Amerikadan Balık Bulucu

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında alpperr tarafından paylaşıldı.

1. alpperr

alpperr alper

Arkadaşlar geçen hafta amerikadan 1 humminbird piranhamax serisi balık bulucuyu bir arkadaş vasıtası ile sipariş verip getirttim. Türkiye şartlarına göre nerdeyse yarı fiyatına maloldu. Buraya kadar herşey çok güzel ama balık bulucunun birimleri amerika standartına göre; derinlik feet ve sıcaklık fahrenhayt olarak gösteriliyor. kullanım açısından çok sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum ama acaba bu birimleri metric sisteme dönüştürebilme şansı varmı acaba, gerçi yeni yazılım yüklemesi ile hallolması lazım.. Humminbird firmasının türkiye distribütörü olan firmayı araştırdım internetten ama bir sonuca ulaşamadım... dolayısı ile servis noktaları nerelerdir bu bilgiyede ulaşamadım...
    Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim...

2. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Ayarlar kısmından değişmiyormu acaba?

Aynaları nasıl monte ettiniz? sabit mi portatif mi?

Bu arada hayırlı olsun

.

3. neon78

neon78 seyit

Hayırlı olsun Alper , bence balıkları gösteriyorsa gerisini dert etme ama illaki bir püf noktası vardır çünkü bu tip markalar uluslararsı satılıyor yalnızca amerikadaki almıyor ki eminim sitede sana yardımcı olabilecek biri çıkar

4. carp

carp Mehmet

Modelini yazarsanız kullanma kılavuzundan bakıp söyleyebilirim. Bazı modellerinde yazlım yüklemesi vs. gerek kalmadan menüden çevrilebiliyor...

5. alpperr

alpperr alper

Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler.
    piranhamaxın portatif modeli
    seri numarası 160 olan...
    Kullanma kılavuzunda "UNIT" altındaki menüden değiştirilebilir diye yazıyor ama bu yazdığı sadece uluslararası modelde geçerlidir diyor... cihazın yazılımının değiştyirilmesi gerekiyor yanılmıyorsam... Bu markanın Türkiyede servisini hangi firma yapıyor bilgisi olan varmı acaba...

6. 56562

56562 xxx xxxxx

Bende ABD den gelme Garmin marka balık bulucu kullanıyorum. Menu ==> Setup ==> Units seçeneği ile feet/fahrenayt, metre/santigrad ölçümlemeleri değiştirebiliyorum. 12V DC bir adaptör ile cihazı çalıştırıp menüleri biraz araştırın, mutlaka metrik sisteme göre ölçümleme vardır.