Avcılar/Beylikdüzü/Mimarsinan Mevkileri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Mr.SwaH tarafından paylaşıldı.

1. Mr.SwaH

Mr.SwaH Kadir

Favori Kamış:
    Ne kadar favorim olmasa da albastar Matador 3.60
    Favori Makine:
    Ne kadar favorim olmasa da albastar millenium 60
    En İyi Avı:
    3,5kg LEVREK
    Öncelikle merhaba arkadaşlar formunuza yeni katıldım, bulunduğum bölge itibari fazla bilgiye sahip değilim. Yakın zamanda balık avı mücadelem başlayacak.

Beylikdüzünde ikamet ediyorum genel olarakta Avcılar-Büyükçekmece-Mimarsinan civarında av yapacağım. Bu bölgelerde ney nasıl tutulur tam olarak bilmiyorum.

Daha önceleri ambarlı limanında çinekop ve lüfer avı maceram oldu. 5-6 kilo civarında da av aldık. Ama oraya giriş ve avlanmak normalde yasak, zamanında askeriyeden tanıdıklar yardımıyla girmiştik oraya da.

Şimdi ise limana giremeyeceğim için bahsettiğim muhitlerde Levrek/Lüfer/Çinekop vs. avı yapmak istiyorum. Bu konuda bilgi arayışındayım. Bu civarlarda balık tutan arkadaşların bigisine ihtiyacım var.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

2. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Sevgili Kadir öncelikle aramıza hoş geldin.

Bahsettiğin balıkları Bizlerde arıyoruz ancak mevsim sebebiyle henüz yoklar...

Sen genede bu sayfaları takip etmeye devam et.Özelliklede "istanbul Kıyı Raporları " kısmını.

Son düzenleme: 7 Temmuz 2010
  3. Mr.SwaH

Mr.SwaH Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    3,5kg LEVREK
    Sagol Tarkan abi hoşbulduk.

Valla gece gündüz arıyorum nerelerde nasıl av yapılır diye:) daha bulunduğum civarlardaki suların bereketini tam bilmiyorum. Onun için böyle bir başlık açma ihtiyacı duydum.

Bu civarlarda da iyi avcıların olduğu kesin onların burada bilgilerini paylaşacağını umut ediyorum.

Biraz heyecanlı ve sabırsızım bu aralar (böyle kötü bir huyum var) bir an önce bir şeyler yakalamak istiyorum ama dediğiniz gibi az daha zamanı var.

4. canercp

canercp Caner Pehlivan

Favori Kamış:
    3.5m Kamışım ve Çeşitli Takımlarım
    En İyi Avı:
    Kocaman Eşşek İstavriti :)
    İlk önce hoşgeldin
    mimarsinan tarafındaki tekneciler arsız olmuş 20-30 metre yakına ağ bırakıyorlar ve bizim oltalarımız ağlara takılıyor
    e akşamdan beri tüm kıyı balıklarını sömürdükleri için de biz kıyıdan tutamıyoruz mimarsinanda...
    gürpınarı bilemem hiç gitmedim eğer olumlu şeyler duyarsan bizimle de paylaşırsan sevinirim...

5. Mr.SwaH

Mr.SwaH Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    3,5kg LEVREK
    Hoşbulduk Caner tabiki de paylaşırım, YCAN abimizinde daha önce şöyle bir bilgi paylaşmış ;

"Bende 15 senedir tekneyle b.çekmecede avlanırım, b.çekmece koyunda iki burnunun arası (baba-manda burunları) derinlik 40 mt civarı yemli mezgit yapar, istavriti heryerinden tutabilirsiniz, izmariti koyun sağ tarafından tutarım karides yemle, eylül de balık zamanı lüfer, palamut tutabilirsiniz, zargana mimarsının önünden ve b.çekmece kıyılıyarak ipekle bol miktarda yakalayabilirsiniz balık sezonunda, lüfer avını sezonunda açıkta burunun önünden (zaten tekneleri görürsünüz) uzun olta canlı yemle yakalayabilirsiniz. Şansınız varsa kiloluk kırlangıçda yakalayabilirsiniz. Eşkina, karagözde bulunur koyda.

Tekeyi mimarsinan limanından kepçeyle kendiniz yakalayabilirsiniz çok vardır, canlı deniz kurdunu küçük çekmece menekşede plajda satılır, sülünez isterseniz B.çekmece astsubay ordu evinin 200 mt ilerisinde E5 kenarında olta malzemesi satan "minik" isimli dükkandan alabilirsiniz (ister donmuş, ister kurutulmuş) , daha fazla yem çeşidi isterseniz metro markete geliyor bazen oradada bulunuyor.

Buda önemli bir bilgi. Geçen hafta tekne ile k.çekmece açılarına çıktık arkadaşlarla ama deniz de çok akıntı vardı çapayla bile yerimizde zor durduk, haliyle pek bir şeyde alamadık.

Bakalım bu hafta hava iyi olursa avcılar daki meşuş platformun oraya gitmeyi düşünüyorum arkadaşlarla.

Son düzenleme: 8 Temmuz 2010
  6. rainwood

rainwood levent

Favori Makine:
    Dam 650FD
    En İyi Avı:
    Bu kamış daha balık görmedi:(
    mrb;

küçükçekmecede
    balık çıkarmak zor değil,imkansiz.Olmayan balık için çekmeceye gittmissiniz:)

ben en son 15 sene önce ordan kızılkanat gümüş çıkartiyodum..şimdi dip kefali mevcut oda beş para etmez çamur yiyen balıktır:)

saygılar...

7. ycan

ycan Yalın CAN

Favori Kamış:
    Shakespeare-Balzac
    Şu anda sıkıntı var balıkta, kıyıdan istavrit bile zor alınıyor, geçen hafta tekneyle çıktım 2.5-3 kg istavrit aldım(kıyıdan 300 mt açıkta derinlik 5-6 metreden), kıyıdan dün gürpınarda balık yoktu , dip oltası attım karides ve midye yemle vuruş alamadım, zargana alamadı kimse, gece eşkina alanlar var. Saygılar

8. Mr.SwaH

Mr.SwaH Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    3,5kg LEVREK
    Birazdan avcılar açıklarına tekneyle açılarak birşeyler yoklayacağız bir kaç arkadaşlarla, şu aralar pek balık yok ama yinede maksat o havayı bir koklamak:) Valla eşkinayı Avclar sahilin belli yerlerinden de çıktığını duydum ama kendim denem fırsatı bulamadım daha. Gürpınar sahilinin neresinden alıyorlar eşkinayı. Birde Pekmez dediğimiz bir yer var orada hiç avlandınız mı?

9. Mr.SwaH

Mr.SwaH Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    3,5kg LEVREK
    Bir kaç günden beri düzenli olarak siteye giremediğim için yaptığımız avın sonucunu yazamamıştım.

Pek bir şey yoktu olan balıkta sürekli geziyordu, bizi de arkasından gezdirdi :D
    Yaklaşık 1 kilo anca istavrit aldık 4 kişi 2 saat de.

Kışa kadar bu şekilde idare edeceğiz artık.
    Çok da iyi bir balıkçı sayılmam zaten. Profildeki o levrekler sizi yanılmasın onları yasak bölge olan olan askeriyemizin (İzmir'de askerde iken) en büyük iskelesinde yakalıyorduk. Taşla bile avlanmanız mümkündü :D

10. Mr.SwaH

Mr.SwaH Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    3,5kg LEVREK
    Gürpınardan eşkinayı tam olarak nereden alıyorlar? Burunun sol tarafında (limanın biraz ilersinde) Bir kaç deneme yaptık ama nafile. Tekneciler bile gün boyu 5 istavrit anca tuttuk isterseniz alın yemlik yaparsınız dedi:( Bu sene kıtlık yaşanıyor galiba.

Çarşamba günüde 19:00 ila 23:00 arası avcılarda kayaların üstünden canlı teke ile denemeler yaptık, mantarlı, şamandıralı, ve klasik sarkıtma ile ama yinede boş...

Hee yanımdaki arkadaşım 10cm boyunda bir tane kaya balığı çekti :) ama onuda geri saldık haliyle. Daha da kalırdık ama 4 saat boyunca kayalara oturmaktan bir tarafımızda çıban çıkacaktı ayaklarımızda nasır tutacaktı :D bizde avı bırakmak zorunda kaldık.

11. ycan

ycan Yalın CAN

Favori Kamış:
    Shakespeare-Balzac
    Balıkçı barınağının sağ tarafından toprak yolun başladığı noktadan 150 mt ileriden alıyorlardı gece 22:00 gibi, 1 aydır bende gitmedim balık yok diye, geçen hafta barınağın oraya yarım saat kadar takıldım şamandıralı karides yemle saat 5-6 civarı bir kaç ispari geldi bıraktım denize.

12. istavrit

istavrit Boğaç

bu yaz Sarozuma ve tekneme gidemedim ,mercanlarım ,uskumrularım bensiz kaldı ,ama acısını Tarkan kardeşimle Gürpınar -Kumburgaz hattında yapacağımız Lüfer ,Palamut avları ile çıkaracağız kısmetse ...Gün sayıyoruz ...

13. Mr.SwaH

Mr.SwaH Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    3,5kg LEVREK
    Yalın can abi barınağın neresinden şıkıyorki balık. Oraları hep düzenleme işlerine girmişler, çökmüş mü ne olmuş. Barınağın çevresine hep yeni taş toprak döktükleri için barınagın çevresinden çıkmaz diye düşünüyordum.

14. Mr.SwaH

Mr.SwaH Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    3,5kg LEVREK
    Bende o dediklerinizden bekliyorum ama bakalım onların sezonu nasıl olacak. İnşallah şimdiki gibi olmaz.

15. ycan

ycan Yalın CAN

Favori Kamış:
    Shakespeare-Balzac
    Barınağın sağından 150 mt ileride köprü var altından dere akan (akmıyor ya dere :) ) , oradan tuttum isparileri keyif verdi yarım saat, bende lüfer sezonunu bekliyorum geçen sene çok yakaladım gürpınarda, dün abim tekneyle çıkmış istavrit yokmuş doğru dürüst, ipekle 3-5 zargana almış. Hanım doğurdu doğuracak heran bekliyoruz, o yüzden balığa gidemiyorum hep aklımda yoksa, ne tekneye gidiyorum ne kıyıya, gidebilsem akşam 8 den sonra geceliyecem, karagözde gelmiştir tahminimce, şamandıralı karagöz- eşkina kesin alınır ama vakit yok bende ne yazıkki :)

16. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Hacı durum malum,

Kiralık tekne bulduk bulduk , bulamadık Surf takımlara kuvvet diyeceğiz artık.

17. Mr.SwaH

Mr.SwaH Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    3,5kg LEVREK
    Gürpınar civarında avlanıyorsanız eğer inşallah bir gün sizlerle birlikte avlanmak isterim.

18. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Kadir merhaba

Gürpınar bölgesi bizzat aktif olarak bulunduğum alanlardır.

Benden, direk birinci elden bilgi alabilirsin.

19. hidalgo

hidalgo mustafa yarapsanlı

En İyi Avı:
    15.600 gr levrek 29.500 gr orfoz

aman be tarcan abi o günleri görecekmiyiz acaba.dün akşam yine 4 saay uzunolta gezdim canlı yok tekirdağ sahillerinde....

20. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Liman içi yasa mı gene ?

3 sene önce güzel lüfer almıştık o taraftan.