Fethiye balik avi (Amatör)

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında anilcakiner tarafından paylaşıldı.

1. anilcakiner

anilcakiner Mrt

Merhabalar,

Benim adim Anil Çakiner, 17 yasindayim ve Hollanda'da yasiyorum. Bu yaz ailemle tatilimizi Türkiye de geciricez ve 2 haftalik Fethiye de yazlikda kalicaz. Bu iki haftada kardesimle denizde balik avi'na cikicaz. Büyük bir ithimalen kücük bir tekne kiralicaz ve denizde bali'ga cikicam kardesimle.

Türkiye'de ilk kez balik avina cikicam. Yani hangi bali'ga hangi mazemeler lazim oldugunu bilmiyorum. Iki sene eveli antalya'da kaya baliklari yakalamistim, bunlari da yem olarak ekmek kullandim. Fethiye denizinde yakalamak istedigim baliklar mangallik olsun yeter :). Yani büyük baliklar hedefim degil.

Bana bilgi verebilirmisiniz? Yani, yem olarak ne kullaniyim? Yada hangi baliklar yakaliyabilirm?

Simdiden çok çok tesekürler, ve saygilarmla
    Anil Çakiner

2. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    merhaba kardeşim.

fethiyede farklı meralarda bir çok çeşit balık yakalaya bilirsin. ayrıntıya gırmek biraz surer o yüzden. tavsıyem ilk önce kıyıda avlanan insanları gözlemen. gözlemden sonrada kafanda bir şeyler şekıllenır. o şekilde hareket edersin. tekne kıralıyacaksan. bir gün önceden kapdana danışa bilirsin. faydası olur.

mangallık demişken. sokar balıgını tavsıye ederım. yakalamasıda zevklı bence. tek igneli hassas şamandıra.... yem ekmek içi. kayalık taşlık bolgelerde ,iskele kenarında.

rasgele...

3. anilcakiner

anilcakiner Mrt

Merhaba Güney,

Yardimin için çok tesekür ederim. Bir kaç hafta sonra Türkiye'ye gidecez ve anlatiklarini uygulayicam.

Iyi günler ve selamlarimla,
    Anil Çakiner

4. eski balikci

eski balikci Erhan

Anıl hoşgeldin,
    Fethiyede yemle falan uğraşma derim bazı seneler yapmasada genelde yazın fethiyenin içinde çok güzel kefal olur. Garanti balıktır, sabah 07-11 saatleri arası tanesi yarım ila 1,5 kg arası kefal yakalama şansın var. Ama tekne şart çok kıyıya yanaşmıyor balık. Öteki balıklar biraz zor pek balık kalmadı. Sana iyi tatiller.
    Erhan

5. anilcakiner

anilcakiner Mrt

Merhabalar,

Izmirli oldugumuz için genelde tatile hep izmire gideriz. Ve Türkiyede hic balik avlamam. Simdi yazliga gidecemiz icin (Fethiye'ye) balik avlamak için çok zamanim olicak. Cevaplariniz için çok tesekür ederim. Bir küçük sorum daha vardi, bu anlattiniz baliklari yakalamak için ne tür yem lazim olur? Ekmek içi yeterlimidir?
    Tesekür ederim, saygilarmla
    Anil Çakiner

6. 29519

29519

Yok yetmez Fethiye içinde ki olta malzemecilerinden boru kurdu, mamun veya sülünes alabilirsin.

7. eski balikci

eski balikci Erhan

Ekmek içi değil bütün ekmek lazım çünkü sarma kullanıcaksın. Kefalleri su üstü sarma ile yakalama şansın yüksek hem zevkli hemde yakalama ihtimali diğer avlara göre çok yüksektir. hiiç yemle falan uğraşma eğer zorda kalırsan olaki kefal yok(düşük ihtimal) o zaman yemli dene ama zor tabi. gittiğinde dene beceremezsen sana yer, yöntem söylerim.
    Erhan

8. zeusartemis

zeusartemis ozan

çalış plajı

merhaba çalış plajının fethiye tarafında denize dökülen 2 adet akarsu var.Akarsuların döküldüğü yer dalyan gibi olmuş.kefal ve levrek alabilirsin kıyıdan.Mamun veya canlı balık kullan,oda olmadı rapala ile at-çek yap.sabah gün doğarken suyun başında ol.beyaz-kırmızı vb renkli tişört ve şort giyme,sessiz ol birde.akarsuların ağızları biraz bataklık fazla suya girme.ayağında çizme olsun birde.büyük yengeçler rahatsız edebiliyor.daha da olmadı kıbrız atıp kefalleri yakalayabilirsin.

9. greenpiiz

greenpiiz ibrahim

Favori Kamış:
    Mitchell Premier
    Favori Makine:
    Okuma Marshall
    En İyi Avı:
    15.460KG Trança
    Sokar balığı avlarsan sırtındaki dikene dikkat et kardeşim . Adı gibi sokar bu balık .
    Tekne kiralarsan ise kaptana taşlık yada döküntü bir topuğa gitmek istedigini söyle . Mutlaka güzel balıklar avlayacaksındır . Yem olarak canlı mamun tavsiye ederim . İzmir den hergün onlarca koli gidiyor tatil bölgelerine . Bulmakta sıkıntı yaşamazsın

10. anilcakiner

anilcakiner Mrt

Merhabalar, yorumlariniz icin cok tesekurler, 3-4 gundur fethiyedeyim ve buralar harika. Kendim calis da kaliyorum ve yakinimda bir kanal var. Bu kanalda kefal yakalamayi ugrastim ama avliyamadim. Kucuk ekmek parcasini oltama taktim ve oyle avlamaya calistim. Sizler sarmadan bassetmistiniz, herhalde bu bir yuvarlak sey ve igneyle dolu ve bunun ustune ekmek sariyorsun. Birtane balik avi dukkani buldum ama orada bunu satmiyorlar, baska balik avi dukkanlari da bilmiyorum. Daha bir bucuk hafta burdayim ve bu balik isinle cok hevesliyim. En iyisi neyapabilirim? Tavsiyeniz varmi?. Yardimlariniz icin cok cok tesekur ederim.