Gece Sazan Avi?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında SAZANCI44 tarafından paylaşıldı.

1. SAZANCI44

SAZANCI44 FUAT GÜRKAN

Favori Kamış:
    SHIMANO SURF LEADER 4,30 MT ve SHIMANO TECHNIUM DF CX SPINNING 300 MSTECDFCX30HH OLTA KAMIŞI
    Favori Makine:
    DAİWA SALTIGA Z 6000 ve SHIMANO STELLA SALT WATER 18000SW 14XSA-RB+1RB
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 7 kg - ALABALIK 4 kg
    Merhabalar biz cumartesi gece sazan avına gidecez...Gece avı nasıl oluyor tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum... Bide yem olarak neler kullanmaK LAZIM...ŞİMDİDEN TŞK.HERKESE RATGELE...

2. c.balıkcılar

c.balıkcılar

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2.5 kg
    merhaba öncelikle sazanın olmassa olmazı yemlemek eger birde yatılı gidiyorsanız mutlaka yemleme yapın olta atacagınız bölgeye biz gece giderken genelde yaylı sistemi kullanıyoruz civcivi yemin un yumurta vanilya ile karıyoruz yaya sıkıyoruz igneleride icine gömüyoruz güzel ve iri balıklar vuruş yapıyor gece tabi ufak balıklar biraz cekiliyor akşam oluncada yemde büyük balık bulana kadar biraz daha uzun süre bekliyor suda denemenizi tavsiye ederim

3. sehzadem82

sehzadem82 H Barış KEDELEŞ

Favori Kamış:
    AlbaStar
    En İyi Avı:
    4 Kg Sazan
    Gece avı çok keyifli oluyor... c.balıkcılar ustaya katılıyorum yemleme şart ama gece sessiz ortam da şart! Sazan kıyıya yaklaşacağı için bence ses az olmalı.
    Eğer kesin sonuç istiyorsanız yem olarak hamur+solucan+mısır aynı anda kullanmanız , ben yaylı takımları çok sevmiyorum o yüzden 30 metreye atılmış şamandıralı 2-3 metre derinde bir takım süper olur. şamandıra etrafına çamur atarak yemleyin mutalaka , yani civciv yemi , vanilya ve toprak güzel olur.

4. LapinCash

LapinCash

Gece balık büyük vururmuş.

5. SAZANCI44

SAZANCI44 FUAT GÜRKAN

Favori Kamış:
    SHIMANO SURF LEADER 4,30 MT ve SHIMANO TECHNIUM DF CX SPINNING 300 MSTECDFCX30HH OLTA KAMIŞI
    Favori Makine:
    DAİWA SALTIGA Z 6000 ve SHIMANO STELLA SALT WATER 18000SW 14XSA-RB+1RB
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 7 kg - ALABALIK 4 kg
    bilgiler için tşk...bide gece sazan avında ayın ne kadar önemi var?

6. (aferan

(aferan Cafer

Favori Kamış:
    dip oltası ve bol bol solucan:)
    En İyi Avı:
    Sazan 7.200 Gr
    Dolunaylı gecelerde verim çok iyi olur.
    Ama dolunayın avlak üzerinde en az 4-5 saat durması lazım.
    O günün sabahından öğlenine kadar iş yapamazsınız.
    Çünkü gece avlanan balık dinlenmeye geçer ve öğleden sonra dinlenmiş olur ve tekrar yemlenmeye çıkar.
    Tecrübeyle sabittir....

7. görkemkocaer

görkemkocaer Görkem

En İyi Avı:
    16 Kg Sazan avı
    gece en büyük sazanların dolaşma saatleridir inan çok sesizlik ister eğer sessizliği sağlarsan büyük balık yakalabiliyrs in gece atacağın yer yayvan olması lazım yani çok derin olmuyacak nede çok alçak

8. #sevgin

#sevgin Sevgin Ziya

Favori Kamış:
    Sertfishing/virtuo/3.30
    Abicim ne yapıyorsunuz siz ? Ben kış uykusu moduna geçmişken olmadı bu ! :D

Bu dönemlerde, kuru,aromasız mısırlar iyi iş yapar.Gider gitmez yemleyin oltaları yollayın göle doğru sonra mat,battaniyelerin içine :D rastgele..

9. bekir arslan

bekir arslan bekir arslan

En İyi Avı:
    aynalı sazan 8 kg
    gece sazanı kesinlikle uzakta aramayın siz oltalarınızı uzağa atıp beklerken sazanlar 5 mt. önünüzde dolaşıyor olabilir. bu yaz 14 yaşındaki kardeşimle çankırıda bir gölde tecrübe ettim yıllrdır gece giderim ve kamışla uzağa atarım yine öyle yaptım ben gece boyunca 3 adet sazan aldım ve 1 kg civarındaydılar,kardeşimise 10 mt ilerimde el oltası ve çapari tabiri takımla yani 3 adet iğne ve yem özel yapım hamurla 5 mt ileri attığı oltayla sabaha kadar 11 adet balık yakaladı ve 3 ila 6 kg arası sazanlar. çocuk sabaha kadar dalga geçti bizimle. işin sırrı sessizlik çünkü biz 4 kişiyken o orda tek başına sessizce tuttu balıkları.

10. polist26

polist26 mehmet

Favori Kamış:
    D.A.M.ve Lineaeffe
    Favori Makine:
    Okuma,
    En İyi Avı:
    11.5 kg.aynalı sazan
    Gece avında birinci kural sessizlik...İkinci ana kural ise ışık sakın başınızdaki kafa fenerini suya doğru tutmayın derim..Işıklar gölde kırılarak dibine kadar gidiyor ve yansımalarla balıkları kaçırıyor..Sazan ismini aldığı gibi saf bir balık değil arkadaşlar...Azami dikkat ve sessizlik gerekiyor..Hatta göl kenarında ateş yakacaksak mümkünse arabanın arkasında arabayı sutre yapalım..yad uzak bir yerde yakalım onun ışığı bile yansıma yapabiliyor..

11. mertcan

mertcan mertcan

Bencede Gece Avi Genelde Saat 9 Ila 12 Arasi Daha Yogun Oluyor Saat 12 Ile 5 Arasi Biraz Daha Seyrek Ama 5 Den Sonra Geceki Yemlemenizin Faydasini Gorürsünüz Eger Yemler Iseniz Cok Degişik Bir Taktik Vereyim Ben Butun Yakaladigim Sazan Balik Larini Kesin Likle Makarna Ile Yakaliyorum Ozellikle Gece Daha Fazla Randiman Aliyorum