Aksaray Mamasın barajı hakkında yardım

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında Antitem tarafından paylaşıldı.

1. Antitem

Antitem Orhan

Favori Kamış:
    Shimano Alivio
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop
    En İyi Avı:
    3.5 kilo sazan
    Nasipse önümüzdeki günlerde Mamasın barajına gitmeyi planlıyorum ama daha önce hiç gitmediğimden barajla ilgili hiçbir bilgim yok. Hangi tür balıklar çıkar. Bu balıklara ne tür yemler kullanılıyor hiç bilmiyorum. Burada konu kirliliği yapmamak için internetten de araştırdım ama bulamayınca konu açmaya mecbur kaldım. Acaba bilen varsa yardımcı olabilirmi? Barajda hangi balıklar çıkıyor. Balıkçılar ne tür yemler kullanıyorlar? Baraj kalabalık oluyormu? Ayrıca Aksarayda tavsiye edebileceğiniz başka bir yer varsa memnun olurum.

2. ozan

ozan Ozan

küçük sudak büyük sazan çıkar. sudak için yakın nehirlerden tutulan canlı yemler kullanılır ( yasal olarak canlı yem taşımak yasak). sazan için hazırlanmış bir sürü çeşit yem var. mısır olabilir. boili. hamur kenarda bulabileceğin kerevitlerin beyaz kuruketi vb. ama sazan çok çıkmaz.

civardaki barajlardan yalıntaş barajında daha çok vuruş alabilirsin. (bilgiler oldukça eski. çünkü uzun zamandır o bölgede avlanmadım)

3. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    7.000 sazan - 2.785 Sudak - 1.370 Akbalık - 3.100 Turna
    Mamasıra bir kaç kez gitmeme rağmen hiç verim alamadım. Sana helvadereyi tavsiye edebilirim. Güzel sazan verir.