit için çapari atıyorum. çok fazla tuttuğum söylenemez ama :) şuana kadar gözlemlediğim akşamları istavritler kayalıklara çıkıyor neredeyse ve devamlı büyük balık goruyorum kıyıya kadar geliyorlar. ben yeni başladığım için bir bilgim yok.nereden avlanılacağını bilmiyorum. ben iett kampus durağının oradan avlanıyorum, az sayıda istavrit alıyorum.

4. xxgokhanzz21

xxgokhanzz21 Gökhan

Favori Kamış:
    Albastar 4.20 krokodil
    Favori Makine:
    Banax 2000
    En İyi Avı:
    34 Cm alabalık
    İstavritin bu davranışı sergilemeleri dişlilerin sıkıştırmasından olabilir.

5. amasseia

amasseia Ali

Favori Kamış:
    Captain Borsa270
    Favori Makine:
    Effe Stinger50
    Merhabalar...
    Bende Avcılar tarafında oturuyorum. Bu zamana kadar hep istavrit için çapari kullandım ama yarın ile birlikte yeni takımlar kullancağım. Sahte balık (rapala) kullanacağım büyük balığın peşindeyim artık :) ama Avcılar sahil de rapala ile bir sonuç alabilir miyim bilemiyorum. Şamandıra takımı kullancağım yem olarak da ekmek, balık ve tavuk parçaları takmayı düşünüyorum. Hayırlısı bakalım inşallah elim boş dönmem :)

6. cenk yilmaz

cenk yilmaz CENK

Favori Kamış:
    alba star
    En İyi Avı:
    1,5 kg sazan
    Sürekli avcılar sahilinde avlanan biri olarak şunları yazabilirim. Kıyıdan Akşam üzere 16:30 dan sonra çapari ile istivrit alabilirsiniz. Taki havanın kararmasına kadar istivrit yapar. İstivrit kestikten sonra 2-3 iğneli lüfer sarıkanat takımlarınıza fileto yem takarak oltalarını yatırırsanız ve biraz da şansınız varsa bugünlerde mutlaka sarıkanat ya da lüfer alabilirsiniz. Yanımda bu sene KOFANA olabilecek büyüklükte balık alındığına şahit oldum, kendimde bir çok kere sarıkanat aldım. Kısaca avcılar sahil balık yapıyor ama herkesi mutlu edecek kadar ve her gün değil.

7. cenk yilmaz

cenk yilmaz CENK

Favori Kamış:
    alba star
    En İyi Avı:
    1,5 kg sazan
    Avcılar sahilde Rapala denemeyiniz. Ben bir kaç kez denedim ve sonuç Bol kaya ve lodos un getirdiği yosunlara rapalamı kurban ettim. Çekilmiyor kayalardan mutlaka takılıyor. Yemli takıma da gerek yok sadece doğru saatte gidip çapari ile istivarit alabilirsiniz. Büyük balıkdan kastınız kefal ise onunda yerleri var avcılar sahilinde. Balıkçı barınağının kıyısı ve Ambarlı barlar sokağının önü. Bol ve bereketli avlar dilerim.

8. achills

achills Murat Tunalı

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kofana,kalkan,kırlangıçlar
    Lodostan dolayı tekne ile çıkamadım.Bende eskiden olduğu gibi karadan avlanayım dedim. Karadan avlanmayı da özlemişim.Bastım gittim avcılara.Dün akşam sosyal tesislerin önündeki kayalıklardan 3 adet kaba çinekop aldım.Diğer vuruşlarıda sohbet falan derken kaçırdım.Balık biraz seyrek..

9. amasseia

amasseia Ali

Favori Kamış:
    Captain Borsa270
    Favori Makine:
    Effe Stinger50
    Anladım hocam yani istavrite devam diyorsunuz. Kefaller ise balıkçı barınağında cirit atıyo evet onların peşine düşebilirim :)
    Rapalayı da denemek istiyorum çok kayalık var ama yeni aldım heves işte. Hocam Atatürk evinin arka tarafında küçük bir plaj var (kumluk) oraya olta atmayı denediniz mi kalkan çıkabilir gibi geliyo bana?

10. amasseia

amasseia Ali

Favori Kamış:
    Captain Borsa270
    Favori Makine:
    Effe Stinger50
    Hocam çinekopları nasıl bir takımla aldınız? Hazır çapari mi kullandınız yoksa yem mi taktınız?

11. cenk yilmaz

cenk yilmaz CENK

Favori Kamış:
    alba star
    En İyi Avı:
    1,5 kg sazan
    O plajda Kefal alıyorlar bol bol ama ufakça. Kalkan deneyeni veya tutanı hiç görmedim oralarda. Kalkan için Menekşe kumsalı daha çok kullanılıyordu eskiden. Şimdilerde durum nedir bilemiyorum.

Çinekoplar 2 iğneli mantarlı fileto istvarit yemli dip oltası ile alınıyor genelde. Kıyıdan çapariye çok nadir takılır avcılarda.

10 gün kadar önce 3 iğneli dip oltasına büyük fileto yem ile 42 cm Lüfer alındı gözümün önünde.

12. achills

achills Murat Tunalı

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kofana,kalkan,kırlangıçlar

13. amasseia

amasseia Ali

Favori Kamış:
    Captain Borsa270
    Favori Makine:
    Effe Stinger50
    Anladım hocalarım sağolun :)

Bugun gidemedim çünkü biliyorsunuzki aşırı yağmur yağdı ve rüzgar akşama kadar devam etti. Yarın gidecem nasipse.

14. amasseia

amasseia Ali

Favori Kamış:
    Captain Borsa270
    Favori Makine:
    Effe Stinger50
    Bugün giitm ama elim boş döndüm ne yazık ki :(

Ama yakalayanları gördüm. Balık takıyorlardı -istavrit- ve kurşunluydu. Yanlız balığı taktığı farklı birşey vardı yuvarlak ve parlak boru gibi bir sey ne ki bu?

15. sessizdenizci

sessizdenizci Mustafa

Favori Kamış:
    Okuma Trio Rex 425-250, Okuma Safina-x Tele-Spin300, Ron Thomson Tyron teleskopik 270. mt
    Favori Makine:
    Okuma Avanger AV40, Okuma Safina Pro SPA 65, Lineaeffe Rapid Drake RD 30, Silstar
    En İyi Avı:
    Büyük balık kaçtı
    Çarşamba akşamı 19:00 gibi Kartal sahilden arabayla geçerken dur bi bakıyım diyerek arabayı otoparka çekip biraz yürüdüm. Emex otelin önünden veteriner sahil lojmanlarını geçinceye kadar. Daha adımımı atarken sahile biri aldı geyet iyi boyda sarıkanatı, dedimki balık bol hemen gidip arabadan takımları getirim. Ama dedim hele dur bi bakalım... Yaklaşık 25 kişi gördüm sarıkanat için olta sallayan. maalesef sonuç yoktu.

16. anton

anton Adnan

Favori Kamış:
    Vega Potenza 4.20, Lineaffe Exteme 4.40, Okuma Salina 4.20 3 parça
    Favori Makine:
    Shimano PA Fliegen TD, Daiwa Emble pro 5000, Shimano spinjoy XT Surf
    En İyi Avı:
    Kova dolusu sarıkanatlar.
    merhaba,

Perşembe işten erken çıkma fırsatı buldum. 400gr taze istavrit k.çekmecedeki balıkçılardan temin edip 5 gibi avcılar sahile oltamı sallandırdım. 18:30 a kadar tık yoktu. sonra balık başladı. 20:00 e kadar balık devam etti. 12 parça sarıkanat aldım. 21:30 da evin yolunu tuttum. Balık çok açıkta ve taze istavrit istiyor... gideceklerin bilgisine.

17. amasseia

amasseia Ali

Favori Kamış:
    Captain Borsa270
    Favori Makine:
    Effe Stinger50
    Yarın hava iyi olursa Avcılar sahile gideceğim sarıkanat için. Kendim şamandıralı dip oltası yaptım ama şamandıralara parlaklık sağlamak için aluminyum folyo takamadım tabi olmadığı için. Aluminyum folyo takmam şartmı üstatlar?

18. amasseia

amasseia Ali

Favori Kamış:
    Captain Borsa270
    Favori Makine:
    Effe Stinger50
    Pazar günü 14.00-19,00 arası gittim ama tam bir fiyaskoyducyrr Bir kere olsun vurmadı balık. Sahil kalabalıktı ama sordum kimse balık alamamış.